REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - wszystkie wiadomości

Turniej przy sztucznym oświetleniu na orliku

BANIE MAZURSKIE. 4 października na orliku odbędzie się turniej piłkarki dla drużyn amatorskich z terenu gminy Banie Mazurskie. Zapisy przyjmowane są u animatora na orliku lub pod numerem telefonu 604-096-477. Będzie to pierwszy nocny, przy sztucznym oświetleniu, turniej na tym boisku. Zapraszamy do udziału!

Zatrudnimy pracowników sezonowych

Firma KEWES FLORISTIK POLSKA SP. Z O.O. z Nowogardu (woj. zachodniopomorskie) poszukuje pracowników sezonowych (kobiet i mężczyzn) od końca września do końca listopada przy grupowym wykonywaniu kompozycji doniczkowych i dekorowaniu wianków adwentowych. Praca na podstawie umowy o dzieło. Zagwarantowane zakwaterowanie oraz jeden posiłek w dzień pracujący. Kontakt tel. 91-39-20-544 lub 91-39-26-011.

Szkoła w Pogorzeli wśród zwycięzców

POGORZEL. Firma AmeriGas Polska w ramach akcji „Ty wygrywasz, AmeriGas pomaga!", wyposaży Szkołę Podstawową w Pogorzeli w  pomoce edukacyjne.

Kolejni wyróżnieni za zasługi dla powiatu

GOŁDAP. Starostwa gołdapski Andrzej Ciołek wyróżnił wczoraj kolejne dwie osoby Medalem za Zasługi dla Powiatu Gołdapskiego. Otrzymali je funkcjonariusz policji Artur Matysiak i funkcjonariusz SG Bogusław Jakubowski.

Muzyka zabrzmi jutro na plaży miejskiej

GOŁDAP. Przyjaciele z Gołdapi i Olecka, Dom Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają muzyczne spotkanie w klimacie muzyki Leonarda Cohena, SDM, Stachury pt. „A niech wróci ogniska żar". 30 sierpnia, godzina 18.00, plaża miejska w Gołdapi.

Bezpłatne szkoły dla dorosłych - rekrutacja trwa

Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi ma jeszcze wolne miejsca w bezpłatnych szkołach dla dorosłych. Rekrutacja trwa do 3 września. Zapraszamy!

  • Liceum Ogólnokształcące: 3-letnie po gimnazjum, 2-letnie po zasadniczej szkole zawodowej
  • Szkoły policealne: opiekun medyczny, opiekun osoby starszej, technik administracji, technik bhp

"Zachodni wariant" - druga książka Jana Stecia

GOŁDAP. „Zachodni wariant" to tytuł drugiej książki, jaką napisał Jan Steć. Ukazała się ona niedawno w sprzedaży. 14 sierpnia w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie z autorem, połączone z promocją książki.

Wkrótce otwarcie wystawy fotograficznej Jana Racisa

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na wystawę archiwalnych fotografii Jana Racisa. Wernisaż odbędzie się 5 września o godzinie 17.00 w galerii w holu biblioteki. W programie jest też projekcja krótkich filmów o Gołdapi.

GBP współpracuje z biblioteką szkolną

BANIE MAZ. Gminna Biblioteka Publiczna przystąpiła do Programu Biblioteki Narodowej Priorytet 2: Zakup nowości do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych w roku 2014 i otrzymała dotację w wysokości 2.815,90zł. Przyznane dofinansowanie przeznaczone zostanie na zakup lektur do szkoły podstawowej i gimnazjum.

Wymień olej i sprawdź komputerowo silnik za FREE

Wymień olej w silniku i sprawdź komputerowo swój silnik za FREE

Autoserwis Jakubowski zaprasza na profesjonalną wymianę oleju!
3 x 0
- wymiana oleju - gratis
- kasowanie inspekcji olejowej - gratis
- diagnostyka komputerowa silnika (lub jednego z wybranych systemów elektronicznych) - gratis

Otrzymali odznaki "Za zasługi dla sportu"

GOŁDAP. Podczas sesji rady powiatu, która dziś w południe odbyła się w Starostwie Powiatowym, Łukasz Tarasiewicz, Adam Kozłowski i Leszek Retel odebrali z rąk starosty brązowe odznaki za „Zasługi dla sportu". Zostały one przyznane przez ministra sportu Andrzeja Biernata.

Kontakty z Rosją – utrzymać czy zawiesić?

Gmina Gołdap ma podpisane umowy partnerskie z kilkoma miastami na świecie, w tym z dwoma rosyjskimi: Gusiewiem i Dubną. Stosunki z nimi są dobre, są wymiany młodzieży, wzajemne odwiedziny różnych osób. Czy jednak w czasie wojny, jaką Rosjanie prowadzą z Ukrainą, nadal powinniśmy podtrzymywać te kontakty?

Psy powodem zjechania do rowu

MARCINOWO. Dwa psy były przyczyną zdarzenie drogowego, które miało miejsce dziś około 9.20 w Marcinowie. Wyskoczyły one na drogę wojewódzką nr 650 przed jadącego w kierunku Gołdapi fiata punto. 23-letnia mieszkanka gminy Gołdap nie uderzyła w nie, jednak z ich powodu straciła panowanie nad samochodem i zjechała do rowu.

Wygrana z Puszczą Hajnówka

GOŁDAP. Pierwsza wygrana Rominty Gołdap w III lidze w sezonie 2014/2015 miała miejsce środowego, późnego popołudnia na gołdapskim stadionie OSiR. Jedyną bramkę meczu z Puszczą Hajnówką, w 82 minucie strzelił z rzutu karnego Damian Sobolewski. Radości kibiców z pierwszej wygranej nie było końca, a uśmiech pozostał na ich twarzach aż do końca meczu.

Kursy języka ang. w szkołach podstawowych w Gołdapi

Centrum Doradczo-Szkoleniowe TOM-KAS zaprasza dzieci i młodzież na kursy języka angielskiego w roku szkolnym 2014/2015. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Uczniowie szkół mogą uczęszczać na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego tuż po lekcjach lub w późniejszych godzinach popołudniowych.

Szczegółowe informacje pod numerem tel.: 608-011-292 lub 669-502-178 oraz na plakatach i ulotkach informacyjnych w szkołach.

OHP CWiK prowadzi nabór na rok szkolny 2014/2015

Ochotnicze Hufce Pracy Centrum Kształcenia i Wychowania w Gołdapi prowadzi nabór na rok szkolny 2014/2015 na następujące kierunki kształcenia:

  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa: kucharz, murarz, ślusarz, mechanik pojazdów samochodowych
  • Gimnazjum z oddziałami przysposabiającymi do pracy, klasy od I do III: ogrodnik terenów zielonych, mechanik pojazdów samochodowych, stolarz, murarz, ślusarz, kucharz.

Hotelik Gołdap zatrudni

Hotelik Gołdap (Pl. Zwycięstwa 21 19-500 Gołdap) zatrudni na stanowisku:

  • menadżer – wymagane wykształcenie wyższe w kierunku turystycznym oraz biegła znajomość języka angielskiego lub niemieckiego.

CV ze zdjęciem należy kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub złożyć osobiście w recepcji Hoteliku Gołdap.

Uciekał samochodem alejkami parku

GOŁDAP. W sobotę, kilka minut przed północą na ul. Suwalskiej, partol policji chciał zatrzymać do kontroli vw golfa. Jego kierowca zignorował jednak dawany sygnał i jechał dalej. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Gdy kierujący dotarł do centrum Gołdapi, wjechał na parkowe alejki i nimi uciekał przed radiowozem.

Powiat chce termomodernizować ZSZ i ZPEW

GOŁDAP. Starostwo Powiatowe w Gołdapi chce pozyskać zewnętrzne środki na termomodernizację budynków Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Łącznie na ten cel ma być wydane 910 tysięcy złotych, z czego dotacja wynieść może 712 tysięcy złotych.

W sobotę festyn w Widgirach

WIDGIRY. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza na festyn w Widgirach. Odbędzie się on 30 sierpnia, początek o godzinie 15.00. W programie gry, zabawy i konkursy rodzinne, a wieczorem zabawa taneczna przy muzyce zespołu Selit.

Będzie turniej sołectw

BANIE MAZ. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza sołectwa do udziału w turnieju sołectw, który odbędzie się 7 września podczas gminnych dożynek na stadionie w Baniach Mazurskich.

Projekt programu współpracy do konsultacji

GOŁDAP. Zarząd powiatu przyjął wczoraj projekt Programu współpracy powiatu gołdapskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust 3. ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2015. Przewiduje on 9 priorytetów, które najprawdopodobniej będą wspierane w przyszłym roku przez samorząd powiatowy.

Bezpłatne porady prawne we wrześniu

GOŁDAP. Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gołdapi zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich dla wszystkich dorosłych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Porady udzielane będą 2 września w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gołdapi.

Kondolencje


Stanisławowi i Halinie Sawickim
wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci

Ojca i Teścia
składają

Burmistrz Gołdapi i pracownicy Urzędu Miejskiego 


Drugi dzień akcji krwiodawczej

GOŁDAP. Drugiego dnia sierpniowej akcji krwiodawczej, w miniony piątek, do autobusu zaparkowanego przy Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym zgłosiły się 32 osoby. Lekarz pozwolił oddać krew dla 29. Pozyskano jej tego dnia prawie 13 litrów.

Pogoń przed startem ligi

BANIE MAZ. Już tylko kilka dni pozostało do startu ligi w B klasie, w której występuje Pogoń Banie Mazurskie. Pierwszy mecz Banie rozegrają na wyjeździe w Orzyszu.

Jutro ligowy mecz z Puszczą

GOŁDAP. Jutro seniorzy Rominty Gołdap przed własną publicznością zmierzą się z Puszczą Hajnówka. Początek ligowego spotkania o godzinie 17.00.

Goście z Kałmucji i Kazachstanu w powiecie gołdapskim

POWIAT GOŁDAPSKI. W powiecie gołdapskim gościła delegacja z Kałmucji i Kazachstanu, w której znaleźli się m.in. przedstawiciele administracji, organizacji pozarządowych oraz doradca prezydenta Kałmucji.

Szkoła Pływania "Rybka" zaprasza

Szkoła Pływania "Rybka" zaprasza na naukę i doskonalenie pływania dzieci, młodzież i dorosłych. Zapraszamy 01.09.2014. Zapisy przyjmują: Jurek Grzelka (tel. 517-853-580) i Paweł Mackiewicz (tel. 606-726-146).

Duży pożar stodoły

MIECZKÓWKA. Duży pożar stodoły w Mieczkówce w gminie Banie Mazurskie. Gaszenie budynku i ponad stu bel siana, które były w środku trwało całą noc z piątku na sobotę. W akcji brało udział ponad 30 strażaków i druhów ochotników. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

Klakier i Klakson szukają domów

GOŁDAP. Dwa bardzo miłe i oswojone kocurki szukają domów. Mają ok. 3 miesięcy, załatwiają swoje potrzeby do kuwety. Czekaja tylko na kogoś, kto je przygarnie, da dom, którego nie mają.

Zapraszamy na zajęcia sportowe

Nie daj się zaskoczyć jesieni i zaplanuj swoje długie, chłodne wieczory już teraz! Zapraszamy na zajęcia sportowe, które zarówno pomogą Ci zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy oraz zdrowo i pożytecznie wypełnią wolny czas.

Bogata gama zajęć została zaplanowana z myślą o osobach w różnym wieku. Zapraszamy dzieci i osoby dorosłe. Ze względu na limitowaną liczbę miejsc zachęcamy do zapisywania się na zajęcia jak najszybciej.

Rominta Gołdap - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:1

GOŁDAP. Sobotniego wieczoru Rominta Gołdap zremisowała w meczu z Dębem Dąbrowa Białostocka 1:1. Na gołdapskim stadionie OSiR pierwszą bramkę dla drużyny gości strzelił Maciej Orpik, natomiast Daniel Wierzbowski wyrównał wynik meczu, zapewniając punkt w tabeli dla gospodarzy.

„Inaczej” podczas deszczu

GOŁDAP. Niedzielnego wieczoru białostocki kabaret „Inaczej" i grupa improwizacji kabaretowych „ŻBIK" zabawiali gołdapian i turystów. Mimo deszczu i niskiej temperatury widzowie z uśmiechem na ustach oglądali występ „trzech mężczyzn o niezbyt nachalnej urodzie, za to z dużym dystansem i poczuciem humoru".

Palą się sadze w kominie

GOŁDAP. Trwa akcja ratownicza w budynku przy ul. Partyzantów w Gołdapi. Godzinę temu mieszkańcy zauważyli, że dzieje się coś niedobrego w ich mieszkaniach i powiadomili straż pożarną. Okazało się, że zapaliły się sadze w kominie.

Komis artykułów dziecięco-młodzieżowych

KOMIS ARTYKUŁÓW DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWYCH. Tylko u nas sprzedaż i kupisz artykuły:
    - wózki, łóżeczka, foteliki itp.
    - gry, konsole itp.
    - rowery , rolki itp.
    - większe zabawki i wiele innych.
Nie czekaj, otwieramy już w poniedziałek, 25.08. ZAPRASZAMY!
Sklep "Małolaty", ul. Armii Krajowej 1b, Gołdap

Pchli targ w Gołdapi na Targowisku Miejskim

Pchli targ w Gołdapi na Targowisku Miejskim. Można wymienić lub sprzedać używane rzeczy.

Pchli targ w Gołdapi odbędzie się 25 sierpnia 2014 roku na Targowisku Miejskim. To pierwsze takie wydarzenie, podczas którego mieszkańcy miasta mogą sprzedać, czy też wymienić rzeczy zbędne ze swoich domów. Pchli targ w Gołdapi adresowany jest tylko do mieszkańców miasta. Wystawić się mogą tylko osoby fizyczne. Wymienić, lub sprzedać można tylko rzeczy, których wystawcy są właścicielami co najmniej od pół roku.

Rock pożegnał tegoroczne wakacje

GOŁDAP. Piątkowego wieczoru 5 zespołów rockowych pożegnało tegoroczne wakacje. Blind Street, Epitaphium, Hysteria, O! i Be Heavy zagrało rockowy koncert w sali widowiskowej gołdapskiego Domu Kultury. Wystąpiły zespoły, których członkowie grają ze sobą od kilkudziesięciu lat, wystąpiły te kilkumiesięczne, a również te, które powstały wyłącznie na potrzeby koncertu.

IV Święto Chleba w Kozakach

Nowy projekt Głosu Puszczy Rominckiej

DUBENINKI. Stowarzyszenie "Głos Puszczy Rominckiej" informuje, iż zaczyna realizację projektu "Nowa przestrzeń - nowe możliwości. Punkt edukacyjno - kulturalny na obrzeżach Puszczy". Polega on na przeprowadzeniu remontu siedziby stowarzyszenia oraz zorganizowaniu spotkań warsztatowych w wyremontowanej siedzibie przy ul. Mereckiego 6A w Dubeninkach.

Na odśnieżanie będzie, na łatanie dziur nie

GOŁDAP. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych potrzebuje jeszcze 240 tys. zł. na bieżące utrzymanie dróg powiatowych (w tym zimowe) w 2014 roku. Zwrócił się z wnioskiem o zabezpieczenie tych środków w budżecie powiatu. Niestety, tam tych pieniędzy nie ma.

Ekologiczny festyn w Górnem

GÓRNE. Festyn ekologiczny „Jestem EKO" odbędzie się 30 sierpnia przy remizie OSP w Górnem. W programie m.in. bieg do Europy, konkurs kulinarny na ekologiczny deser, spotkanie edukacyjne z leśnikiem oraz producentem miodu ekologicznego, konkurs na ekologiczne przebranie, konkurs segregowania odpadów i wiele innych atrakcji.

Gołdapianie na zawodach triathlonowych w Gdyni

GDYNIA. W dniach 8-10 sierpnia odbyła się największa impreza triathlonowa w Polsce - Herbalife Triathlon Gdynia 2014, w której uczestniczyli najlepsi polscy i światowi zawodnicy. Na zawodach tych wystartowała także piątka mieszkańców Gołdapi. W sobotę, 9 sierpnia, rozegrano dystans sprinterski: 750m pływania, 20,8km jazdy na rowerze i 5km biegu. Dystans ten ukończyło 458 osób, w tym dwie osoby z Gołdapi.

Nie będzie pieniędzy na wynagrodzenia w LO

GOŁDAP. Dla Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi brakuje 293 tysiące złotych, by zamknąć budżet placówki w 2014 roku. Chodzi przede wszystkim o środki na płace. Dyrektor złożył wniosek do zarządu powiatu o przekazanie tej kwoty. Budżet powiatu jest jednak prawie pusty.

Pierwszy dzień akcji krwiodawczej za nami

25 osób się zgłosiło pierwszego dnia do udziału w sierpniowej akcji krwiodawczej. Lekarz pozwolił oddać krew dla 23. Jutro drugi dzień akcji. Zapraszamy chętnych od godziny 9.30 do autobusu zaparkowanego przy Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym.

Bezrobocie spada

GOŁDAP. Zarząd powiatu wysłuchał wczoraj informacji Powiatowego Urzędu Pracy na temat bezrobocia w I półroczu 2014 roku w naszym powiecie. 30 czerwca zarejestrowanych było 1983 bezrobotnych, w tym 1166 kobiet i 115 osób niepełnosprawnych. To o 174 osoby bezrobotne mniej niż 30 czerwca ubiegłego roku.

Inaczej będzie w centrum Gołdapi

GOŁDAP. W niedzielę, w parku miejskim o godzinie 17.00 wystąpi kabaret „Inaczej". Trzej mężczyźni tworzący formację, o niezbyt nachalnej urodzie, tydzień temu zdobyli drugie miejsce i nagrodę publiczności na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry.

W sobotę Rominta zagra z Dębem

GOŁDAP. W sobotę seniorzy Rominty Gołdap przed własną publicznością zmierzą się z Dębem Dąbrowa Białostocka. Początek ligowego spotkania o godzinie 17.00. Zapraszamy.

Maraton pływacki - kajaki do wygrania

GOŁDAP. Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na maraton pływacki, który odbędzie się w nad jeziorem Gołdap 30 sierpnia. Na zwycięzcę na dystansie 3km czeka kajak turystyczny. Drugi kajak zostanie rozlosowany wśród wszystkich, którzy ukończą wyścig. Specjalne nagrody otrzymają także: najlepsi zawodnicy z Gołdapi, najmłodszy i najstarszy zawodnik.

Aqua Aerobik & Szkoła Pływania – trwają zapisy

Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 5 lat do 100 lat na naukę i doskonalenie pływania oraz na aqua aerobiku! Zajęcia prowadzone są przez instruktor Annę Olędzką. Zapisy trwają do 30 sierpnia. Aqua aerobik prowadzimy w godzinach: w poniedziałki 20:00-21:00, w środy 19:00-20:00. Zebranie organizacyjne dotyczące nauki pływania odbędzie się 01.09.2014 o godzinie 18:00 w „Centrum Sportu" przy ul. Plac Zwycięstwa 17D (nad PZU). Zapisy i więcej informacji pod numerem tel. 506-479-617.

Strona 1 z 221