REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama

GOLDAP.INFO - wszystkie wiadomości

Podziękowanie

Serdecznie dziękuje wszystkim wyborcom, którzy oddali głos na mnie w wyborcach do rady miejskiej.

Z wyrazami szacunku,
Zofia Syperek

Jutro otwarcie ścieżki historycznej w Żytkiejmach

ŻYTKIEJMY. Grupa Odnowy Wsi Żytkiejmy serdecznie zaprasza na otwarcie ścieżki historycznej pt. "Dziedzictwo kulturowe Żytkiejm". Odbędzie się ono 23 listopada.

Harmonogram odbioru śmieci [24.11-28.11]

Przedstawiamy państwu harmonogram obioru odpadów od mieszkańców miasta i gminy Gołdap na kolejny tydzień (24 listopada - 28 listopada 2014).

Nie masz jeszcze opon zimowych?

Zawitaj w naszym profesjonalnym serwisie z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży samochodowej!

Nie trać czasu na szukanie opon w sieci.
U nas kupisz taniej niż na allegro i biedronce!

(wszystkie opony z produkcji 2014)

Dziękujemy za głosy na radnych Naszej Gołdapi

Serdecznie dziękujemy wszystkim wyborcom, którzy obdarzyli nas zaufaniem oddając na nas swoje głosy.

To wielkie wyzwanie i jednocześnie zaszczyt móc Was reprezentować. Ze swej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, by spełnić złożone Wam obietnice oraz nie zawieść pokładanych w nas nadziei. Wasze głosy świadczą o tym, że "czas na zmiany" jest hasłem jak najbardziej aktualnym.

Podziękowanie

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaufali mi oddając głos w wyborach do rady miejskiej na moją osobę.

Dziękuję bardzo również rodzinie, która przyczyniła się do mojego wyniku wyborczego.

Z poważaniem, Józef Dominiuk

Dziękuję za oddane na mnie głosy

Szanowni mieszkańcy miasta i gminy Gołdap

Dziękuję za oddane na mnie głosy w wyborach samorządowych. Udzielone mi poparcie traktuję jako moje zobowiązanie do ciężkiej pracy i dokonania zmian, jakie zapowiadałem i jakich oczekuje większość mieszkańców. Dostrzegam odwagę i determinację, jaką Państwo wykazali w wyborach, połączoną z nadzieją na pozytywne zmiany w funkcjonowaniu instytucji miasta i gminy. Jest to dla mnie osobiście olbrzymie zadanie i kredyt zaufania, który bezwzględnie zamierzam spłacić.

Nowy sprzęt dla straży

GOŁDAP. 14 listopada na placu przez Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi odbyło się uroczyste przekazanie samochodu rozpoznania ratowniczego, zakupionego przez powiat gołdapski w  ramach realizacji  projektu "Poprawa bezpieczeństwa ekologicznego w Powiecie Gołdapskim poprzez doposażenie w sprzęt specjalistyczny jednostki ratownictwa Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi". Również jednostki ochotniczych straży pożarnych z naszego powiatu dostały nowy specjalistyczny sprzęt pożarniczy.

Patriotycznie w Kowalach Oleckich

KOWALE OLECKIE. 13 listopada na zaproszenie Stowarzyszenia "Kuźnia Dobrych Praktyk" oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kowalach Oleckich, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Słoneczny Dom" w Gołdapi wzięli udział w Przeglądzie Poezji i Prozy Patriotycznej.

W grudniu startuje liga futsalu

GOŁDAP. Przed nami kolejna edycja halowej ligi futsalu, organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Tym razem zawodnicy powalczą o Puchar Studia Reklamy GRAFIX w Gołdapi. W rozgrywkach weźmie udział 8 drużyn z: Kowali Oleckich, Botkun i Gołdapi.

Międzynarodowy turniej tenisowy

GOŁDAP. 8 listopada w Kompleksie Sportowym odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora OSiR. Przebiegał w miłej i koleżeńskiej atmosferze, był bardzo mocno obsadzony. Organizator zawodów zapewnił w każdej z kategorii okazałe puchary. Wystartowało 94 zawodników.

„Dzień Nowej Szansy" w Gołdapi

GOŁDAP. Chrześcijańska Misja Społeczna „Teen Challenge Polska" oddział w Gołdapi zaprasza do udziału w spotkaniu pn. „VI Dzień Nowej Szansy". Odbędzie się ono 22 listopada przy ul. Wojska Polskiego 12a. Podczas spotkania będzie można wysłuchać świadectw osób, które uwolniły się od różnego rodzaju uzależnień.

Rekordowa akcja krwiodawcza dla służb mundurowych

GOŁDAP.Rekordową okazała się akcja krwiodawcza zorganizowana przez Izabelę Wojciechowicz z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi przy udziale Gołdapskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi. Adresowana była do była służb mundurowych. Wzięli w niej udział strażnicy graniczni, żołnierze i policjanci.

Bieg Jaćwingów będzie trzydniowy

GOŁDAP. W przedostatni weekend stycznia (23-25.01.2015) odbędzie się najstarsza w regionie impreza narciarska. Tym razem będzie trwała aż trzy dni. Zawody rozpoczną się już w piątkowe popołudnie. Na oświetlonych trasach przy Promenadzie Zdrojowej wokół tężni odbędzie się bieg na dochodzenie stylem dowolnym na dystansie 3km.

Na konkursie pięknego czytania...

GOŁDAP. „Czytanie to sport. Wyćwicz wyobraźnię i pobij rekord czytając dobrą książkę" - to hasło XI Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania „Sztuka Słowa", który odbył się 5 listopada w Giżycku. Uczniowie prezentowali przez 2 minuty wybrany przez siebie fragment prozy z literatury światowej zawierający dowolne elementy sportowe.

Wycieczka do Parku Klewińskiego

GOŁDAP. Korzystając z pięknych październikowych uroków, pięciolatki „B" i „C" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wraz z wychowawczyniami Iwoną Poredą i Ewą Kulikowską wybrały się na wycieczkę do Parku Klewińskiego.

Zwłoki przy ul. Nadbrzeżnej

GOŁDAP. Ciało prawdopodobnie bezdomnego człowieka znaleziono dziś przy ul. Nadbrzeżnej w Gołdapi. Nie wiadomo na razie, czy śmierć nastąpiła z powodu wychłodzenia organizmu, czy z przyczyn naturalnych.

Za szybko, za ślisko...

BŁĄKAŁY. Dziś około godziny 7.45 na prostym odcinku drogi kierujący fiatem uno Krzysztof C. stracił panowanie nad autem i zjechał do rowu. Zarówno 37-letniemu kierującemu, jak i jego pasażerce nic się nie stało.

„Nasze Gołdapskie” - gala finałowa już sobotę

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi i pracownia fotografii „Gniazdo" zapraszają na galę finałową konkursu fotograficznego pn. „Nasze Gołdapskie". W holu sali widowiskowej DK będzie można obejrzeć wystawę złożoną ze 170 fotografii. Gala odbędzie się 22 listopada o godzinie 18.00 w kinie Kultura.

Charytatywny bal andrzejkowy w Dubeninkach

DUBENINKI. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Dubeninkach zapraskach na charytatywny bal andrzejkowy. Odbędzie się on 22 listopada w miejscowej remizie OSP, początek o godzinie 19.00.

Misiek szuka nowego domu

Misiek ma około 3 lat. Jest zwykłym psiakiem, ale też ma nadzieję, że ktoś go zauważy. Mieszkał sobie ze swoim panem (który oddał go niedawno do schroniska w Kośmidrach, bo zachorował). Jest posłuszny, spokojny, ładnie chodzi na smyczy, słucha się. Co więcej trzeba?

W sobotę mecz ligowy z Ełkiem

GOŁDAP. W najbliższą sobotę piłkarze ręczni UKS Jaćwingowie Gołdap rozegrają kolejny mecz ligowy. O godzinie 18.00 w hali Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego zmierzą się z EKS Szczypiorniak Ełk. Zapraszamy do przybycia i dopingowania.

Szlachetna Paczka pierwszy raz w Gołdapi

GOŁDAP. Piętnastu wolontariuszy odwiedziło 50 rodzin w trudnej sytuacji, by ostatecznie zakwalifikować 30 najbardziej potrzebujących, którym zostanie udzielona mądra pomoc.

List do mieszkańców

GOŁDAP. Za nami kolejne wybory samorządowe. Od ponad 24 lat miałem honor i zaszczyt być burmistrzem Gołdapi. To był dla mnie fascynujący okres. Wspólnie z mieszkańcami udało się nam zmienić Gołdap. Zarówno miasto, jak i część wiejską. Po raz kolejny poddałem się Państwa ocenie. Większość z głosujących zadecydowała, by tym razem Gołdapią pokierował kandydat, który uzyskał Państwa akceptację. Szanuję ten demokratyczny wybór.

Komunikat dotyczący wycinki drzew

GOŁDAP. Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że na podstawie zezwolenia nr 71/2014 Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie Delegatura w Ełku oraz decyzji nr BiOŚ.613.27.2014 Starosty Gołdapskiego, odpowiednio na terenie cmentarza wojennego u zbiegu ulic Reymonta i Suwalskiej oraz w pasie drogowym ul. Warszawskiej rozpoczynają się prace związane z wycinką obumierających drzew.

Druga tura wyborów 30 listopada

BANIE MAZ. 30 listopada druga tura wyborów wójta Bań Mazurskich. O wybór będą ubiegać się Jan Sobuta i Łukasz Kuliś.

Nieoficjalny skład nowej rady powiatu

GOŁDAP. Choć nie ma jeszcze oficjalnych wyników wyborów podanych przez PKW, to na podstawie wyników obwodowych komisji wyborczych można już podać nieoficjalny skład nowej rady powiatu. Zasiądzie w niej 7 przedstawicieli KWW Gołdap Razem, 3 KWW NGO, 4 KW PiS i 1 KW Gołdapskie Stowarzyszenie Pszczelarzy.

Nic nie zdarza się przypadkiem

GRABOWO. 14 listopada na spotkaniu dyskusyjnego klubu książki przy filii bibliotecznej w Grabowie, klubowiczki dzieliły się wrażeniami z przeczytanej powieści Tiziano Terzaniego pt. "Nic nie zdarza się przypadkiem".

Tenisowy turniej o puchar burmistrza

GOŁDAP. 22 listopada w hali Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego odbędzie się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Gołdapi. Początek o godzinie 9.00. Na najlepszych czekają puchary i dyplomy.

Sytuacja powyborcza w Baniach Mazurskich

BANIE MAZ. Na podstawie nieoficjalnych wyników wiadomo, że w drugiej turze wyborów na wójta gminy Banie Mazurskie zmierzą się Łukasz Kuliś i Jan Sobuta. Przedstawiamy też państwu skład nowej rady gminy w Baniach Mazurskich.

Skład nowej rady gminy w Dubeninkach

DUBENINKI. Na podstawie nieoficjalnych wyników przedstawiamy państwu skład nowej rady gminy w Dubeninkach.

Ryszard Zieliński pozostanie wójtem

DUBENINKI. Ryszard Zieliński pozostanie wójtem gminy Dubeninki na kolejną kadencję. Był jedynym kandydatem ubiegającym się o to stanowisko, więc wyborcy mieli przy jego nazwisku na karcie do głosowania dwa pola wyboru: tak i nie. Poparło go ponad 60% głosujących.

Czas na zmiany, rewolucja w Gołdapi

GOŁDAP. Ze wstępnych, nieoficjalnych wyników wyborów wynika, że nowym burmistrzem zostanie Tomasz Luto. Zastąpi na tym stanowisku Marka Mirosa, który piastował je od początku powstania samorządu po przemianie ustrojowej. Znacznie zmieni się też skład rady miejskiej.

Remis tenisistów stołowych

GOŁDAP. 9 listopada w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi odbyła się IV kolejka III ligi o mistrzostwo WMZTS pomiędzy drużynami UKS Olimp Kętrzyn a UKS Jantar Gołdap. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się remisem 9:9.

Siatkarze z SP3 na podium województwa

DOBRE MIASTO. Jechali z obawami, a wrócili ze srebrnymi medalami Wojewódzkiego Turnieju Mini Siatkówki. Mowa o męskiej drużynie Szkoły Podstawowej Nr 3 Gołdapi, która znakomicie spisała się w Dobrym Mieście.

Pijany wiózł pijanych

GOŁDAP. Blisko 2,5 promila miał w organizmie kierowca audi, którego zatrzymali gołdapscy dzielnicowi. Pijani okazał się być również jego dwaj pasażerowie, u których badanie alkomatem wykazało po prawie 2,5 i 3 promile alkoholu. Kierowca stracił prawo jazdy. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

Harmonogram odbioru śmieci [17.11-21.11]

Przedstawiamy państwu harmonogram obioru odpadów od mieszkańców miasta i gminy Gołdap na kolejny tydzień (17 listopada - 21 listopada 2014).

Wybory 2014 – jak oddać ważny głos?

POWIAT GOŁDAPSKI. Idąc do lokali wyborczych oddać głos, wyborca powinien zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem. Może to być np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport. Każdy wyborca otrzyma cztery karty do głosowania.

Wybory 2014 – gdzie głosować?

POWIAT GOŁDAPSKI. Na terenie gminy Banie Mazurskie utworzone zostały cztery obwody głosowania. Na terenie gminy Gołdap utworzonych zostało piętnaście obwodów głosowania. Na terenie gminy Dubeninki utworzone zostały trzy obwody głosowania. Lokale wyborcze bedą otwarte w niedzielę  w godzinach 7.00-21.00.

Pływackie zawody w Giżycku

GIŻYCKO. W dniach 8-9 listopada w Giżycku odbyły się zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości. MUKS Piorun Gołdap reprezentował tylko jeden zawodnik Dawid Sobolewski. Pośród 450 zawodników Dawid zaprezentował się bardzo dobrze, poprawiając wszystkie dotychczasowe rekordy.

Śniadanie daje moc

GALWIECIE. Uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Galwieciach chętnie uczestniczą w różnego rodzaju programach i akcjach. Dlatego też bardzo chętnie przyłączyli się do programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc", którego głównym celem jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

W sobotę II rzut tenisowej ligi

GOŁDAP. UKS Jantar informuje, iż II rzut ligi tenisa stołowego odbędzie się 15 listopada o godzinie 9.00 w hali sportowej LO.

Wybory 2014 – dowóz na głosowanie

GMINA GOŁDAP. Harmonogram dowozu mieszkańców gminy do lokali wyborczych w dniu głosowania 16 listopada 2014r.

Opowiedz nam, ojczyzno...

GOŁDAP. W piątek, 7 listopada przedstawiciele klas 1a, 2,a 1c, 3a z Gimnazjum nr 1 im .Noblistów Polskich przygotowali uroczysty apel poświęcony 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W przystępny i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej ojczyzny, począwszy od zaborów a skończywszy na roku 1918.

Szkolenie dla drobnych wytwórców

GOŁDAP. Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap organizuje bezpłatne szkolenie z zakresu wprowadzania na rynek produktów i usług opartych na lokalnych zasobach. Adresowane ono jest do drobnych wytwórców oraz innych osób zainteresowanych wprowadzaniem na rynek własnych wyrobów.

Higieniczna Śnieżka

BANIE MAZ. W poniedziałek, w ramach realizacji programu profilaktycznego w ZPO w Baniach Mazurskich uczniowie z klas 0-IV obejrzeli inscenizację pt. „Higieniczna Śnieżka". Dowiedzieli się z niej, w jaki sposób należy dbać o swoje zdrowie. Przedstawienie przygotowali uczniowie kl. III pod kierunkiem pielęgniarki szkolnej M. Groch i wychowawczyni K. Wankewycz.

Spełnione nadzieje po długiej, ciężkiej nocy cierpień...

LISY. 7 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach uczcili uroczystym apelem Narodowe Święto Niepodległości. Rozpoczęto go podniosłym odśpiewaniem hymnu narodowego. W dalszej kolejności uczniowie klas IV-VI zaprosili zebranych na montaż słowno-muzyczny pt. „Spełnione nadzieje".

Otrząśnij się

BANIE MAZ. Otrzęsiny klas pierwszych w Zespole Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich odbyły się w miniony piątek pod hasłem „Otrząśnij się". W imprezie wzięli udział uczniowie gimnazjum, nauczyciele, dyrektorzy oraz rodzice z trójki klasowej.

Razem dla Niepodległej

BANIE MAZ. W czwartek społeczność szkolna Zespołu Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich zebrała się na uroczystym apelu, aby włączyć się do wspólnego świętowania 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Oferta reklamy wyborczej

Informujemy, że istnieje możliwość zamieszczenia na GOLDAP.INFO reklamy wyborczej w okresie od godziny 21.00 w czwartek do zakończenia ciszy wyborczej w niedzielę. Zapraszamy komitety wyborcze do skorzystania z oferty.

Strona 1 z 230