REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - wszystkie wiadomości

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w Żytkiejmach

ŻYTKIEJMY. 11 kwietnia, po 27 latach obraz Matki Boskiej Częstochowskiej nawiedził parafię Żytkiejmy. O godzinie 17.00 tłumnie powitali go zgromadzeni na Placu Wolności mieszkańcy parafii. W uroczystej procesji do kościoła obraz Matki Boskiej Częstochowskiej nieśli przedstawiciele rodzin, młodzieży, leśnictwa i OSP.

Szósta edycja turnieju w 3-5-8

GOŁDAP. Gołdapska Rada Sportu zaprasza do udziału w VI Turnieju w 3-5-8 o Puchar Sklepu Almark. Odbędzie się on 27 kwietnia w restauracji „Turystyczna". Wpisowe wynosi 20zł od osoby. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.

Sportowa majówka w Baniach

BANIE MAZ. Zapraszamy chętnych do udziału w sportowej majówce na „orliku" w Baniach Mazurskich. 1 maja zaplanowano piknik rodzinny, w którym wystartują dzieci z rodzicami. 3 maja odbędą się dwa turnieje piłkarskie. 4 maja zorganizowany zostanie turniej siatkówki.

Zostań potencjalnym dawcą szpiku

GOŁDAP. W niedzielę, 27 kwietnia gołdapianie będą mieli kolejną okazję zarejestrować się w bazie DKMS jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Akcja odbędzie się w godzinach 10.00-16.00 na rynku miejskim. Namiot fundacji będzie rozstawiony w pobliżu pomnika Niepodległości.

Policja zaprasza do udziału w konkursie plastycznym

POWIAT GOŁDAPSKI. Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi zaprasza wszystkich uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych powiatu gołdapskiego do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Dbam o swoje bezpieczeństwo". Regulamin konkursu niebawem trafi do szkół. Zachęcamy dzieci do uczestnictwa w tej plastycznej zabawie.

Staną przed sądem za kradzież elektronarzędzi

GOŁDAP. Policjanci wydziału kryminalnego przedstawili zarzuty dwóm mieszkańcom powiatu gołdapskiego podejrzanym o kradzież elektronarzędzi. 24 i 18–latek wspólnie i w porozumieniu wciągu kilku dni wykorzystując nieuwagę pracowników jednego ze sklepów budowlanych dokonali kradzieży różnego rodzaju elektronarzędzi.

I tym razem się nie zawiedliśmy

GOŁDAP. Kolejna zbiórka żywności za nami. Dzięki państwa hojności zebraliśmy ponad 350kg produktów spożywczych. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc na rzecz ZPEW w Gołdapi.

Konkurs „Gołdap bez nałogów”

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Gołdap do udziału w konkursie plastycznym pt.: „Gołdap bez nałogów". Termin nadsyłania prac mija 9 maja. Wszystkie będą wywieszone w galerii Biblioteki Publicznej.

Wielkanocne zajęcia plastyczne w bibliotece

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci na zajęcia plastyczne o tematyce wielkanocnej. Odbędą się one w czwartek i piątek w czytelni dla dzieci.

Hipoterapia i choreoterapia – prezentacja w ZPEW

GOŁDAP. Wczoraj w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi rodzice, nauczyciele i inni zainteresowani mogli poznać zalety i wady hipoterapii. Wszystko za sprawą fizjoterapeutki Joanny Hryniewicz, która na co dzień zajmuje się terapią dzieci i osób dorosłych przy wykorzystaniu koni.

Gimnazjaliści pod okiem funkcjonariuszy

GOŁDAP. Przejście chodnikiem przed południem na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Partyzantów jest zwykle bardzo utrudnione. Wszystko z powodu gimnazjalistów, którzy wychodzą tu zapalić papierosa i „okupują" ten róg zarówno podczas przerw, jak i czasem także w czasie trwania lekcji. Matki z wózkami czy osoby starsze zwykle omijają te grupy nastolatków i schodzą na jezdnię. Gdy jadą samochody, powoduje to duże zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. Policja i straż miejska powiedziały dziś tej sytuacji „dość".

„Schetynówka” w Baniach nie w tym roku

BANIE MAZ. Mieszkańcy Bań Mazurskich nie doczekają się w tym roku remontu dróg powiatowych w swojej miejscowości w ramach tzw. „schetynówek". Zgodnie z informacją otrzymaną przez starostwo, inwestycja ta nie otrzyma dofinansowania z budżetu państwa.

Kierowcy muszą jeździć ”na czuja”

DROGA KRAJOWA NR 65. Chciałabym poruszyć temat remontu drogi nr 65 na odcinku Gołdap- Kowale Oleckie. Wiele osób w miejscowości Kozaki skręca na Zatyki, Wrotkowo i wyjeżdża w miejscowości Pogorzel. Sygnalizacja świetlna jest tak ustawiona, że osoba wyjeżdżająca w Pogorzeli zarówno w kierunku Gołdapi jak i Kowali Oleckich nie widzi, jakie w danej chwili jest światło na sygnalizatorach ustawionych ok. 400m wcześniej.

Na turnieju pingpongowym w Olecku

OLECKO. W VII Memoriale Ignacego Jasieluna i Franciszka Pietrołaja w Olecku, który odbył się w dniach 5 i 6 kwietnia, wystąpiło trzech zawodników UKS „Jantar". Gołdapianie rywalizowali w kategorii open.

Świętowali Międzynarodowy Dzień Inwalidy

Międzynarodowy Dzień Inwalidy świętowali dziś członkowie gołdapskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Na obchody tego dnia zaproszeni też zostali goście: starosta Andrzej Ciołek, burmistrz Marek Miros i prezes gołdapskiego koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Będzie dofinansowanie na drogę Żytkiejmy-Degucie

GOŁDAP. Jest niemalże stuprocentowa pewność, że samorząd powiatowy otrzyma w tym roku prawie milion złotych dofinansowania w ramach tzw. „schetynówek" na remont drogi Żytkiejmy-Degucie. Do Starostwa Powiatowego w Gołdapi wpłynęła już stosowna informacja z Urzędu Wojewódzkiego.

Kwietniowa akcja krwiodawcza

GOŁDAP. Comiesięczna akcja krwiodawcza odbędzie się 17 kwietnia. Chętnych do podzielenia się cząstką siebie zapraszamy od godziny 9.30 do Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowego przy ul. Partyzantów 31 (II piętro).

Remis Pogoni z Pogonią

BANIE MAZ. W niedzielę o 12.00 Pogoń Banie Mazurskie podejmowała swoją imienniczkę z Rynu. Mecz zapowiadał się ciekawie. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami, jesienią, zakończyło się wygraną piłkarzy Pogoni Ryn 2:0.

Konkurs palm w kościele NMP

GOŁDAP. W niedzielę Palmową wierni wspominali powitanie Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy. Na większa uwagę zasługuje msza św. o godz. 12 w kościele NMP MK, na której licznie zgromadziły się dzieci z pięknymi kolorowymi palmami. Razem z radosnym śpiewem przeszliśmy z nimi procesją wokół kościoła.

Otwarcie stoiska firmowego 4F w Gołdapi

Już od 17 kwietnia zapraszamy do sklepu „KAMYK" (Pl. Zwycięstwa 2) na otwarcie stoiska renomowanej firmy odzieżowo–sportowej 4F.

W dniach 17-19 kwietnia dla wszystkich klientów -20% na cały asortyment 4F.

Zapraszamy również do zapoznania się z Wiosennymi Promocjami innych znanych firm: Volcano, Cross, Troll, Drywash, Puma, Adidas, Nike.

Do Gdańska przez Kaliningrad

GOŁDAP. W sobotę dość nietypową kontrolę przeprowadzili funkcjonariusze z drogowego przejścia granicznego w Gołdapi. Do odprawy paszportowej na wyjazd z RP podjechał obywatel Litwy. Mężczyzna nie miał paszportu, a do kontroli okazał jedynie dowód osobisty.

Wybił w zemście szybę

GOŁDAP. W zemście za odmowę sprzedaży alkoholu koledze, pijany 18-latek wybił szybę wystawową w jednym ze sklepów w centrum Gołdapi. Jego właściciel nie oszacował jeszcze poniesionych strat. Pomimo tego Zdzisław K. nie uniknie odpowiedzialności.

Pijane małżeństwo, a w domu małoletnie dzieci

GOŁDAP. Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w Gołdapi, gdzie pod opieką pijanych rodziców znajdowała się dwójka małoletnich dzieci. 10-latek i 15-latka zostali przekazani pod opiekę trzeźwemu sąsiadowi. Teraz o całym zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rodziny i nieletnich.

Łowcy Przygód zwyciężają w Olsztynie

OLSZTYN. W czwartek, 10 kwietnia w Olsztynie odbyła się ceremonia zakończenia II edycji Grand Prix z Biegiem Natury. Od października 2013 do marca 2014 roku odbyło się w Olsztynie, nad Jeziorem Długim, 6 biegów na dystansie 5km. Drużyna Łowców Przygód w składzie: Emilia Wołyniec, Paweł Tunkiewicz, Tomasz Bukwaś i Dariusz Jurewicz odniosła zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

Zdobył brąz na Mistrzostwach Polski

LUBAWA. W dniach 28-30 marca w Lubawie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kick-Boxingu kadetów młodszych i starszych. Gołdap reprezentowało 2 zawodników. Bohaterem naszej drużyny został Kacper Jabłoński, który w pięknym stylu wygrał pierwszą walkę w rywalizacji light-contact i zdobył brązowy medal mistrzostw. Kacper walczył w kat. kadetów młodszych do 47kg. To były jego pierwsze zawody.

SP2 dołączyła do akcji przeciw przemocy

GOŁDAP. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego chętnie włącza się w akcje społeczne. Tak jest i tym razem. Przygotowania do akcji Historia Misia „ Nie bij mnie- kochaj mnie" trwają już dwa tygodnie. Postanowiliśmy ją połączyć ze szkolną akcją „Świat bez przemocy".

Nowy asfalt i nowe chodniki do końca maja

GOŁDAP. 10 kwietnia wprowadzona została czasowa zmiana organizacji ruchu na ulicy Partyzantów, na odcinku pomiędzy ul. Królewiecką a ul. Warsztatową, oraz na ulicy Warsztatowej.

Wystawa "Wielkanoc z fantazją"

GOŁDAP. "Wielkanoc z fantazją" - taki tytuł miała wystawa zorganizowana przez uczestników pracowni ceramicznej Domu Kultury w Gołdapi. W miniony czwartek, w pomieszczeniach pracowni dzieci, młodzież i dorośli zaprezentowali ceramiczne kwiaty, baranki, kaczuszki, motylki, jajka. Było bardzo świątecznie i wiosennie.

Zmagania przyrodnicze uczniów SP2

GOŁDAP. 10 kwietnia 2014r. wszyscy uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi uczestniczyli w III Turnieju Klas „Mazurska Przyroda, Mazurska Przygoda", tj. zmaganiach przyrodniczych zorganizowanych przez nauczycieli, stowarzyszenie „Szkoła pod lasem" oraz Nadleśnictwo Gołdap.

Remis Rominty

GOŁDAP. Wczoraj przed własną publicznością Rominta bezbramkowo zremisowała z GKS Wikielec. Po 19 kolejce ligowej gołdapianie zajmują pierwsze miejsce w tabeli, mając 10 punktów przewagi nad drugim Stomilem II Olsztyn.

Harmonogram odbioru śmieci [14.04-20.04]

Przedstawiamy państwu harmonogram obioru odpadów od mieszkańców miasta i gminy Gołdap na kolejny tydzień (14 kwietnia  – 20 kwietnia 2014).

Przypominamy, że wszyscy mieszkańcy mają obowiązek segregowania wszystkich odpadów na: odpady tzw. suche; odpady tzw. mokre; przeterminowane leki i chemikalia; zużyte baterie i akumulatory; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; meble i inne odpady wielkogabarytowe; odpady budowlane i rozbiórkowe; zużyte opony; popiół paleniskowy. Mieszkańcy mają prawo zadeklarować, że będą oddawać odpady zmieszane mokre z suchymi. Ci, którzy to zadeklarowali, mogą oddawać je zmieszane. Pozostałe rodzaje muszą być segregowane w każdym przypadku oddzielnie.

Wystawa i warsztaty zdobienia jaj

ŻYTKIEJMY. Jeśli ktoś chciał nauczyć się różnymi technikami zdobić jajka, była dziś ku temu doskonała okazja. Podczas „Spotkania z pisanką" rękodzielnicy prezentowali swoje umiejętności, wyjaśniali co i jak, a następnie każdy zainteresowany mógł przyozdobić jaja dowolną metodą. W trakcie spotkania rozstrzygnięte zostały też konkursy na „mazurek wielkanocny" i „pisankę tradycyjną".

IX Memoriał w Tenisie Stołowym

GOŁDAP. Niedzielnego przedpołudnia w hali sportowej OSiR w Gołdapi odbył się IX Memoriał im. Bernarda Zackiewicza w Tenisie Stołowym. W rozgrywkach uczestniczyło około 100 zawodników m.in. z Gołdapi, Ełku, Kętrzyna, Olsztyna, Białegostoku, Pisanicy, Krasnopola oraz Gusiewa. Rywalizowali w pięciu kategoriach.

Konkurs palm w kościele św. Leona i Bonifacego

GOŁDAP. Dzisiaj w kościele św. Leona i Bonifacego w Gołdapi zgodnie z tradycją Niedzieli Palmowej, po mszy św. dla dzieci odbył się konkurs palm wielkanocnych na najżywszą i najbardziej kolorową. W konkursie najliczniej wzięły udział dzieci, nie zabrakło również młodzieży.

Misterium Męki Pańskiej „u Leona”

GOŁDAP. W Niedzielę Palmową jak co roku, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przedstawiają Misterium Męki Pańskiej. Dziś o godz. 10.00 w kościele św. Leona i Bonifacego w Gołdapi można było zobaczyć już po raz czternasty owoce kilkumiesięcznej pracy „aktorów", którzy z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odgrywali swoje role wprowadzając w klimat Wielkiej Nocy.

III rzut ligi MTB za nami

GOŁDAP. Trzeci rzut ligi MTB odbył się wczoraj na trasach w lesie Kumiecie. W zawodach wzięło udział 49 osób, które w zależności od kategorii wiekowej miały do pokonania od 1200 do 8500 metrów.

Kiermasz "Jajeczko z rzeżuszką" w DK

GOŁDAP. Kiermasz „Jajeczko z rzeżuszką" odbył się dziś w sali widowiskowej i holu Domu Kultury. Na stoiskach można było zakupić różnego rodzaju ozdoby świąteczne, ale nie tylko. Były też m.in. ciasta, swojski chleb, ręcznie robiona biżuteria.

Wymień opony - myjnia gratis!

Opony: nowe, bieżnikowane, używane
sprzedaż - serwis

Przy zakupie i wymianie opon myjnia GRATIS!

Szukaj nas przy składzie opałowym K. Podziewskiego.

Jurto turniej tenisowy w hali OSiR

GOŁDAP. Jutro w hali Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego odbędzie się IX Memoriał im. Bernarda Zackiewicza w Tenisie Stołowym. Początek gier o godzinie 9.00. Na najlepszych czekają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Rominta podejmie drużynę z Wikielca

GOŁDAP. W niedzielę na stadionie miejskim w Gołdapi seniorzy Rominty zmierzą się z drużyną GKS Wikielec. Będzie to 20 kolejka warmińsko-mazurskiej IV ligi piłkarskiej w sezonie 2013/2014. Początek spotkania o godzinie 11.00. Zapraszamy do przybycia i dopingowania zawodników.

Droga Krzyżowa ulicami miasta

GOŁDAP. Podobnie jak w latach ubiegłych także i w bieżącym setki gołdapian wzięło udział w Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 20.00 w kościele św. Leona i Bonifacego, zakończyło w kościele NMP MK.

Ciągniki w akcji

JABRAMOWO. Pokaz ciągników Massey Ferguson i maszyn rolniczych odbył się dziś w Jabramowie. Zorganizowała go jedna z gołdapskich firm. Zainteresowani, przede wszystkim rolnicy mogli zobaczyć ciągniki „w akcji", mogli też uzyskać szczegółowe informacje o nich oraz zasiąść za kółkiem.

Gimnazjalisto, dobrze mieć zawód!

Z myślą o potrzebach edukacyjnych absolwentów gimnazjów z powiatu gołdapskiego, ZSZ w Gołdapi proponuje bogatą ofertę kształcenia w technikum oraz zasadniczej szkole zawodowej. Wszystkie proponowane kierunki uwzględniają nie tylko preferencje uczniów ale przede wszystkim potrzeby lokalnego rynku pracy. Wybór kierunku kształcenia będzie miał wpływ na Waszą przyszłość, wybór dalszej drogi kształcenia i pracy zawodowej. Warto więc zadać sobie kilka pytań: Kim chciałbym zostać w przyszłości? Jaki wybrać zawód, by mieć pracę? Jaka praca da mi satysfakcję? Pytania te mogą wydawać się Wam odległe, jednak decyzję o wyborze szkoły możecie podjąć już „dziś", Poniżej przedstawiamy plan naboru uczniów do poszczególnych typów szkół Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi na rok szkolny 2014/2015.

O finansach ponownie w bibliotece

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zakwalifikowała się do udziału w III edycji projektu „O finansach... w bibliotece". Jego celem jest zwiększenie u osób starszych mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach umiejętności korzystania z usług finansowych, w tym bankowości elektronicznej. Odbiorcami projektu są osoby dorosłe w wieku 45+, które będą uczestniczyć w cyklu 5 spotkań poświęconych wybranym usługom finansowym.

Obraz Matki Bożej w Górnem

GÓRNE. Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej 9 kwietnia o godz. 17.00 powitali mieszkańcy parafii Górne. W oczekiwaniu na jego przybycie cała społeczność zgromadziła się przy krzyżu.

Popłynęło 65 osób

GOŁDAP. 5 kwietnia odbyły się siódme eliminacje zawodów „Gołdap i okolice pływają" w ramach cyklu „Warmia i Mazury pływają". W akcji bierze udział 6 miast z naszego województwa: Dobre Miasto, Iława, Olecko, Olsztyn, Ostróda i Gołdap. Pływacy stawili się w grupie 65 osób (na 69 zgłoszonych).

Obraz Jasnogórski w Dubeninkach

DUBENINKI. Obraz Jasnogórski opuścił dziś parafię św. Antoniego Padewskiego w Górnem i około godziny 17 dotarł do parafii św. Andrzej Boboli w Dubeninkach. Przedstawiamy państwu fotoreportaż z powitania obrazu w tejże parafii.

Nie bij mnie – kochaj mnie

GOŁDAP. Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk" w Gołdapi włączyło się w akcję Historia Misia: „Nie bij mnie – kochaj mnie!", organizowaną przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi przez społeczeństwo na problem przemocy w rodzinie, szczególnie wobec dzieci.

Reklama „Dzień Nowej Szansy" w Dubeninkach

DUBENINKI. Chrześcijańska Misja Społeczna „Teen Challenge Polska" oddział w Gołdapi zaprasza do udziału w spotkaniu ph. „Dzień Nowej Szansy". Odbędzie się ono 26 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach.

Alkoholizm jest chorobą duszy

GOŁDAP. Spotkanie z młodzieżą gimnazjalną na temat uzależnień odbyło się 9 kwietnia w czytelni dla dzieci w Bibliotece Publicznej. O nałogach opowiadał Adam Andryszczyk - poeta, kompozytor, piosenkarz i animator kultury.

Strona 1 z 203