REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - wszystkie wiadomości

Potrącony 7-letni rowerzysta

ŻELAZKI. Gołdapscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Żelazkach. Samochód potrącił tam 7-letniego rowerzystę.

Mamy tylko jedną Ziemię!

LISY. 23 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi. W myśl hasła tegorocznej akcji „Zmieniaj nawyki – nie klimat!", uczniowie klasy IV i V przedstawili bardzo pouczający i skłaniający do refleksji montaż słowno-muzyczny "Ratujmy naszą planetę".

Kiermasz książek w bibliotece

GOŁDAP. W związku obchodzonym 23 kwietnia Dniem Książki i Praw Autorskich, Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała kiermasz książki używanej. Wszyscy użytkownicy biblioteki mogli wybrać bezpłatnie dowolną ilość książek, których przygotowano ogółem 1247 egzemplarzy.

Za kilka dni oficjalne otwarcie tężni

GOŁDAP. 30 kwietnia oficjalnie otwarta zostanie gołdapska tężnia. Udział w uroczystości weźmie m.in. prezes rady ministrów Donald Tusk. Tego dnia nad jeziorem obchodzona będzie też dziesiąta rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Debatowali szefowie powiatowych OSP

GOŁDAP. 16 kwietnia 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gołdapi.

Przyjdź sprzątać brzeg jeziora

GOŁDAP. Gołdapskie koło Polskiego Związku Wędkarskiego zaprasza wszystkich chętnych, w tym wędkarzy i uczestników szkółki wędkarskiej do akcji sprzątania brzegu jeziora Gołdap. Odbędzie się ona 26 kwietnia. Zbiórka o godzinie 15.00 przy hangarze PZW.

Wiosenna promocja - serwis klimatyzacji zaprasza

PROFESJONALNY SERWIS KLIMATYZACJI ZAPRASZA
NA WIOSENNY PRZEGLĄD AC

NAPEŁNIANIE CZYNNIKIEM JEDYNE 80ZŁ
(300g czynnika gratis)

Do pełnego serwisu ac dorzucamy 5l płyn do spryskiwaczy!!!

Promocja trwa do 31 maja.

GFL otrzyma środki na stypendia

GOŁDAP. Wsparcie finansowe w wysokości 13680zł otrzyma Gołdapski Fundusz Lokalny od Fundacji Agory i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach programu „Agrafka Agory". Środki te będą przeznaczone na stypendia.

Przetarg na budowę komendy ogłoszony

OLSZTYN/GOŁDAP. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie ogłosiła przetarg na wykonanie II etapu budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Etap ten obejmuje m.in. budowę budynku głównego, do obsługi psów, budowę ogrodzenia oraz sieci wodociągowej, sanitarnej i deszczowej.

Warsztaty śpiewu tradycyjnego

DUBENINKI. 30 kwietnia w remizie OSP w Dubeninkach odbędą się warsztaty śpiewu tradycyjnego w ramach projektu „Pieśni spod strzechy śpiewane przez dzieci", realizowanego przez Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej". Początek o godzinie 16.30.

Sadzonka za elektrośmiecia

GOŁDAP. Masz w domu zbędny sprzęt elektroniczny, zużyte baterie, świetlówki, tonery? Zapraszamy na Plac Zwycięstwa już w najbliższą sobotę, 26 kwietnia. Tam, podczas organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Gołdapski Fundusz Lokalny festynu „Eko-piknik – dziedzictwo natury i rzemiosła" odbędzie się zbiórka elektrośmieci.

Rozpoczęła się gimnazjalna matura

KRAJ/GOŁDAP. O godzinie 9.00 uczniowie klas trzecich gimnazjum rozpoczęli pisanie najważniejszego egzaminu w czasie swojej trzyletniej nauki. Egzamin gimnazjalny potrwa 3 dni. Dziś część humanistyczna. Młodzież najpierw zmierzy się z historią i WOS, potem językiem polskim. Jutro będzie matematyka i przyroda, pojutrze język obcy nowożytny.

Kolizja na obwodnicy

GOŁDAP. Do kolizji dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i obwodnicy doszło dziś po godzinie 17. Kierujący mazdą jechał od strony Olecka. Na skrzyżowaniu skręcając w lewo zagapił się i nie zauważył jadącej prosto od strony granicy toyoty.

Policja podsumowała świąteczny weekend

POWIAT GOŁDAPSKI. Podczas tegorocznych świąt wielkanocnych gołdapscy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń drogowych. W okresie świątecznym (18–21.04) nie doszło do żadnego wypadku, były natomiast 2 kolizje. 2 osoby zostały w nich ranne. Funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Eko-piknik w najbliższą sobotę

GOŁDAP. 26 kwietnia w centrum Gołdapi odbędzie się festyn „Eko-piknik - dziedzictwo natury i rzemiosła", organizowany przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie „Gołdapski Fundusz Lokalny". Celem imprezy jest promocja działań zgodnych z naturą, ekologicznym sposobem życia oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego naszego regionu.

Rodzinne spotkanie w „Słonecznym Domu”

GOŁDAP. 16 kwietnia odbyło się spotkanie rodzin uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom" w Gołdapi. Bliscy mogli zapoznać się z funkcjonowaniem domu, obejrzeli pracownie, w których na co dzień odbywają się zajęcia.

Mamy 2 mistrzów w biegach przełajowych

GALINY. W środę, 9 kwietnia z rana, autokar pełen uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Gołdapi wyruszył na najważniejsze zawody w sezonie – Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych. W tym roku odbyły się one w Galinach.

Walczyli w Giżycku

GIŻYCKO. 12 kwietnia w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Polski w Kempo Tai Jutsu. Na zaproszenie organizatora gołdapski klub kick-boxingu reprezentowało 13 zawodników.

Pisankowo w ZPEW

GOŁDAP. 9 kwietnia w pracowni gastronomicznej Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi odbyło się spotkanie pod nazwą „Pisankowo", na które przybyli rodzice naszych wychowanków. Celem spotkania, oprócz integracji, było polukrowanie kruchych ciasteczek na kiermasz wielkanocny „Jajeczko z rzeżuszką".

Popłynęło ponad 13 litrów krwi

GOŁDAP. W miniony czwartek odbyła się comiesięczna akcja krwiodawcza, organizowana przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi. W kwietniu cząstką siebie chciały podzielić się 32 osoby, lekarz pozwolił to uczynić dla 30. Pozyskano ponad 13 litrów krwi.

Świąteczne maluchy szukają domów

GOŁDAP. Ta gromadka zagościła u nas przed samymi świętami. Pochodzi od trzech różnych suczek z różną smutną historią. Stworzyły u nas psie przedszkole. Są jeszcze smutne, troszkę wycofane, zaniedbane, ale pracujemy nad wszystkim i pomału się wszystko układa. Szukamy im odpowiedzialnych opiekunów, którzy w przyszłości nie dopuszczą do dalszego rozmnażania się psiaków.

Przekaż 1% podatku dla Julki

Julka wymaga częstych wizyt u lekarzy i rehabilitacji. Wiąże się to z ogromnymi kosztami. Te dotychczas rodzice pokrywali z własnej kieszeni, jednak obciążenia finansowe stały się zbyt duże. Młodej mieszkance Dubeninek i jej rodzicom może pomóc jednak każdy rozliczający PIT-a, przekazując jej 1% swojego podatku.

Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać KRS: 0 0 0 0 0 3 7 9 0 4
i cel szczegółowy: 20762 Korenkiewicz Julia.

Do finału awansowało 3 gołdapian

PISANICA. 12 kwietnia odbyły się półfinałowe turnieje Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS i Puchar TVP Olsztyn. W rywalizacji udział wzięło 91 zawodników reprezentujących 17 gmin. Do turnieju finałowego awansowało po czterech z każdej kategorii. Gołdapianie zanotowali w tej edycji bardzo dobry występ, do turnieju finałowego w Olecku awansowało trzech zawodników.

Zaplanuj wolne, pielgrzymuj na Jasną Górę

GOŁDAP. Ks. Dariusz Łoboda z parafii św. Leona i Bonifacego w Gołdapi informuje, że XXII Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę odbędzie się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia. Chciałby, aby tegoroczna pielgrzymka miała charakter rodzinny.

Sekcja Air Soft Gun w „Słonecznym Domu”

GOŁDAP. 14 kwietnia „Słoneczny Dom" odwiedzili niezwykli goście. Byli to trzej panowie z sekcji Air Soft Gun 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Wiosenny Koncert Poezji w Budrach

BUDRY. 11 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach wzięli udział w Wiosennym Koncercie Poezji, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Budrach. Jego głównym celem była popularyzacja literatury pięknej wśród dzieci, rozwijanie wrażliwości na poezję, a także zwrócenie szczególnej uwagi dzieci, w dobie komputerów i telewizji, na słowo pisane.

Wyróżnienie dla zasłużonego kombatanta

GOŁDAP. 17 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Gołdapi, Medalem Starosty Gołdapskiego „Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego" uhonorowany został porucznik w stanie spoczynku Stanisław Sończyk.

Łowcy Przygód na ORLEN Warsaw Marathon

WARSZAWA. W końcu nadszedł długo wyczekiwany dzień. W niedzielę, 13 kwietnia stawiliśmy się przy Stadionie Narodowym w Warszawie, a wkoło nas tysiące biegaczy ubranych na biało i czerwono. Atmosfera była niesamowita. Punktualnie o 9.30 rozpoczęliśmy zmagania. O zwycięstwo w maratonie walczyli m.in. brązowy medalista Mistrzostw Świata w Moskwie  Tadese Tola (Etiopia), a także Henryk Szost - najszybszy Europejczyk Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Świąteczna znajda

GOŁDAP. W niedzielę w pobliżu ulic 1 Maja i Wiosennej został znaleziony psiak. Samiec ma około jednego roku. Jest mały, przyjazny i łagodny, trochę podobny do mini labradora. Podobno widywany był tam już jakiś czas. To zadbany psiak. Jest troszkę zdziwiony zaistniałą sytuacją. Prosimy wszystkich o wiadomości na jego temat.

Harmonogram odbioru śmieci [21.04-27.04]

Przedstawiamy państwu harmonogram obioru odpadów od mieszkańców miasta i gminy Gołdap na bieżący tydzień (21 kwietnia – 27 kwietnia 2014).

Przypominamy, że wszyscy mieszkańcy mają obowiązek segregowania wszystkich odpadów na: odpady tzw. suche; odpady tzw. mokre; przeterminowane leki i chemikalia; zużyte baterie i akumulatory; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; meble i inne odpady wielkogabarytowe; odpady budowlane i rozbiórkowe; zużyte opony; popiół paleniskowy. Mieszkańcy mają prawo zadeklarować, że będą oddawać odpady zmieszane mokre z suchymi. Ci, którzy to zadeklarowali, mogą oddawać je zmieszane. Pozostałe rodzaje muszą być segregowane w każdym przypadku oddzielnie.

Sprzedam domy w Jabramowie

Sprzedam domy całoroczne w Jabramowie koło Gołdapi, które będą wykonane w technologii szkieletowej (kanadyjskiej). Działki na własność o pow. ok. 500m2, uzbrojone (woda, prąd, kanalizacja). Powierzchnia pierwszego domu mierzona po podłodze ok. 120m2, drugiego ok. 136m2..  Stan wykończenia oby wedle zamówienia, możliwość wykonania pod klucz. 

Chrystus zmartwychwstał

Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. O godzinie 6.00 w kościołach odbyły się msze rezurekcyjne połączone z procesjami z Najświętszym Sakramentem wokół świątyń. Rozpoczęła się Wielkanoc, najważniejsze chrześcijańskie święto.


Zdrowych, wesołych i spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół
Świąt Wielkanocnych życzy redakcja GOLDAP.INFO.

Dziś wierni świecą pokarmy

GOŁDAP. W kościele katolickim trwa Triduum Paschalne – najważniejsze dni w roku liturgicznym. Dziś Wielka Sobota. Dzień, podczas którego zarówno adorujemy Chrystusa złożonego do grobu, jak i święcimy pokarmy, które spożyte zostaną podczas śniadania wielkanocnego.

Działania gołdapskiej drogówki

POWIAT GOŁDAPSKI. Wczoraj w godzinach 6.00-22.00 na terenie naszego powiatu policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego (NURD). Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i kierujących jednośladami.

Przygotowania wielkanocne w świetlicy w Siedlisku

SIEDLISKO. Święta wielkanocne już blisko. To wyjątkowy czas pojednania, radości i przebudzenia. Jest to czas bogaty w przepiękne tradycje i obyczaje. Z tej też okazji w świetlicy wiejskiej w Siedlisku uczestnicy przygotowywali kolorowe dekoracje.

Sprzedam dom w Jabramowie

Sprzedam dom całoroczny w Jabramowie koło Gołdapi, który będzie wykonany w technologi szkieletowej (kanadyjskiej). Działka na własność o pow. ok 500m2 - uzbrojona (woda, prąd, kanalizacja), powierzchnia domu mierzona po podłodze ok. 136m2. Stan wykończenia wedle zamówienia, możliwość wykonania pod klucz. Pow. zabudowy 68m2, wymiary bud. 7,15x79,55 m, z poddaszem użytkowym, bez piwnicy, dach dwuspadowy, kubatura 434m3.

Sprzedam dom w Jabramowie

Sprzedam dom całoroczny w Jabramowie koło Gołdapi, który będzie wykonany w technologii szkieletowej (kanadyjskiej). Działka na własność o pow. ok. 500m2, uzbrojona (woda, prąd, kanalizacja). Powierzchnia domu mierzona po podłodze ok. 120m2. Stan wykończenia wedle zamówienia, możliwość wykonania pod klucz. Powierzchnia zabudowy 61m2, wymiary bud. 8,70 x 7,00 m, z poddaszem użytkowym, bez piwnicy, dach dwuspadowy, kubatura 318m3.

Konkurs „Opowiem Ci bajkę..."

GOŁDAP. Komenda Powiatowa Policji wraz z Biblioteką Publiczną w Gołdapi zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie literackim pn. „Opowiem Ci bajkę...". Jest on realizowany w ramach kampanii społecznej „Kieruj się rozsądkiem".

Kradli także Rosjanie

GOŁDAP. Wczoraj pracownicy ochrony gołdapskich marketów udaremnili kilka prób kradzieży artykułów kosmetycznych. Sprawcy kradzieży zostali przekazani policji, a następnie ukarani.

Powiat dofinansował gminną inwestycję

GOŁDAP. Rada powiatu na marcowym posiedzeniu zdecydowała, że udzieli wsparcia finansowego gminie Gołdap na dofinansowanie przebudowy drogi gminnej w Kozakach.

Nie bij mnie - kochaj mnie!

GOŁDAP. Poruszeni doniesieniami mediów postanowiliśmy przyłączyć się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ph. Historia Misia: „Nie bij mnie - kochaj mnie!". W środę klasy II b i III b roznosiły misie w różne miejsca naszego miasta. Spotkaliśmy się z ogromnym poparciem, sympatią oraz zrozumieniem mieszkańców Gołdapi. Wszystkim, którzy użyczyli miejsca misiom serdecznie dziękujemy!

Koncert charytatywny na rzecz uczniów ZSZ

GOŁDAP. Koncert charytatywny pt. „Dar serca 2" na rzecz uczniów Zespołu Szkół Zawodowych odbędzie się 24 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej w Gołdapi. Początek o godzinie 18.00. Bilety w cenie 8zł do nabycia będą przed koncertem w holu szkoły.

Dziewczęta pojadą na eliminacje wojewódzkie

GOŁDAP. Aleksandra Misiewicz, Wioletta Aftyka i Joanna Klaus będą reprezentować powiat gołdapski na wojewódzkich eliminacjach XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom", który odbędzie sie29 kwietnia w Elblągu. To one zwyciężyły w swoich kategoriach w eliminacjach powiatowych, które odbyły się 4 kwietnia w KP PSP w Gołdapi.

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w Żytkiejmach

ŻYTKIEJMY. 11 kwietnia, po 27 latach obraz Matki Boskiej Częstochowskiej nawiedził parafię Żytkiejmy. O godzinie 17.00 tłumnie powitali go zgromadzeni na Placu Wolności mieszkańcy parafii. W uroczystej procesji do kościoła obraz Matki Boskiej Częstochowskiej nieśli przedstawiciele rodzin, młodzieży, leśnictwa i OSP.

Szósta edycja turnieju w 3-5-8

GOŁDAP. Gołdapska Rada Sportu zaprasza do udziału w VI Turnieju w 3-5-8 o Puchar Sklepu Almark. Odbędzie się on 27 kwietnia w restauracji „Turystyczna". Wpisowe wynosi 20zł od osoby. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.

Sportowa majówka w Baniach

BANIE MAZ. Zapraszamy chętnych do udziału w sportowej majówce na „orliku" w Baniach Mazurskich. 1 maja zaplanowano piknik rodzinny, w którym wystartują dzieci z rodzicami. 3 maja odbędą się dwa turnieje piłkarskie. 4 maja zorganizowany zostanie turniej siatkówki.

Zostań potencjalnym dawcą szpiku

GOŁDAP. W niedzielę, 27 kwietnia gołdapianie będą mieli kolejną okazję zarejestrować się w bazie DKMS jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Akcja odbędzie się w godzinach 10.00-16.00 na rynku miejskim. Namiot fundacji będzie rozstawiony w pobliżu pomnika Niepodległości.

Policja zaprasza do udziału w konkursie plastycznym

POWIAT GOŁDAPSKI. Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi zaprasza wszystkich uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych powiatu gołdapskiego do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Dbam o swoje bezpieczeństwo". Regulamin konkursu niebawem trafi do szkół. Zachęcamy dzieci do uczestnictwa w tej plastycznej zabawie.

Staną przed sądem za kradzież elektronarzędzi

GOŁDAP. Policjanci wydziału kryminalnego przedstawili zarzuty dwóm mieszkańcom powiatu gołdapskiego podejrzanym o kradzież elektronarzędzi. 24 i 18–latek wspólnie i w porozumieniu wciągu kilku dni wykorzystując nieuwagę pracowników jednego ze sklepów budowlanych dokonali kradzieży różnego rodzaju elektronarzędzi.

I tym razem się nie zawiedliśmy

GOŁDAP. Kolejna zbiórka żywności za nami. Dzięki państwa hojności zebraliśmy ponad 350kg produktów spożywczych. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc na rzecz ZPEW w Gołdapi.

Strona 1 z 204