REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
 
Reklama
Reklama
Reklama
 
Reklama

GOLDAP.INFO - wszystkie wiadomości

Wypadek w Pluszkiejmach, cztery osoby w szpitalu

PLUSZKIEJMY. Do bardzo poważnego wypadku doszło około godziny 16 na drodze wojewódzkiej nr 651 w Pluszkiejmach. Uczestniczyły w nim dwa samochody osobowe i rowerzysta. Dwie Cztery osoby trafiły do szpitala.

Wystawa fotografii J. Jasińskiego w Olsztynie

OLSZTYN. Wczoraj po południu w galerii Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie otwarta została wystawa pt. "3 razy Gołdap". Swoje fotografie prezentuje na niej Jarosław J. Jasiński, na co dzień instruktor fotografii w Domu Kultury w Gołdapi. W wernisażu wziął udział m.in. wicemarszałek województwa Jarosław Słoma.

Opłata uzdrowiskowa minimalnie w górę

GOŁDAP. O 2 grosze ma od 1 stycznia 2015 roku wzrosnąć opłata uzdrowiskowa w gminie Gołdap. Burmistrz Gołdapi zaproponował radzie miejskiej, by wynosiła ona 4,32zł od osoby za dzień. Obecnie jest to 4,30zł. Radni na posiedzeniach komisji pozytywnie zaopiniowali tę podwyżkę. Ostateczna decyzja zapadnie w najbliższy piątek na sesji.

Gołdapianie na podium w Pisanicy

PISANICA. W niedzielę, 19 października w Pisanicy odbył się XI Otwarty Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kalinowo. Gołdapianie stanęli w nim na podium, w kategorii deble Marek Różycki i Grzegorz Wesołowski uplasowali się na drugim miejscu.

Kupując opony w październiku zaoszczędzisz na święta

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą opon zimowych
w naszym profesjonalnym serwisie.

Nie trać czasu na szukanie opon w sieci, u nas kupisz taniej niż na allegro i biedronce!

Wszystkie opony pochodzą z tegorocznej produkcji.

Burmistrz na wręczeniu Oskarów Samorządowych

GOŁDAP/KRAJ. W dniach 19 i 20 października burmistrz Gołdapi Marek Miros był w Polsacie News 2, na wręczeniu samorządowych Oskarów oraz na Zarządzie ZMP.

Sześć osób zawalczy o fotel wójta

GMINA BANIE MAZ. 6 osób będzie ubiegać się o fotel wójta gminy Banie Mazurskie. Są to: Beata Budzińska, Krystyna Kokolus, Łukasz Kuliś, Edyta Płatosz, Jan Sobuta i Stanisław Świerzbin. Wszystkich zgłosiły komitety wyborcze wyborców.

Wygrajmy kampanię promocyjną dla Gołdapi

GOŁDAP/KRAJ. Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap serdecznie zaprasza mieszkańców oraz przyjaciół Gołdapi do głosowania na nasze miasto w drugiej edycji rankingu „Turniej Miast Zumi", organizowanego przez należący do Grupy Onet.pl serwis Zumi.pl.

Porażka Rominty na wyjeździe

NOWE MIASTO LUBAWSKIE. Rominta Gołdap przegrała w minioną sobotę wyjazdowe spotkanie ligowe z drużyną KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:2. Oba gole gospodarze strzelili w pierwszej połowie spotkania.

Remis Pogoni z Kowalakiem

KOWALE OLECKIE. Wczoraj Pogoń Banie Mazurskie zmierzyła się w ligowym spotkaniu na wyjeździe z Kowalakiem Kowale Oleckie. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości. Już w 13 minucie prowadzenie dla Pogoni uzyskał Rafał Wójtowicz.

Efekty działań „Dyskoteka”

POWIAT GOŁDAPSKI. W sobotni wieczór nocy policjanci z gołdapskiej drogówki przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pn. „Dyskoteka". Wśród ponad 66 skontrolowanych kierowców jeden zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Był to 20-letni mieszkaniec gminy Filipów.

Zza autobusu wprost pod koła samochodu

LINOWO. Do groźnego wypadku doszło dziś około godziny 8.30 na drodze wojewódzkiej nr 651 w Linowie. Zza stojącego na przystanku autobusu wprost pod koła jadącego auta wyszedł trzydziestokilkuletni mężczyzna.

Córka Juliana Tuwima w Gołdapi

Dużej wagi wydarzenie w Gołdapi planowane jest na najbliższą środę, 22.10.2014 roku. W dniach 22 i 23 października na zaproszenie burmistrza Gołdapi Marka Mirosa w naszym mieście będzie przebywała Ewa Tuwim Woźniak. Córka jednego z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku Juliana Tuwima.

Surminy zwyciężyły w wieczornym turnieju piłkarskim

BANIE MAZ. Turniej piłki nożnej odbył się dziś wieczorem na orliku w Baniach Mazurskich. Wzięło w nim udział pięć zespołów, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Mecze trwały po piętnaście minut. Zwyciężyła ekipa z Surmin, po raz pierwszy biorąca udział w tego typu zawodach.

Zawody kolarskie w słoneczne przedpołudnie

GOŁDAP. W mroźne, ale bardzo słoneczne przedpołudnie w lesie Kumiecie odbył się dziś drugi rzut ligi MTB, organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zawodach wzięło udział ponad 60 osób. Rywalizowali oni na trasach o długości od 1000 do 6000 metrów. Seniorzy jechali dziś po raz pierwszy nowo wytyczoną, bardzo wymagającą trasą. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe dyplomy.

35 osób na teście Coopera

GOŁDAP. Dziś na bieżni stadionu miejskiego w Gołdapi w biegowym teście Coopera swoją wytrzymałość sprawdzało 35 osób, w większości zawodnicy sekcji LA OSiR oraz uczniowie ZPEW. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Test Coopera zorganizowała gołdapska grupa biegaczy „Biegam bo lubię".

Apel z okazji DEN w ZSZ

GOŁDAP. 13 października w Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi odbył się uroczysty apel z okazji DEN. Na początku tradycyjnie został odśpiewany hymn narodowy. Całą uroczystość prowadzili Karolina Surowik i Mateusz Rogowski.

Dzień Nauczyciela w SP2

GOŁDAP. Fotorelacja z obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy II i IIIb wraz z wychowawczyniami: Marzanną Chomiczewską i Heleną Galińską.

Wdzięczność i uznanie dla pracy nauczycieli

LISY. 14 października 2014 roku w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Za dar najpiękniejszy, za serce, za wielką cierpliwość, wyrozumiałość, za trud włożony w nauczanie i wychowanie swoim nauczycielom i pracownikom szkoły podziękowali uczniowie w ciekawym montażu, pięknie wyśpiewanych piosenkach i oryginalnych układach zumby.

Ukradli kable

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci zatrzymali dwoje mieszkańców Gołdapi podejrzanych o kradzież. Łupem 43-letniej kobiety i 28-letniego mężczyzny miały paść przewody elektryczne warte 600 złotych.

Harmonogram odbioru śmieci [20.10-24.10]

Przedstawiamy państwu harmonogram obioru odpadów od mieszkańców miasta i gminy Gołdap na kolejny tydzień (20 października -  24 października 2014).

Włamała się do szpitalnych szafek

GOŁDAP. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali 40-letnią kobietę, która w miejscowym szpitalu okradła pielęgniarki. Kobieta wykorzystując nieuwagę personelu włamała się do kilku szafek, skąd ukradła ubrania.

Tenisiści zagrają dwóch ligach

GOŁDAP. W sezonie 2014/2015 tenisiści UKS Jantar wystąpią w dwóch ligach rozgrywkowych tenisa stołowego: Północnej Lidze imienia Franciszka Pietrołaja oraz trzeciej lidze Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego. Zapraszamy wszystkich kibiców do oglądania spotkań, które będą rozgrywane w sali sportowej LO Gołdap.

Dzień Edukacji Narodowej w ZPEW

GOŁDAP. 13 października pracownicy i wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Na początku uroczystości starosta Andrzej Ciołek wręczył nagrodę dyrektor Annie Kuskowskiej oraz „Nagrodę Starosty" Wioletcie Zduniewicz.

Kino w trampkach – psychoedukacja poprzez film

ŻABIN. „Kino w trampkach – psychoedukacja poprzez film" – taki nosi tytuł zakończone właśnie kolejne zadanie publiczne realizowane w tym roku przez parafię Narodzenia NMP w Żabinie. Program miał na celu pokazanie uzależnień w całej ich złożoności i przełamywanie stereotypów w postrzeganiu tych zjawisk przez dzieci i młodzież.

Licealistki wywalczyły awans do finału

GIŻYCKO. Reprezentacja siatkówki dziewcząt z Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi, zajmując II miejsce w półfinale wojewódzkiego turnieju "Moje boisko Orlik 2012" zakwalifikowała się do ścisłego finału, pokonując drużyny z Giżycka i Olecka. Turniej odbył się na hali sportowej Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku.

Nauczyciel jest kapitanem

BANIE MAZ. 14 października w Zespole Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich odbył się apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

Bardzo duży pożar chlewni

RADKIEJMY. 15 października parę minut przed godziną 22.00 do dyżurnego stanowiska kierowania PSP w Gołdapi wpłynęło zgłoszenie o pożarze chlewni w Radkiejmach. Do pożaru natychmiast zostali wysłani strażacy z gołdapskiej jednostki oraz ochotnicy z gminy Banie Mazurskie. Na miejscu zdarzenia okazało się, że pali się jedna z czterech chlewni o wymiarach 90m. długości i 14m. szerokości.

Kondolencje


Krysi Korotko i jej Najbliższym  
wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci

Taty
składają

koleżanki i koledzy z Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi


W poszukiwaniu jesieni

GOŁDAP. 9 października dzieci z oddziału pięciolatków A z SP3 wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Gołdap. Program wycieczki obejmował różnorodne formy zajęć w lesie, a ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom.

Konkursy odwołane, brak chętnych do udziału

DUBENINKI/LINOWO. W minioną sobotę w Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach miał odbyć się Mini Playback Show, przeznaczony dla uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej . Nie odbył się, nie było bowiem chętnych dzieci do udziału. Niestety, z tego samego powodu nie odbędzie się też konkurs pt. „Mam talent", zaplanowany w najbliższą sobotę w świetlicy wiejskiej w Linowie.

Jesienny turniej piłkarskich w Baniach Maz.

BANIE MAZ. 18 października w godzinach 16.00-21.00 na orliku w Baniach Mazurskich odbędzie się Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Jesieni. Zagrać w nim mogą drużyny amatorskie wywodzące się z Bań Mazurskich oraz miejscowości ościennych.

Dzień Nauczyciela w Pogorzeli

POGORZEL. 14 października w całej Polsce obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. W tym dniu swoje święto mają nie tylko pedagodzy, ale również wszyscy pracownicy obsługi. Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pogorzeli przygotowali program artystyczny składający się z wierszy, fraszek oraz piosenek połączonych z tańcem, a wręczone kwiaty były pięknymi, kolorowymi własnoręcznie wykonanymi storczykami.

Dzień wśród dzikich zwierząt

DUBENINKI/ZATYKI. 14 października uczniowie Gimnazjum w Dubeninkach w ramach realizowanego projektu "Tego jeszcze nie było! Rewolucyjne zajęcia w naszej szkole" odbyli bezkrwawe safari w zagrodowej hodowli dzikich zwierząt.

Zostań opiekunem świetlicy wiejskiej w Galwieciach

Burmistrz Gołdapi zleci wykonywanie czynności w zakresie opiekuna świetlicy wiejskiej w Galwieciach. Termin składania ofert: do 24 października 2014 r. do godz. 15.15. Dopuszcza się składanie ofert tylko w formie pisemnej w zamkniętej kopercie. Koperta powinna zawierać zdanie o treści: „Opiekun świetlicy wiejskiej w Galwieciach". Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.

Trzecie miejsce w stolicy Czech

PRAGA. 11 października w Pradze odbył się Otwarty Puchar Czech w Kickboxingu Kosa Cup 2014. W zawodach wziął udział gołdapianin Krzysztof Zdancewicz.

Konkurs "Którędy do bezpieczeństwa" trwa

GOŁDAP. Starostwo Powiatowe w Gołdapi przypomina o trwajacym konkursie pn. „Którędy do bezpieczeństwa". Organizowany on jest w ramach projektu „On, ty i ja na tej samej drodze – II edycja". Nagrodami będą: tablety, nawigacje samochodowe i dyski zewnętrzne.

Uwaga na oszustów

POWIAT GOŁDAPSKI. Słuchacz Radia 5 w audycji „Telefon dla ciebie" przestrzegł dziś przed osobami, które jeżdżą w ostatnim czasie po powiecie gołdapskim i oferują rzekomo do sprzedaży złoto. Jak zauważył, choć ze złotem ich towar nie ma nic wspólnego, niektórzy mogą dać się oszukać.

DEN w Liceum Ogólnokształcącym

GOŁDAP. Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się dziś kilka minut po godzinie 13 w Liceum Ogólnokształcącym w Gołdapi. Życzenia nauczycielom i innym pracownikom złożył m.in. starosta Andrzej Ciołek. W związku z kończącą się wkrótce kolejną kadencją samorządu powiatowego podziękował on też za cztery ostatnie lata dobrej współpracy z placówką.

Wyróżnienie dla gminy Gołdap

KATOWICE. Wczoraj w kinoteatrze Rialto w Katowicach, zastępca burmistrza Gołdapi Jacek Morzy odebrał wyróżnienie przyznane gminie Gołdap przez redakcję Monitora Rynkowego ukazującego się w Gazecie Prawnej i Monitora Biznesu ukazującego się w Rzeczpospolitej - "Euro Symbol Polskiej Samorządności 2014".

Gołdapianie biegli w Koszycach

KOSZYCE. W Koszycach jest organizowany najstarszy maraton w Europie, a drugi pod względem wieku na świecie. W tym roku udział w nim wzięli Łowcy Przygód z Gołdapi.

Jesień oczami uczestników ŚDS

GOŁDAP. W ostatnim dniu września wybraliśmy się na spacer, aby czerpać radość ze wspólnego przebywania na łonie przyrody, która tego roku darowała nam cudowną, złotą jesień. Czas wypełniły nam rozmowy o tej barwnej porze w kalendarzu. Wspólnymi siłami zebraliśmy różnokolorowe liście, z których w ramach konkurencji układaliśmy malownicze, różnobarwne chodniki.

Październik miesiącem walki z rakiem piersi

GOŁDAP. Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Zachęcamy do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek. Dobrą okazją do zgłoszenia się na badanie jest miesiąc walki z rakiem piersi. Mammografię można będzie wykonać w dniach 28 i 29 października w Gołdapi. Mammobus będzie zaparkowany na pl. Zwycięstwa.

W sobotę drugie zawody kolarskie

GOŁDAP. 18 października w lesie Kumiecie odbędzie się drugi rzut ligi MTB. Zapraszamy do uczestnictwa w zawodach. Początek o godzinie 10.00.

Kolejne zwycięstwo juniorów Rominty

GOŁDAP. W niedzielę na stadionie w Gołdapi kolejną wygraną odnotowali juniorzy starsi Rominty, którzy pokonali 3:0 zespół MKS Korsze. Było to piąte zwycięstwo młodych piłkarzy gołdapskiego zespołu w bieżących rozgrywkach. Bramki w zdobyli: Bartek Rynkowski, Marcin Knych i Kamil Kowalewicz.

Podatki od nieruchomości minimalnie w górę

GOŁDAP. Komisje rady miejskiej opiniowały dziś projekt uchwały dotyczący podatków od nieruchomości, jakie będą obowiązywały na terenie miasta i gminy Gołdap w 2015 roku. Burmistrz Gołdapi Marek Miros w przedłożonym projekcie zaproponował w większości pozycji zastosowanie maksymalnych stawek podatkowych, jakie przewiduje Ministerstwo Finansów.

Ślubowanie w SP2

GOŁDAP. 29 nowych uczniów ma Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi. 9 października pierwszaki złożyły bowiem ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów.

Rowerzyści z promilami

POWIAT GOŁDAPSKI. W miniony weekend w ręce gołdapskich policjantów wpadli trzej nietrzeźwi rowerzyści. 46, 50 i 62-latek kierowali jednośladami mając od 2 do ponad 3,5 promili alkoholu w organizmie.

Ósme urodziny KSR

Zbliżają się ósme urodziny Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego. Z tej okazji przygotowana została specjalna promocja, podczas której można uzyskać dodatkowe 100% wartości doładowania karnetu. W dniach 18-24 października przeprowadzona będzie też loteria wśród klientów kompleksu.

Sprawdź swoje możliwości w teście Coopera

GOŁDAP. 18 października o godzinie 13.00 na stadionie w Gołdapi każdy chętny będzie mógł sprawdzić swoje możliwości w biegowym teście Coopera. Polega on na 12 minutowym ciągłym biegu, każdy w swoim tempie, a następnie sprawdzeniu przebiegniętego dystansu w specjalnej tabeli.

Strona 1 z 226