REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 
Reklama

GOLDAP.INFO - wszystkie wiadomości

Charytatywny bal andrzejkowy w Dubeninkach

DUBENINKI. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Dubeninkach zapraskach na charytatywny bal andrzejkowy. Odbędzie się on 22 listopada w miejscowej remizie OSP, początek o godzinie 19.00.

Kandydaci zaproszeni do radiowej debaty

SUWAŁKI. Radio 5 zaprosiło do debaty na radiowej antenie kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza Gołdapi: Tomasza Luto i Marka Mirosa. Będzie jej można wysłuchać 4 listopada, początek o godzinie 11.15. W Gołdapi Radio 5 można odbierać na częstotliwości 107,5MHz FM.

CBA poprosiło Urząd Miejski o dokumenty

GOŁDAP. Centralne Biuro Antykorupcyjne otrzymało informacje o ewentualnych nieprawidłowościach w gminie Gołdap. Jak nieoficjalnie udało się nam ustalić, miałyby one dotyczyć udzielonych zwolnień i umorzeń podatkowych.

Mistrz trenował w Gołdapi

GOŁDAP. W dniach 10-17 października gościliśmy w Gołdapi grupę pięściarzy zawodowych Spartan Promation, której czołowym zawodnikiem jest zawodowy mistrz świata w boksie Przemysław Opalach. Zawodnicy wraz z trenerami przygotowywali się do swoich kolejnych zawodowych walk, które stoczą już 28 listopada na gali w Olsztynie.

W Galwieciach walczą i się bawią

GALWIECIE. Pomimo tego, że od kilku miesięcy świetlica w Galwieciach pozostaje zamknięta (trwają rozmowy w sprawie przejęcia obiektu przez sołectwo), we wsi dzieje się dużo. Dzięki staraniom Stowarzyszenia „Fabryka Cudów" i nieformalnej grupy „Na Skraju Puszczy" uzyskano środki zewnętrzne na kilka ciekawych inicjatyw.

„Bezdomna kartka” III edycja

GOŁDAP. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas radości, zimowej refleksji i spotkań w gronie najbliższych. Już za dwa miesiące zasiądziemy przy rodzinnym stole, połamiemy opłatkiem, innym wyślemy bożonarodzeniową kartkę, a w niej świąteczne życzenia, m.in. nadziei i miłości. Wśród nas są jednak i tacy, którzy na co dzień czują się zapomniani, do których od wielu lat nie dochodzą żadne świąteczne życzenia. Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom" w Gołdapi wspólnie z Państwem chcą podarować chwilę szczęścia i świątecznych wzruszeń dorosłym mieszkańcom ośrodków dla bezdomnych, najuboższych oraz uzależnionych. Zapraszamy do udziału w naszej akcji!

Podsumowanie kadencji na sesji rady powiatu

GOŁDAP. Październikowa sesja rady powiatu, która odbyła się 24 października, była okazją do podsumowania mijającej kadencji. Zadania tego podjął się starosta gołdapski Andrzej Ciołek, który w prezentacji multimedialnej przedstawił, jak zmienił się powiat w ostatnich czterech latach.

Kondolencje


Wyrazy szczerego współczucia dla kolegi
Feliksa Karwela
z powodu śmierci

Syna, Synowej i Wnuczka
składają

wszyscy pracownicy firmy STEKOP z Gołdapi


Pożar w Broniszach

BRONISZE. Do pożaru doszło dziś około godziny 15.00 w piwnicy jednego z domów jednorodzinnych w Broniszach. Najprawdopodobniej od palącego się pieca zajęły się leżące w pobliżu różne szmaty.

Ostatnia sesja rady miejskiej

GOŁDAP. Ostatnia sesja rady miejskiej w Gołdapi w kadencji 2010-2014 odbyła się dziś po południu w sali widowiskowej Domu Kultury. Oprócz miejskich włodarzy wzięli w niej udział także wicemarszałek województwa Jarosław Słoma i wojewoda Marian Podziewski. Były podsumowania, podziękowania, ale i kampania wyborcza.

Wysoka wygrana z Górowem Iławieckim

GÓROWO IŁAWIECKIE. Tenisiści stołowi UKS Jantar rozegrali trzeci mecz w rozgrywkach III ligi PZTS z drużyną MGS Bałga Górowo Iławeckie i wygrali 16:2. To była najwyższa z dotychczasowych wygranych. Gołdapianie wystąpili w składzie: Grzegorz Wesołowski, Marcin Chlebus, Marek Różycki, Bogdan Wikarski.

Stypendia z FRRG wręczone

GOŁDAP. W piątek w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów przyznanych w ramach Gołdapskiego Funduszu Stypendialnego prowadzonego przez Fundację Rozwoju Regionu Gołdap. Otrzymało je 24 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy oprócz wysokiej średniej muszą wykazać się także osiągnięciami bądź działalnością w innych niż nauka sferach życia.

Zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Luto

Tomasz Luto, kandydat na burmistrza Gołdapi wraz z kandydatami do Rady Miejskiej w Gołdapi zapraszają na spotkanie wyborcze pod tytułem "Czas na zmiany". Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 30 października, o godzinie 18:00. Rozmowa będzie podzielona na trzy części:
    - Mówimy jak jest – czyli prezentacja obecnej sytuacji w gminie Gołdap,
    - Czas na zmiany – czyli prezentacja programu wyborczego z konkretami,
    - Nic o nas bez nas – rozmowa z mieszkańcami i odpowiedzi na pytania.

Kondolencje


Alicji Karwel i jej Najbliższym
wyrazy głębokiego współczucia
z powodu tragicznej śmierci

Syna, Synowej i Wnuczka
składają

koleżanki i koledzy z pracy


15 lat działań non-profit dla dobra wspólnego

ŁOMŻA/LISY. Po raz pierwszy w historii Edukatora wręczono medale Komisji Edukacji Narodowej. Wśród nagrodzonych znaleźli się nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lisach. Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania medale z rąk wojewody i marszałka województwa podlaskiego otrzymali: Alina Chomyn, Stefania Urbańska i Irena Hukowicz.

Ślubowanie w SP w Grabowie

GRABOWO. 24 października pierwszoklasiści złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie. Dzieci przepięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Swoim występem przekonały, iż zasługują na miano ucznia.

Gołdapscy biegacze w Kętrzynie

KĘTRZYN. 26 października w Kętrzynie odbył się I bieg przełajowy „Philipsa". Zawodnicy mieli do wyboru 3 dystanse: 4,2km, 8,4km i 21km. Trasa biegu była bardzo wymagająca z wieloma podbiegami, a i warunki atmosferyczne (silny wiatr i niska temperatura) nie sprzyjały tego dnia biegaczom.

Od piątku działania „Znicz 2014”

POWIAT GOŁDAPSKI. Od 31 października do 3 listopada na terenie powiatu gołdapskiego przeprowadzone zostaną działania „Znicz 2014". Miejscowi policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg, a także osób odwiedzających cmentarze.

Święto pieczonego ziemniaka

BOĆWINKA. 27 października w Szkole Podstawowej w Boćwince obchodzono święto pieczonego ziemniaka. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Na początku spotkania dzieci wysłuchały wiersza o ziemniaku. Następnie odbył się konkurs na najlepsze przebranie za to pyszne warzywo.

Iryd Sp. z o. o. zatrudni pracowników

Firma IRYD Sp. z o.o. ul. Ekonomiczna 5 19-500 Gołdap zatrudni pracowników na stanowiska:
    - ZASTĘPCA KIEROWNIKA ZMIANY
    - MONTER
    - ŚLUSARZ
    - SPAWACZ
    - OPERATOR MASZYN CNC m.in. LASERA, PRASY KRAWĘDZIOWEJ
    - PROGRAMISTA ROBOTÓW SPAWALNICZYCH
w systemie pracy trzyzmianowej na podstawie umowy o pracę na czas określony.

Świąteczna linia autobusowa Pl. Zwycięstwa - cmentarz

PKS w Suwałkach Placówka Terenowa w Gołdapi informuje, iż w dniu 1 listopada (Dzień Wszystkich Świętych) uruchamia linię miejską:
   - Plac Zwycięstwa => cmentarz:
     godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00

   - cmentarz => Plac Zwycięstwa:
     godz. 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30 14.30, 15.30, 16.30, 17.30.

Cena biletu 3zł. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Wspólne decyzje, mądre działanie

Szanowni mieszkańcy Powiatu Gołdapskiego!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o włącznie się w proces zmiany na lepsze naszego regionu. Chcemy by samorządy działały sprawniej i były wyrazem aktywności mieszkańców. Jesteśmy grupą różnorodną, szczerze zaangażowana, co ułatwia cenną współpracę. Jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym aby tworzyć realną wspólnotę. Znamy realia życia w naszej Małej Ojczyźnie, wiemy że podstawą rozwoju jest praca i rozsądne korzystanie z jej owoców.

Przegląd twórczości "trwałej" i "nietrwałej"

DUBENINKI. Przegląd Twórczości Lokalnej i Ludowej odbył się wczoraj w Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach. Swoje umiejętności zaprezentowało kilkanaście osób.

Boks w ZPEW

GOŁDAP. 16 października w ZPEW w Gołdapi gościli: mistrz świata w boksie Przemysław Opalach, jego trener Marek Majewski oraz wicemistrz Polski w kickboxingu Damian Szafran. Przeprowadzili oni pokazowy trening bokserski z udziałem wychowanków zespołu.

Dobry start „trojki” na początek sezonu

GIŻYCKO. W piątek, 10 października w Giżycku rozegrany został półfinał Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce „Czwórek" Chłopców „Moje boisko Orlik – 2012". Ze względu na ochłodzenie, turniej z „Orlika" przeniesiono do sali gimnastycznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy SP 4 w Giżycku. Młodzi adepci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki doskonale rozpoczęli sezon siatkarski 2014/2015.

Jutro koncert Filharmonii Narodowej

GOŁDAP. Filharmonia Narodowa zaprasza na koncert pt. „Trzy razy F – flet, fagot i fortepian". Odbędzie się on jutro w Państwowej Szkole Muzycznej w Gołdapi. Początek o godzinie 16.00, wstęp bezpłatny.

Ślubowanie w Boćwince

BOĆWINKA. 24 października w Szkole Podstawowej w Boćwince odbyła się długo oczekiwana uroczystość ślubowania klas pierwszych, „zerówki" oraz przedszkola. Wszystkie dzieci nie mogły doczekać się, by stać się pełnoprawnymi uczniami dołączyć do grona uczniowskiego.

Jacek Rakowski – kandydat do Rady Powiatu

Od wielu lat angażuję się też w życie społeczne naszego powiatu. Spotkania mniej lub bardziej przypadkowe z mieszkańcami gmin Banie Mazurskie i Dubeninki dawały mi nieraz do myślenia. Obserwacja codziennego życia naszego powiatu pokazała, że interesy obu gmin i ich mieszkańców nie są w sposób wystarczający reprezentowane w samorządzie powiatowym. Uważam, że jestem osobą, która może to zmienić.

OKRĘG WYBORCZY NR: 1 | LISTA NR: 11 | POZYCJA NA LIŚCIE: 4
Głosować na mnie mogą mieszkańcy gmin: Banie Mazurskie i Dubeninki.

Związkowcy i przyjaciele świętowali Dzień Seniora

GOŁDAP. 1 października jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. 20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora, zaś 20 października Europejski Dzień Seniora. Gołdapscy seniorzy zrzeszeni w Związku Emerytów i Rencistów świętowali Dzień Seniora w miniony czwartek w restauracji Matrioszka.

Pijany uciekał przed policją przez dwa powiaty

POWIAT GOŁDAPSKI/POWIAT SUWALSKI. Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się w miniony weekend na drogach naszego regionu. Przez dwa powiaty: gołdapski i suwalski policjanci ścigali pijanego kierowcę forda. Po zatrzymaniu okazało się, że 35-letni mieszkaniec gminy Gołdap ma 1,7 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

"Restart a heart" w SP 2

GOŁDAP/KRAJ. Europejska Rada Resuscytacji ogłosiła dzień 16 października „Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca", w tym roku pod nazwą „Restart a heart". Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz drugi podjęła się wyzwania koordynacji próby bicia rekordu świata w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Również po raz drugi uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi uczestniczyli w tej próbie.

Nagrody w "lidlowym" konkursie odebrane

GOŁDAP. Pani Dorota Kibitlewska (Pogorzel) oraz Małgorzata Bogdan (Barcie) zwyciężyli z konkursach, jakie przeprowadziliśmy pod koniec września na GOLDAP.INFO.

Pani jesień poetycko i na co dzień

GRABOWO. 23 października w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyło się spotkanie pod hasłem „Pani Jesień poetycko i na co dzień". Organizatorem imprezy była Grażyna Kudryk wraz z wychowankami, uczniami klasy III tejże szkoły, a honorowymi gośćmi dyrektor Wioletta Janik oraz rodzice.

Porażka ze Srokowem

BANIE MAZ. Pogoń Banie Mazurskie przegrała wczoraj przed własną publicznością ligowe spotkanie z Ometem Srokowo 0:2. Wczorajszy mecz zakończył jesienną rundę rozgrywek B-klasy warmińsko-mazurskiej.

Zebrano 874kg żywności

GOŁDAP. „Podziel się posiłkiem" to hasło zbiórki żywności, która odbyła się w dniach 3 i 4 października. Jak co roku do tej akcji włączyli się wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3. Zbierali żywność w sklepach Tesco i Biedronka.

Od ziarenka do bochenka

BOĆWINKA/BANIE MAZ. 3 października dzieci ze Szkoły Podstawowej w Boćwince udały się na wycieczkę do piekarni państwa Alicji i Karola Szablaków w Baniach Mazurskich. Celem spotkania było zapoznanie się z pracą piekarza oraz technologią wyrobu pieczywa.

Wygrali mecz ligowy z Lubawą

GOŁDAP. UKS Jantar rozegrał drugi mecz w rozgrywkach III ligi PZTS z drużyną GZ LZS Lubawa. Gołdapianie wystąpili w nim składzie: Grzegorz Wesołowski, Marcin Chlebus, Marek Różycki, Andrzej Karniej, Bogdan Wikarski.

Paliło się na cmentarzu

GOŁDAP. Dziś około godziny 13.00 palił się śmietnik na gołdapskim cmentarzu komunalnym przy ul. Gumbińskiej. Apelujemy do odwiedzających cmentarze i sprzątających groby. Pamiętajcie, by nie wyrzucać świeżo zgaszonych lub jeszcze palących się zniczy do śmietników!

II rzut ligi biegów przełajowych

GOŁDAP. Przy bardzo mroźnej, ale i słonecznej pogodzie w lesie Kumiecie odbył się dziś przed południem drugi rzut ligi biegów przełajowych, organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. W zależności od wieku uczestnicy mieli do pokonania od 600 do 3000 metrów.

Fantastyczny doping, porażka z wiceliderem

GOŁDAP. Nie pomogli fantastycznie dopingujący kibicie, nie pomogła lepsza gra niż prezentował przeciwnik. Rominta Gołdap przegrała dziś przed własną publicznością ligowe spotkanie z wiceliderem tabeli Olimpią Elbląg 0:1.

Zwycięstwo szczypiornistów na początek

GOŁDAP. Dziś wieczorem w hali OSiR w Gołdapi szczypiorniści UKS Jaćwingowie Gołdap rozegrali swój pierwszy mecz w III lidze Podlaskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej. Przeciwnikiem był zespół MLKS Czarni Olecko.

Potracił pieszą na przejściu

GOŁDAP. Około godziny 12.40 po wschodniej stronie Placu Zwycięstwa doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez jezdnię. Kierujący fiatem sieną jadąc od strony ronda pod górę nie zauważył przechodzącej po pasach kobiety i uderzył ją lewą stroną swojego pojazdu.

Ślubowanie wśród piratów

DUBENINKI. 28 pierwszoklasistów z Gimnazjum w Dubeninkach złożyło wczoraj ślubowanie ucznia. Później zostali przez starsze roczniki przyjęci do grona braci szkolnej. Zanim jednak tak się stało, musieli przejść chrzest pod okiem Czarnobrodego.

Harmonogram odbioru śmieci [27.10-31.10]

Przedstawiamy państwu harmonogram obioru odpadów od mieszkańców miasta i gminy Gołdap na kolejny tydzień (27 października -  31 października 2014).

Październikowa akcja krwiodawcza

GOŁDAP. Podczas comiesięcznej akcji krwiodawczej, która odbyła się w dniach 16 i 17 października, krew oddały 53 osoby. Pozyskano 20380ml czerwonego płynu. Łącznie w tym roku gołdapscy krwiodawcy oddali już ponad 242 litry krwi.

Bezpłatne porady prawne w listopadzie

GOŁDAP. Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gołdapi zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich dla wszystkich dorosłych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Porady udzielane będą 18 i 25 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gołdapi.

Baza osób pochowanych w Gołdapi i Grabowie

GOŁDAP. Urząd Miejski w Gołdapi informuje o zmianie adresu strony internetowej wyszukiwarki osób pochowanych na cmentarzach komunalnych w Gołdapi i Grabowie. Aktualny adres strony internetowej: polski-cmentarz.com/goldap/grobonet.

Wizyta Ewy Tuwim-Woźniak w Gołdapi

GOŁDAP. 22 października salę koncertową Państwowej Szkoły Muzycznej I st. wypełnił tłum gołdapskich uczniów, nauczycieli, a przede wszystkim wielbicieli poezji Juliana Tuwima. To wszystko za sprawą wizyty Ewy Tuwim-Woźniak - córki wybitnego polskiego poety.

Po pożarze trafił do aresztu

GOŁDAP. Właściciel mieszkania przy ul. Warszawskiej, które wczoraj się spaliło, był w chwili zaistnienia pożaru nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Jeszcze kilka dni na zgłoszenia

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza do udziału w III edycji konkursu fotograficznego pn. „Nasze gołdapskie". Pierwsza edycja miała miejsce w roku 2010 podczas obchodów 440-lecia Gołdapi. Chcemy kontynuować to szlachetne współzawodnictwo artystyczne co dwa lata.

Strona 1 z 227