REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - wszystkie wiadomości

Maraton z udziałem gołdapian

WROCŁAW. 14 września odbył się 32 Wrocław Maraton. Zgłosiło się 5411 biegaczy, ale na starcie stawiło się 4006 z nich: 3274 mężczyzn i 563 kobiety. Bieg ukończyło 3837 maratończyków. W tym roku było bardzo blisko do pobicia rekordu wrocławskiego maratonu, ale ostatecznie Kenijczykowi Kangogo zabrakło do tego 14 sekund. Najlepszy z wrocławian, Grzegorz Gronostaj, zajął dobre, 10 miejsce. W biegu wzięło udział także kilkoro gołdapian.

Akcja na rzecz bezdomniaków

GOŁDAP. W dniach 9 i 10 września w Szkole Podstawowej nr 3 grupa 5-latków A z wychowawczynią Małgorzatą Stankiewicz i grupa 0B z wychowawczynią Katarzyną Miernik przeprowadziły zbiórkę na rzecz przydomowego przytuliska dla zwierząt „Bezdomniaki". Zbierane były koce i ręczniki, karma dla psów i kotów oraz akcesoria dla zwierzaków typu miski, smycze czy zabawki.

Maleńka Babcia szuka swojego właściciela

GOŁDAP. W poniedziałek w godzinach rannych koło ul. Wąskiej znaleziono maleńką starszą sunię. Waży może z 5kg. Weterynarz ocenił jej wiek na ponad 10 lat. Mamy nadzieję, że suczka jednak się zgubiła i ktoś na nią czeka, bo ona bardzo tęskni i jest przerażona.

W piątek akcja krwiodawcza

GOŁDAP. Comiesięczna akcja krwiodawcza odbędzie się w najbliższych piątek. Chętnych do podzielenia się sobą zapraszamy od godziny 9.30 do Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowego przy ul. Partyzantów 31.

20 września pchli targ w Gołdapi

Pchli targ w Gołdapi odbędzie się 20 września 2014 roku na Targowisku Miejskim. To drugie takie wydarzenie, podczas którego mieszkańcy miasta mogą sprzedać, czy też wymienić rzeczy zbędne ze swoich domów.

Pchli targ w Gołdapi adresowany jest tylko do mieszkańców miasta. Wystawić się mogą tylko osoby fizyczne. Wymienić, lub sprzedać można tylko rzeczy, których wystawcy są właścicielami co najmniej od pół roku.

1,5 promila w BMW

ŻYTKIEJMY. Nawet 2 lata pozbawienia wolności grozi 33-letniemu mieszkańcowi powiatu gołdapskiego, który kierował samochodem będąc w nietrzeźwym. Andrzej M. został zatrzymany do kontroli drogowej w Żytkiejmach.

Chcą i nie chcą przejęcia świetlicy

GOŁDAP/GALWIECIE. Czy świetlicą wiejską w Galwieciach będzie zajmować się nadal Dom Kultury w Gołdapi czy miejscowa rada sołecka? Od mieszkańców sołectwa wpłynął wniosek o jej przekazanie. Gdy jednak doszło do konkretów i potrzebna była osoba materialnie za nią odpowiadająca po przejęciu, sprawa się skomplikowała.

Integracyjne spotkanie ph. "Sposób na życie"

GOŁDAP. Na zaproszenie Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń" z Kowali Oleckich wzięliśmy udział w Integracyjnym Spotkaniu Osób Niepełnosprawnych „Sposób na życie". Na wspólną zabawę do „Leśnego Zakątka" w Gołdapi przybyły również domy pomocy społecznej z Łomży, Gniewu, Suwałk, Nowej Wsi Ełckiej, Kowali Oleckich oraz Nasielska.

Gminne inwestycje w Rożyńsku

ROŻYŃSK MAŁY. W najbliższą sobotę o godzinie 11.00 w Rożyńsku Małym odbędzie się uroczyste otwarcie dwóch nowych inwestycji: asfaltowej drogi od Sokołów do końca Rożyńska Małego oraz zagospodarowanej we wsi wyspy.

W sobotę pingpongowy turniej w LO

GOŁDAP. Otwarty Turniej tenisa Stołowego odbędzie się 20 września w sali gimnastycznej LO w Gołdapi. Uczestniczyć w nim mogą osoby pełnoletnie. Zapisy chętnych będą przyjmowane bezpośrednio przed zawodami.

Pijane nastolatki

GOŁDAP/SZCZYTNO. Sąd rodzinny i nieletnich zadecyduje o dalszym losie 12-letniej mieszkanki gminy Szczytno oraz 14-letniej mieszkanki Gołdapi. Młodsza z dziewczyn w stanie upojenia alkoholowego została przywieziona przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Szczytnie. Podczas badania okazało się, że 12-latka miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Starsza miała tych promili nieco mniej, bo 1,5.

Zafir szuka domu

GMINA GOŁDAP. Zafir to młodziutki, ok. 1,5-roczny psiak o bardzo mądrym i przyjacielskim spojrzeniu. Został wyrzucony przez właścicieli. Pies ma ok 24kg, sięga lekko za kolano, potrafi zachować czystość, nieźle chodzi na smyczy. To pogodny i przyjacielski pies, dogaduje się z innymi psami i z kotami również nie najgorzej.

Bal charytatywny dla Julii Korenkiewicz

27 września w hotelu Arti odbędzie się bal charytatywny na rzecz Julii Korenkiewicz. Sprzedaż biletów w Informacji Turystycznej rozpocznie się 11 września i potrwa do 22 września. W tym samym czasie będą też zbierane gadżety i fanty na aukcje oraz loterie, które zaplanowano w trakcie balu.

„Bóg Niżyński" w Domu Kultury

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na spektakl teatralny pt. „Bóg Niżyński". Wystawiony on zostanie dziś o godzinie 18.00 na deskach sali widowiskowej DK. Bilety w cenie 20zł są jeszcze do nabycia.

Kolejna wygrana Pogoni

BANIE MAZ. Pogoń Banie Mazurskie wygrała dziś na własnym terenie z LKS Orkan Sątopy 3:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Jan Ratomski, Wojciech Rynkiewicz i Rafał Wójtowicz.

Porażka ze Zniczem

GOŁDAP. Wczoraj Rominta przegrała przed własną publicznością ligowe spotkanie ze Zniczem Białą Piską 1:3. Gola dla Gołdapi zdobył z rzutu karnego Damian Sobolewski.

Biała niedziela

GOŁDAP. Piknik pod hasłem „Biała niedziela" odbył się dziś w południe w centrum Gołdapi. Zorganizowała go spółka GoldMedica.

Harmonogram odbioru śmieci [15.09-19.09]

Przedstawiamy państwu harmonogram obioru odpadów od mieszkańców miasta i gminy Gołdap na kolejny tydzień (15 września - 19 września 2014).

Promocja bezpiecznych zachowań na dożynkach

GOŁDAP. Dziś w Gołdapi odbyły się dożynki powiatowe. W ich trakcie funkcjonariuszki policji oraz pracownice Starostwa Powiatowego promowały projekt „On, ty i ja na tej samej drodze – II edycja". Można było otrzymać gadżety odblaskowe zakupione w ramach projektu, jednak nie za darmo.

Dożynki powiatowe w Gołdapi

Powiatowe dożynki odbyły się dziś w Gołdapi. Rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną za uzyskane plony w kościele NMP MK. Później jej uczestnicy przeszli na plac Zwycięstwa, gdzie około 13.30 rozpoczął sie festyn dożynkowy. Przeprowadzono różne konkursy, były występy artystyczne na scenie.

Pierwsze urodziny Słonecznego Domu

GOŁDAP. Środowiskowy Dom Samopomocy "Słoneczny Dom" w Gołdapi świętował dziś swoje pierwsze urodziny. W uroczystości, która odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi, oprócz podopiecznych placówki wzięli udział też m.in. goście ze środowiskowych domów samopomocy w Kowalach Oleckich, Wronkach i Nowej Wsi Ełckiej, przedstawiciele władz samorządowych oraz osoby w różny sposób wspierające „Słoneczny Dom".

„Opowiem ci bajkę…” – konkurs rozstrzygnięty

GOŁDAP. „Opowiem ci bajkę..." to konkurs literacki dla seniorów. Zorganizowali go policjanci i Biblioteka Publiczna w Gołdapi przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Baniach Mazurskich oraz Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach w ramach kampanii „Kieruj się rozsądkiem".

Jutro pokazowy trening bokserski

GOŁDAP. Jutro o godzinie 11.00 w hali OSiR po raz pierwszy w Gołdapi odbędzie się pokazowy trening bokserski prowadzony przez zawodowego mistrza świata w boksie Przemysława Opalacha oraz trenera klubu Wilki Olsztyn Dariusz Dolkowskiego. W treningu udział wezmą zawodnicy z Gołdapi i innych klubów.

W zamian za elektrośmieci sprzęt sportowy

GOŁDAP. Elektrośmieci to zużyty, popsuty, już nieużywany sprzęt działający kiedyś na prąd lub baterie, np. pralki, lodówki, miksery, telewizory, komputery czy świetlówki. W ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci" w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi prowadzone są działania edukacyjne dotyczące korzyści oraz niebezpieczeństw wynikających z porzucania elektrośmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych i równocześnie całoroczna zbiórka tych właśnie odpadów.

Podsumowanie inwestycji na DK65

GOŁDAP. Konferencja zamykająca projekt „Rozbudowa drogi krajowej nr 65 na odcinku Gołdap – Kowale Oleckie" odbyła się 8 września w Hotelu Ventus w Gołdapi. Inwestycja zrealizowana była w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013.

Ognisko integracyjne

GOŁDAP. 6 września grupa 0B ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wykorzystując piękną pogodę udała się na ognisko integracyjne do lasu Kumiecie. Była to okazja to poznania nowych kolegów i koleżanek, a także ich najbliższych.

Pokaz filmowy w Muzeum Ziemi Gołdapskiej

GOŁDAP. Drugi dzień „Białoruskich Wieczorów" nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem jak recital poezji śpiewanej Tatiany Bielanohaj. Zaledwie kilka osób przyszło, aby zobaczyć pokaz filmów laureatów Warszawskiego Festiwalu Filmów Białoruskich Bulbamovie.

Staranował znaki drogowe

GOŁDAP. Wczoraj około 7.30 kierujący vw golfem wjechał na wysepkę wyłączoną z ruchu i uderzył w znaki drogowe na skrzyżowaniu obwodnicy Gołdapi z ulicą Warszawską. Wybrał to rozwiązanie zamiast uderzenia w dostawczego busa, który wymusił na nim pierwszeństwo wyjeżdżając z ulicy Warszawskiej.

Recital Tatiany Bielanohaj

GOŁDAP. Wczoraj w Muzeum Ziemi Gołdapskiej odbyło się pierwsze spotkanie z dwudniowego cyklu „Białoruskie wieczory". Poznawanie kultury białoruskiej rozpoczęto recitalem Tatiany Bielanohaj.

Zatrudnimy pracowników sezonowych

Firma KEWES FLORISTIK POLSKA SP. Z O.O. z Nowogardu (woj. zachodniopomorskie) poszukuje pracowników sezonowych (kobiet i mężczyzn) od końca września do końca listopada przy grupowym wykonywaniu kompozycji doniczkowych i dekorowaniu wianków adwentowych. Praca na podstawie umowy o dzieło. Zagwarantowane zakwaterowanie oraz jeden posiłek w dzień pracujący. Kontakt tel. 91-39-20-544 lub 91-39-26-011.

W sobotę dożynki powiatowe

GOŁDAP. Dożynki powiatowe odbędą się w najbliższa sobotę w Gołdapi. O godzinie 12.00 zaplanowano mszę świętą w kościele NMP MK. Półtorej godziny później w centrum miasta rozpocznie się festyn.

Nielegalnie przekroczyli granicę

LENKUPIE. Straż Graniczna z placówki w Dubeninkach ukarała dwoje turystów z Niemiec za nielegalne przekroczenie granicy państwowej.

Obraz II wojny światowej w literaturze

BANIE MAZ. Jednym z przejawów terroru i okrucieństwa państwa niemieckiego w czasie II wojny światowej była zagłada narodu żydowskiego. Dla oddania hołdu pomordowanym, w Gminnej Bibliotece Publicznej powstała wystawa upamiętniająca tamte wydarzenia.

Warsztaty teatralne - Dom Kultury zaprasza

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na profesjonalne warsztaty teatralne w ramach projektu Teatr Polska organizowane przez Teatr Wierszalin i prowadzone przez Miłosza Pietruski. Jest on pedagogiem i asystentem Akademii Teatralnej na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Warsztaty odbędą się 15 września w godz. 15.00-17.00 w Domu Kultury w Gołdapi.

Remis Rominty z Concordią

ELBLĄG. Seniorzy Rominty Gołdap zremisowali wczoraj na wyjeździe z Concorią Elbląg 0:0. Niestety, nasi zawodnicy nie byli w stanie wykorzystać przewagi liczebnej na boisku, jaką mieli przez kilkadziesiąt minut. W 44 minucie spotkania sędzia usunął bowiem jednego z zawodników Concordii. Otrzymał on dwie żółte kartki, w konsekwencji czerwoną.

Dożynki w Baniach Mazurskich

BANIE MAZ. „Dożynki Samorządowe" odbyły się w minioną niedzielę na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich. Festyn rozpoczął się o godzinie 15.00 i trwał do północy. W jego trakcie m.in. odbył się konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy i turniej sołectw.

Wkrótce otwarcie sklepu Lidl

GOŁDAP. Kończy się budowa kolejnego supermarketu w Gołdapi. Przy ulicy Wojska Polskiego już za trzy tygodnie klienci będą mogli robić zakupy w Lidlu.

Rozmawiano o dopłat rolniczych

GOŁDAP. W Urzędzie Miejskim odbyło się wczoraj spotkanie, na który poruszano tematykę dopłat rolniczych w 2015 roku. Zorganizowała je ARiMR w Gołdapi. Wiadomo, że będą zmiany w stosunku do lat ubiegłych, ale szczegóły nie są na razie dokładnie znane.

Odblaskowo w "Słonecznym Domu"

GOŁDAP. 9 września w Środowiskowym Domu Samopomocy „Słoneczny Dom" odbyło się spotkanie policjantki z jego podopiecznymi. Była pogadanka o bezpieczeństwa, podopieczni i pracownicy ŚDS otrzymali też odblaski, które obiecali zawsze nosić po zmierzchu.

Ponad 70 sprawdzonych, jeden trafiony

DW650/GOŁDAP. „On, ty i ja na tej samej drodze – II edycja" to projekt Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i Starostwa Powiatowego w Gołdapi, w skład którego chodzą nie tylko działania promujące noszenie odblasków, ale i inne. Jednym z nich jest sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących i eliminowanie z ruchu tych, którzy jeżdżą na dwóch gazach.

Wybory do Rad Osiedli

Przedstawiamy Państwu obwieszczenia Burmistrza Gołdapi z dnia 9 września 2014 roku o zwołaniu zebrań mieszkańców w celu wyboru Rad Osiedli.

Wygrana Pogoni na wyjeździe

ŁABĘDNIK. Zawodnicy Pogoni Banie Mazurskie pokonali w niedzielę na wyjeździe KS Łabędnik 3:2. Gole dla Bań zdobyli: Mateusz Zawadko, Paweł Wójcik i Rafał Wójtowicz.

Trylogia w Żytkiejmach po polowaniu z Zagłobą

GOŁDAP. Fragmenty „Ogniem i mieczem", „Potopu" i „Pana Wołodyjowskiego" zabrzmiały w minioną sobotę w bibliotece w Żytkiejmach. Placówka po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie". Tym razem mieszkańcy Żytkiejm wspólnie czytali trylogię Henryka Sienkiewicza.

Kursy języka ang. w szkołach podstawowych w Gołdapi

Centrum Doradczo-Szkoleniowe TOM-KAS zaprasza dzieci i młodzież na kursy języka angielskiego w roku szkolnym 2014/2015. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Uczniowie szkół mogą uczęszczać na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego tuż po lekcjach lub w późniejszych godzinach popołudniowych.

Szczegółowe informacje pod numerem tel.: 608-011-292 lub 669-502-178 oraz na plakatach i ulotkach informacyjnych w szkołach.

Uwaga - zmiana organizacji ruchu

13 września w Gołdapi odbędą się Dożynki Powiatu Gołdapskiego, których gospodarzem jest Gmina Gołdap. W związku z powyższym nastąpi czasowe wyłączenie z ruchu kołowego w godz. 7.00 – 22.00 gołdapskiej drogi powiatowej: północnej strony Plac Zwycięstwa (od ronda skrzyżowania ul. Podgórnej i ul. Krótkiej do Ronda Kombatantów RP i BWP) oraz zachodniej strony Plac Zwycięstwa (od ronda skrzyżowania ul. Podgórnej i ul. Krótkiej do ul. Matejki).

Trwają kontrole autobusów szkolnych i rejsowych

GOŁDAP. Od rana na ulicach Gołdapi trwają kontrole autobusów dowożących dzieci do szkól oraz rejsowych. Prowadzi je Inspekcja Transportu Drogowego przy wsparciu gołdapskich policjantów. Wyniki nie są najlepsze.

Bal charytatywny dla Julii Korenkiewicz

27 września w hotelu Arti odbędzie się bal charytatywny na rzecz Julii Korenkiewicz. Sprzedaż biletów w Informacji Turystycznej rozpocznie się 11 września i potrwa do 22 września. W tym samym czasie będą też zbierane gadżety i fanty na aukcje oraz loterie, które zaplanowano w trakcie balu.

Podziękowanie

Szanowni Państwo
Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie w głosowaniu na najlepszą inwestycję komunalną Polski Wschodniej. W plebiscycie internautów zdecydowanie wygraliśmy.

Stypendia przyznane

GOŁDAP. Gołdapski Fundusz Lokalny przyznał stypendia w ramach programu „Agrafka Agory - Aktywny Student". Komisja kwalifikacyjna, w skład której weszli przedstawiciele darczyńców i instytucji pomocy społecznej z terenu powiatu gołdapskiego, 8 września oceniła 21 wniosków o stypendium. Postanowiła przyznać ich 9: 4 stypendia studentom rozpoczynającym studia i 5 stypendiów studentom kontynuującym naukę.

Rominta Gołdap - Olimpia Zambrów 0:1

GOŁDAP. Rominta przegrała wczoraj przed własną publicznością ligowy mecz z Olimpią Zambrów 0:1. Gola na wagę zwycięstwa gości strzelił w 58 minucie Przemysław Jastrzębski. Po sześciu meczach Rominta z dorobkiem 5 punktów zajmuje 14 miejsce w tabeli.

Strona 1 z 223