REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
 
Reklama
Reklama
Reklama
 
Reklama

GOLDAP.INFO - wszystkie wiadomości

Ślubowanie wśród piratów

DUBENINKI. 28 pierwszoklasistów z Gimnazjum w Dubeninkach złożyło wczoraj ślubowanie ucznia. Później zostali przez starsze roczniki przyjęci do grona braci szkolnej. Zanim jednak tak się stało, musieli przejść chrzest pod okiem Czarnobrodego.

Poznaj kandydatów i program Nasza Gołdap

Szanowni Państwo,
został niespełna miesiąc do wyborów samorządowych. Nasza propozycja programowa była już i jest na bieżąco państwu przedstawiana. Pozwolimy sobie jednak na krótkie przypomnienie naszych najistotniejszych propozycji programowych.

Harmonogram odbioru śmieci [27.10-31.10]

Przedstawiamy państwu harmonogram obioru odpadów od mieszkańców miasta i gminy Gołdap na kolejny tydzień (27 października -  31 października 2014).

Październikowa akcja krwiodawcza

GOŁDAP. Podczas comiesięcznej akcji krwiodawczej, która odbyła się w dniach 16 i 17 października, krew oddały 53 osoby. Pozyskano 20380ml czerwonego płynu. Łącznie w tym roku gołdapscy krwiodawcy oddali już ponad 242 litry krwi.

Bezpłatne porady prawne w listopadzie

GOŁDAP. Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gołdapi zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich dla wszystkich dorosłych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Porady udzielane będą 18 i 25 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gołdapi.

Baza osób pochowanych w Gołdapi i Grabowie

GOŁDAP. Urząd Miejski w Gołdapi informuje o zmianie adresu strony internetowej wyszukiwarki osób pochowanych na cmentarzach komunalnych w Gołdapi i Grabowie. Aktualny adres strony internetowej: polski-cmentarz.com/goldap/grobonet.

Wizyta Ewy Tuwim-Woźniak w Gołdapi

GOŁDAP. 22 października salę koncertową Państwowej Szkoły Muzycznej I st. wypełnił tłum gołdapskich uczniów, nauczycieli, a przede wszystkim wielbicieli poezji Juliana Tuwima. To wszystko za sprawą wizyty Ewy Tuwim-Woźniak - córki wybitnego polskiego poety.

Po pożarze trafił do aresztu

GOŁDAP. Właściciel mieszkania przy ul. Warszawskiej, które wczoraj się spaliło, był w chwili zaistnienia pożaru nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Jeszcze kilka dni na zgłoszenia

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza do udziału w III edycji konkursu fotograficznego pn. „Nasze gołdapskie". Pierwsza edycja miała miejsce w roku 2010 podczas obchodów 440-lecia Gołdapi. Chcemy kontynuować to szlachetne współzawodnictwo artystyczne co dwa lata.

Groził pracownikom OPS

GOŁDAP. We wtorek gołdapscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca miasta, który wyzywał i groził pracownicom Ośrodka Pomocy Społecznej.

Rominta zmierzy się z Olimpią Elbląg

GOŁDAP. W sobotę Rominta Gołdap zmierzy się przed własną publicznością z Olimpią Elbląg. Spotkanie czternastej kolejki podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi rozpocznie się o godzinie 14.00. Zapraszamy do przybycia na stadion miejski i dopingowania naszych zawodników.

GBP przekazała książki dla szkolnej biblioteki

BANIE MAZ. 20 października Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich przekazała bibliotece szkolnej przy Zespole Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich 313 nowych książek dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zakres tematyczny przekazanego zbioru to kanon lektur szkolnych oraz beletrystyka dziecięca i młodzieżowa.

SP1 mistrzem powiatu gołdapskiego

GOŁDAP. W ostatni piątek. 17 października odbyły się na orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Już dawno tak dużej frekwencji na zawodach piłkarskich szkół podstawowych nie było. Wpływ na to zapewne miały ostatnie dobre wyniki naszej reprezentacji piłkarskiej i historyczne zwycięstwo nade ekipą mistrzów świata.

Pierwszaki w SP3 złożyły ślubowanie

GOŁDAP. 118 dzieci, w tym ponad czterdziestka sześciolatków, poszła w tym roku do pierwszej klasy do Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Dziś pierwszaki złożyły ślubowanie ucznia oraz zostali pasowani na uczniów przez dyrektora szkoły.

Pożar w mieszkaniu przy ul. Warszawskiej

GOŁDAP. Do pożaru doszło dziś około godziny 16 w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Warszawskiej 3. Spaliła się kuchnia i przedpokój. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał.

Zjechała do rowu

MARCINOWO. Wczoraj około godziny 13.00 w Marcinowie, na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 650, 47-letnia kierująca peugeotem straciła panowanie nad autem, zjechała na lewą stronę jezdni i zakończyła podróż w przydrożnym rowie.

Dzieci z SP3 fascynowały się przyrodą

GOŁDAP/ŻYTKIEJMY. 15 października pięciolatki A oraz dzieci z klasy 0b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi miały okazję zwiedzić jeden z najpiękniejszych zakątków Mazur. Przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej.

Witamy jesień i robimy sałatkę warzywną

BOĆWINKA. Jesień niesie ze sobą bogactwo plonów naszych pól, lasów i ogrodów. Wszystkie dzieci już wiedzą, że warto korzystać z owoców i warzyw, ponieważ są źródłem witamin, których potrzebuje nasz organizm.

Zaprezentują się lokalni twórcy

DUBENINKI. Gminne Centrum Kultury zaprasza na Przegląd Twórczości Lokalnej i Ludowej. Odbędzie się on 26 października w galerii GCK. Początek o godzinie 17.00.

Sekcja ASG ogłasza nabór

GOŁDAP. Sekcja ASG przy klubie 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego organizuje nabór do swoich szeregów. Sekcja działa przy Jednostce Wojskowej 4808 już od blisko ośmiu lat, w trakcie których aktywnie brała udział w imprezach organizowanych przez gołdapski pułk, zlotach i rozgrywkach ASG na terenie naszego miasta i poza jego granicami.

Wypadek w Pluszkiejmach, cztery osoby w szpitalu

PLUSZKIEJMY. Do bardzo poważnego wypadku doszło około godziny 16 na drodze wojewódzkiej nr 651 w Pluszkiejmach. Uczestniczyły w nim dwa samochody osobowe i rowerzysta. Dwie Cztery osoby trafiły do szpitala.

Wystawa fotografii J. Jasińskiego w Olsztynie

OLSZTYN. Wczoraj po południu w galerii Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie otwarta została wystawa pt. "3 razy Gołdap". Swoje fotografie prezentuje na niej Jarosław J. Jasiński, na co dzień instruktor fotografii w Domu Kultury w Gołdapi. W wernisażu wziął udział m.in. wicemarszałek województwa Jarosław Słoma.

Opłata uzdrowiskowa minimalnie w górę

GOŁDAP. O 2 grosze ma od 1 stycznia 2015 roku wzrosnąć opłata uzdrowiskowa w gminie Gołdap. Burmistrz Gołdapi zaproponował radzie miejskiej, by wynosiła ona 4,32zł od osoby za dzień. Obecnie jest to 4,30zł. Radni na posiedzeniach komisji pozytywnie zaopiniowali tę podwyżkę. Ostateczna decyzja zapadnie w najbliższy piątek na sesji.

Gołdapianie na podium w Pisanicy

PISANICA. W niedzielę, 19 października w Pisanicy odbył się XI Otwarty Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kalinowo. Gołdapscy tenisiści stołowi stanęli w nim na podium, w kategorii deble Marek Różycki i Grzegorz Wesołowski uplasowali się na drugim miejscu.

Kupując opony w październiku zaoszczędzisz na święta

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą opon zimowych
w naszym profesjonalnym serwisie.

Nie trać czasu na szukanie opon w sieci, u nas kupisz taniej niż na allegro i biedronce!

Wszystkie opony pochodzą z tegorocznej produkcji.

Burmistrz na wręczeniu Oskarów Samorządowych

GOŁDAP/KRAJ. W dniach 19 i 20 października burmistrz Gołdapi Marek Miros był w Polsacie News 2, na wręczeniu samorządowych Oskarów oraz na Zarządzie ZMP.

Sześć osób zawalczy o fotel wójta

GMINA BANIE MAZ. 6 osób będzie ubiegać się o fotel wójta gminy Banie Mazurskie. Są to: Beata Budzińska, Krystyna Kokolus, Łukasz Kuliś, Edyta Płatosz, Jan Sobuta i Stanisław Świerzbin. Wszystkich zgłosiły komitety wyborcze wyborców.

Wygrajmy kampanię promocyjną dla Gołdapi

GOŁDAP/KRAJ. Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap serdecznie zaprasza mieszkańców oraz przyjaciół Gołdapi do głosowania na nasze miasto w drugiej edycji rankingu „Turniej Miast Zumi", organizowanego przez należący do Grupy Onet.pl serwis Zumi.pl.

Porażka Rominty na wyjeździe

NOWE MIASTO LUBAWSKIE. Rominta Gołdap przegrała w minioną sobotę wyjazdowe spotkanie ligowe z drużyną KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:2. Oba gole gospodarze strzelili w pierwszej połowie spotkania.

Remis Pogoni z Kowalakiem

KOWALE OLECKIE. Wczoraj Pogoń Banie Mazurskie zmierzyła się w ligowym spotkaniu na wyjeździe z Kowalakiem Kowale Oleckie. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości. Już w 13 minucie prowadzenie dla Pogoni uzyskał Rafał Wójtowicz.

Efekty działań „Dyskoteka”

POWIAT GOŁDAPSKI. W sobotni wieczór nocy policjanci z gołdapskiej drogówki przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pn. „Dyskoteka". Wśród ponad 66 skontrolowanych kierowców jeden zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Był to 20-letni mieszkaniec gminy Filipów.

Zza autobusu wprost pod koła samochodu

LINOWO. Do groźnego wypadku doszło dziś około godziny 8.30 na drodze wojewódzkiej nr 651 w Linowie. Zza stojącego na przystanku autobusu wprost pod koła jadącego auta wyszedł trzydziestokilkuletni mężczyzna.

Córka Juliana Tuwima w Gołdapi

Dużej wagi wydarzenie w Gołdapi planowane jest na najbliższą środę, 22.10.2014 roku. W dniach 22 i 23 października na zaproszenie burmistrza Gołdapi Marka Mirosa w naszym mieście będzie przebywała Ewa Tuwim Woźniak. Córka jednego z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku Juliana Tuwima.

Surminy zwyciężyły w wieczornym turnieju piłkarskim

BANIE MAZ. Turniej piłki nożnej odbył się dziś wieczorem na orliku w Baniach Mazurskich. Wzięło w nim udział pięć zespołów, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Mecze trwały po piętnaście minut. Zwyciężyła ekipa z Surmin, po raz pierwszy biorąca udział w tego typu zawodach.

Zawody kolarskie w słoneczne przedpołudnie

GOŁDAP. W mroźne, ale bardzo słoneczne przedpołudnie w lesie Kumiecie odbył się dziś drugi rzut ligi MTB, organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zawodach wzięło udział ponad 60 osób. Rywalizowali oni na trasach o długości od 1000 do 6000 metrów. Seniorzy jechali dziś po raz pierwszy nowo wytyczoną, bardzo wymagającą trasą. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe dyplomy.

35 osób na teście Coopera

GOŁDAP. Dziś na bieżni stadionu miejskiego w Gołdapi w biegowym teście Coopera swoją wytrzymałość sprawdzało 35 osób, w większości zawodnicy sekcji LA OSiR oraz uczniowie ZPEW. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Test Coopera zorganizowała gołdapska grupa biegaczy „Biegam bo lubię".

Apel z okazji DEN w ZSZ

GOŁDAP. 13 października w Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi odbył się uroczysty apel z okazji DEN. Na początku tradycyjnie został odśpiewany hymn narodowy. Całą uroczystość prowadzili Karolina Surowik i Mateusz Rogowski.

Dzień Nauczyciela w SP2

GOŁDAP. Fotorelacja z obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy II i IIIb wraz z wychowawczyniami: Marzanną Chomiczewską i Heleną Galińską.

Wdzięczność i uznanie dla pracy nauczycieli

LISY. 14 października 2014 roku w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Za dar najpiękniejszy, za serce, za wielką cierpliwość, wyrozumiałość, za trud włożony w nauczanie i wychowanie swoim nauczycielom i pracownikom szkoły podziękowali uczniowie w ciekawym montażu, pięknie wyśpiewanych piosenkach i oryginalnych układach zumby.

Ukradli kable

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci zatrzymali dwoje mieszkańców Gołdapi podejrzanych o kradzież. Łupem 43-letniej kobiety i 28-letniego mężczyzny miały paść przewody elektryczne warte 600 złotych.

Harmonogram odbioru śmieci [20.10-24.10]

Przedstawiamy państwu harmonogram obioru odpadów od mieszkańców miasta i gminy Gołdap na kolejny tydzień (20 października -  24 października 2014).

Włamała się do szpitalnych szafek

GOŁDAP. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali 40-letnią kobietę, która w miejscowym szpitalu okradła pielęgniarki. Kobieta wykorzystując nieuwagę personelu włamała się do kilku szafek, skąd ukradła ubrania.

Tenisiści zagrają dwóch ligach

GOŁDAP. W sezonie 2014/2015 tenisiści UKS Jantar wystąpią w dwóch ligach rozgrywkowych tenisa stołowego: Północnej Lidze imienia Franciszka Pietrołaja oraz trzeciej lidze Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego. Zapraszamy wszystkich kibiców do oglądania spotkań, które będą rozgrywane w sali sportowej LO Gołdap.

Dzień Edukacji Narodowej w ZPEW

GOŁDAP. 13 października pracownicy i wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Na początku uroczystości starosta Andrzej Ciołek wręczył nagrodę dyrektor Annie Kuskowskiej oraz „Nagrodę Starosty" Wioletcie Zduniewicz.

Kino w trampkach – psychoedukacja poprzez film

ŻABIN. „Kino w trampkach – psychoedukacja poprzez film" – taki nosi tytuł zakończone właśnie kolejne zadanie publiczne realizowane w tym roku przez parafię Narodzenia NMP w Żabinie. Program miał na celu pokazanie uzależnień w całej ich złożoności i przełamywanie stereotypów w postrzeganiu tych zjawisk przez dzieci i młodzież.

Licealistki wywalczyły awans do finału

GIŻYCKO. Reprezentacja siatkówki dziewcząt z Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi, zajmując II miejsce w półfinale wojewódzkiego turnieju "Moje boisko Orlik 2012" zakwalifikowała się do ścisłego finału, pokonując drużyny z Giżycka i Olecka. Turniej odbył się na hali sportowej Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku.

Nauczyciel jest kapitanem

BANIE MAZ. 14 października w Zespole Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich odbył się apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

Bardzo duży pożar chlewni

RADKIEJMY. 15 października parę minut przed godziną 22.00 do dyżurnego stanowiska kierowania PSP w Gołdapi wpłynęło zgłoszenie o pożarze chlewni w Radkiejmach. Do pożaru natychmiast zostali wysłani strażacy z gołdapskiej jednostki oraz ochotnicy z gminy Banie Mazurskie. Na miejscu zdarzenia okazało się, że pali się jedna z czterech chlewni o wymiarach 90m. długości i 14m. szerokości.

Kondolencje


Krysi Korotko i jej Najbliższym  
wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci

Taty
składają

koleżanki i koledzy z Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi


W poszukiwaniu jesieni

GOŁDAP. 9 października dzieci z oddziału pięciolatków A z SP3 wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Gołdap. Program wycieczki obejmował różnorodne formy zajęć w lesie, a ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom.

Strona 1 z 227