REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - wszystkie wiadomości

Olimpia Olsztynek – Rominta Gołdap 2:1

OLSZTYNEK. W minioną sobotę seniorzy Rominty przegrali na wyjeździe ligowe spotkanie z Olimpią Olszynek 1:2, choć po pierwszej połowie prowadzili 1:0.

Zwycięstwo na początek

ORZYSZ. Pierwszy mecz ligowy zawodników z Bań Mazurskich w grupie I b-klasy warmińsko-mazurskiej za nami. 31 sierpnia Pogoń pokonała na wyjeździe Śniardwy II Orzysz 2:0. Gole zdobyli Karol Rynasiewicz i Seweryn Janik.

Trylogia będzie słyszana w całej Polsce

GOŁDAP. Samorząd gminny i powiatowy po raz kolejny weźmie czynny udział w Narodowym Czytaniu – akcji zainicjowanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. 6 września w całym kraju będzie czytana Trylogia Henryka Sienkiewicza.

Jaćwingi z dwoma złotymi medalami

GIŻYCKO. W dniach 20-24 sierpnia zawodnicy UKS Jaćwingowie Gołdap brali udział w XI Mazurskim Festiwalu Piłki Ręcznej w Giżycku. Był to największy turniej piłki ręcznej w Polsce, przyciągnął około 600 zawodników i zawodniczek z całego kraju oraz z Litwy.

Towar z przemytu zabezpieczony

GMINA BANIE MAZ. W weekend w funkcjonariusze z Bań Mazurskich na terenie jednej z posesji zabezpieczyli nielegalny towar o wartości  15.000zł. Mężczyzna w swoim domu prowadził mini hurtownię wyrobów tytoniowych i alkoholowych oraz przydomową stację paliw.

Gołdapski sukces na Letnim Biegu Piastów

SZKLARSKA PORĘBA. W sobotę, 30 sierpnia w Jakuszycach odbyło się sportowe zakończenie wakacji, w ramach którego odbyły się sprinty na nartorolkach terenowych oraz bieg górski na 10 i 21km. Ogromnym sukcesem zakończył te zawody jedyny reprezentant Gołdapi Dawid Karniłowicz, zajmując 2 miejsce w sprintach na nartorolkach i 9 w biegu na trudnej, kamienistej trasie biegu na 10km.

Marek Aleksander Miros kandydatem na Burmistrza

Miło nam poinformować, że do wyborów samorządowych, które planowane są 16 listopada 2014 roku powołaliśmy komitet o znanej Państwu od lat nazwie. Komitet Wyborczy Wyborców Gołdap Razem po wypełnieniu procedur w zgodzie z ustawą Kodeks Wyborczy przedstawi swoich kandydatów do rady gminy i do rady powiatu. Naszym kandydatem na Burmistrza Gołdapi jest obecny Burmistrz Marek Aleksander Miros.

Dożynki parafialne w Dubeninkach

DUBENINKI. Wczoraj podczas uroczystej mszy św. o godz. 12.30 w kościele w Dubeninkach odbyły się dożynki parafialne. - To podsumowanie żniw i czas podziękowań za dobry plon – tak w homilii ujął ks. Tadeusz, proboszcz parafii.

Dożynki parafialne w Żytkiejmach

ŻYTKIEJMY. Dożynki parafialne odbyły się wczoraj w Żytkiejmach. Najpierw w samo południe była msza święta w miejscowym kościele. Ks. proboszcz w trakcie kazania zwrócił m.in. uwagę na często spotykany obecnie brak szacunku dla chleba. Dawniej było to nie do pomyślenia. Gdy chleb spadł na ziemię to był podnoszony i całowany.

Kabaret „DKD” pożegnał lato w mieście

GOŁDAP. Niedzielny występ kabaretu „DKD" zakończył organizowany przez gołdapski Dom Kultury wakacyjny cykl imprez ph. „Lato w mieście". Specjalnie na tę okazję czteroosobowa grupa zaprosiła do Gołdapi artystów z całego świata m.in. Jointa Lenona, Kayah, Majtkela Jacksona i wielu innych.

Pyzia szuka domu

GOŁDAP. 3-miesięczny szczeniak szuka domu. Pyzia jest niewielką suczką mocnej budowy. Gdy dorośnie będzie sięgać niewiele za kostkę. Jest bardzo miła, przyjacielska, lgnie do ludzi. Szukamy jej odpowiedzialnych opiekunów na całe jej życie.

Podpalił drzwi lecznicy dla zwierząt

GOŁDAP. Do policyjnego aresztu trafił 23-latek z Gołdapi. Nietrzeźwy mężczyzna podpalił drzwi lecznicy weterynaryjnej.

Nowy rok szkolny czas zacząć

GMINA GOŁDAP. Koniec wakacji, rozpoczyna się nowy rok szkolny. W województwie warmińsko-mazurskim do szkół poszło dziś blisko 200 tysięcy uczniów. Uroczystości odbyły się też dziś w szkołach na terenie gminy Gołdap.

Zapraszamy do gry w tenisa

Zapraszamy do gry w tenisa ziemnego. Oferujemy zajęcia indywidualne i zajęcia grupowe. Bliższe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 696-153-110.

Kursy języka ang. w szkołach podstawowych w Gołdapi

Centrum Doradczo-Szkoleniowe TOM-KAS zaprasza dzieci i młodzież na kursy języka angielskiego w roku szkolnym 2014/2015. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Uczniowie szkół mogą uczęszczać na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego tuż po lekcjach lub w późniejszych godzinach popołudniowych.

Szczegółowe informacje pod numerem tel.: 608-011-292 lub 669-502-178 oraz na plakatach i ulotkach informacyjnych w szkołach.

OHP CWiK prowadzi nabór na rok szkolny 2014/2015

Ochotnicze Hufce Pracy Centrum Kształcenia i Wychowania w Gołdapi prowadzi nabór na rok szkolny 2014/2015 na następujące kierunki kształcenia:

  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa: kucharz, murarz, ślusarz, mechanik pojazdów samochodowych
  • Gimnazjum z oddziałami przysposabiającymi do pracy, klasy od I do III: ogrodnik terenów zielonych, mechanik pojazdów samochodowych, stolarz, murarz, ślusarz, kucharz.

Hotelik Gołdap zatrudni

Hotelik Gołdap (Pl. Zwycięstwa 21 19-500 Gołdap) zatrudni na stanowisku:

  • menadżer – wymagane wykształcenie wyższe w kierunku turystycznym oraz biegła znajomość języka angielskiego lub niemieckiego.

CV ze zdjęciem należy kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub złożyć osobiście w recepcji Hoteliku Gołdap.

Deszcz w krainie łagodności

GOŁDAP. Sobotniego wieczoru na gołdapskiej plaży miejskiej, długo zapowiadany koncert pt. „Ach niech wróci ogniska żar" zgromadził niemałe grono gołdapian i turystów. Niestety pogoda pokrzyżowała plany wszystkim przybyłym, a z wędrownych trubadurów zdążyli wystąpić jedynie Krzysztof Szczerbowski z dwoma solistkami.

Dni z kulturą białoruską

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi oraz Muzeum Ziemi Gołdapskiej zapraszają 10 i 11 września na dni z kulturą białoruską.

Jutro w parku wystąpi kabaret DKD

GOŁDAP. Kończą się wakacyjne spotkania z kabaretami w centrum Gołdapi. Jutro ostatni występ, gołdapianie i goście będą mogli obejrzeć występ kabaretu DKD. Zapraszamy o godzinie 17.00 do parku.

Przepłynął 3km, wygrał kajak

GOŁDAP. 15 pływaków wystartowało dziś w maratonie pływackim, w którym do wygrania był kajak turystyczny. Mimo niekorzystnych warunków pogodowych na gołdapskim jeziorze i długiego dystansu (3x1000m), maraton ukończyło aż 12 zawodników.

Turniej przy sztucznym oświetleniu na orliku

BANIE MAZURSKIE. 4 października na orliku odbędzie się turniej piłkarki dla drużyn amatorskich z terenu gminy Banie Mazurskie. Zapisy przyjmowane są u animatora na orliku lub pod numerem telefonu 604-096-477. Będzie to pierwszy nocny, przy sztucznym oświetleniu, turniej na tym boisku. Zapraszamy do udziału!

Zatrudnimy pracowników sezonowych

Firma KEWES FLORISTIK POLSKA SP. Z O.O. z Nowogardu (woj. zachodniopomorskie) poszukuje pracowników sezonowych (kobiet i mężczyzn) od końca września do końca listopada przy grupowym wykonywaniu kompozycji doniczkowych i dekorowaniu wianków adwentowych. Praca na podstawie umowy o dzieło. Zagwarantowane zakwaterowanie oraz jeden posiłek w dzień pracujący. Kontakt tel. 91-39-20-544 lub 91-39-26-011.

Szkoła w Pogorzeli wśród zwycięzców

POGORZEL. Firma AmeriGas Polska w ramach akcji „Ty wygrywasz, AmeriGas pomaga!", wyposaży Szkołę Podstawową w Pogorzeli w  pomoce edukacyjne.

Kolejni wyróżnieni za zasługi dla powiatu

GOŁDAP. Starostwa gołdapski Andrzej Ciołek wyróżnił wczoraj kolejne dwie osoby Medalem za Zasługi dla Powiatu Gołdapskiego. Otrzymali je funkcjonariusz policji Artur Matysiak i funkcjonariusz SG Bogusław Jakubowski.

Muzyka zabrzmi jutro na plaży miejskiej

GOŁDAP. Przyjaciele z Gołdapi i Olecka, Dom Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają muzyczne spotkanie w klimacie muzyki Leonarda Cohena, SDM, Stachury pt. „A niech wróci ogniska żar". 30 sierpnia, godzina 18.00, plaża miejska w Gołdapi.

Bezpłatne szkoły dla dorosłych - rekrutacja trwa

Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi ma jeszcze wolne miejsca w bezpłatnych szkołach dla dorosłych. Rekrutacja trwa do 3 września. Zapraszamy!

  • Liceum Ogólnokształcące: 3-letnie po gimnazjum, 2-letnie po zasadniczej szkole zawodowej
  • Szkoły policealne: opiekun medyczny, opiekun osoby starszej, technik administracji, technik bhp

"Zachodni wariant" - druga książka Jana Stecia

GOŁDAP. „Zachodni wariant" to tytuł drugiej książki, jaką napisał Jan Steć. Ukazała się ona niedawno w sprzedaży. 14 sierpnia w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie z autorem, połączone z promocją książki.

Wkrótce otwarcie wystawy fotograficznej Jana Racisa

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na wystawę archiwalnych fotografii Jana Racisa. Wernisaż odbędzie się 5 września o godzinie 17.00 w galerii w holu biblioteki. W programie jest też projekcja krótkich filmów o Gołdapi.

GBP współpracuje z biblioteką szkolną

BANIE MAZ. Gminna Biblioteka Publiczna przystąpiła do Programu Biblioteki Narodowej Priorytet 2: Zakup nowości do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych w roku 2014 i otrzymała dotację w wysokości 2.815,90zł. Przyznane dofinansowanie przeznaczone zostanie na zakup lektur do szkoły podstawowej i gimnazjum.

Wymień olej i sprawdź komputerowo silnik za FREE

Wymień olej w silniku i sprawdź komputerowo swój silnik za FREE

Autoserwis Jakubowski zaprasza na profesjonalną wymianę oleju!
3 x 0
- wymiana oleju - gratis
- kasowanie inspekcji olejowej - gratis
- diagnostyka komputerowa silnika (lub jednego z wybranych systemów elektronicznych) - gratis

Otrzymali odznaki "Za zasługi dla sportu"

GOŁDAP. Podczas sesji rady powiatu, która dziś w południe odbyła się w Starostwie Powiatowym, Łukasz Tarasiewicz, Adam Kozłowski i Leszek Retel odebrali z rąk starosty brązowe odznaki za „Zasługi dla sportu". Zostały one przyznane przez ministra sportu Andrzeja Biernata.

Kontakty z Rosją – utrzymać czy zawiesić?

Gmina Gołdap ma podpisane umowy partnerskie z kilkoma miastami na świecie, w tym z dwoma rosyjskimi: Gusiewiem i Dubną. Stosunki z nimi są dobre, są wymiany młodzieży, wzajemne odwiedziny różnych osób. Czy jednak w czasie wojny, jaką Rosjanie prowadzą z Ukrainą, nadal powinniśmy podtrzymywać te kontakty?

Psy powodem zjechania do rowu

MARCINOWO. Dwa psy były przyczyną zdarzenie drogowego, które miało miejsce dziś około 9.20 w Marcinowie. Wyskoczyły one na drogę wojewódzką nr 650 przed jadącego w kierunku Gołdapi fiata punto. 23-letnia mieszkanka gminy Gołdap nie uderzyła w nie, jednak z ich powodu straciła panowanie nad samochodem i zjechała do rowu.

Wygrana z Puszczą Hajnówka

GOŁDAP. Pierwsza wygrana Rominty Gołdap w III lidze w sezonie 2014/2015 miała miejsce środowego, późnego popołudnia na gołdapskim stadionie OSiR. Jedyną bramkę meczu z Puszczą Hajnówką, w 82 minucie strzelił z rzutu karnego Damian Sobolewski. Radości kibiców z pierwszej wygranej nie było końca, a uśmiech pozostał na ich twarzach aż do końca meczu.

Kursy języka ang. w szkołach podstawowych w Gołdapi

Centrum Doradczo-Szkoleniowe TOM-KAS zaprasza dzieci i młodzież na kursy języka angielskiego w roku szkolnym 2014/2015. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Uczniowie szkół mogą uczęszczać na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego tuż po lekcjach lub w późniejszych godzinach popołudniowych.

Szczegółowe informacje pod numerem tel.: 608-011-292 lub 669-502-178 oraz na plakatach i ulotkach informacyjnych w szkołach.

OHP CWiK prowadzi nabór na rok szkolny 2014/2015

Ochotnicze Hufce Pracy Centrum Kształcenia i Wychowania w Gołdapi prowadzi nabór na rok szkolny 2014/2015 na następujące kierunki kształcenia:

  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa: kucharz, murarz, ślusarz, mechanik pojazdów samochodowych
  • Gimnazjum z oddziałami przysposabiającymi do pracy, klasy od I do III: ogrodnik terenów zielonych, mechanik pojazdów samochodowych, stolarz, murarz, ślusarz, kucharz.

Hotelik Gołdap zatrudni

Hotelik Gołdap (Pl. Zwycięstwa 21 19-500 Gołdap) zatrudni na stanowisku:

  • menadżer – wymagane wykształcenie wyższe w kierunku turystycznym oraz biegła znajomość języka angielskiego lub niemieckiego.

CV ze zdjęciem należy kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub złożyć osobiście w recepcji Hoteliku Gołdap.

Uciekał samochodem alejkami parku

GOŁDAP. W sobotę, kilka minut przed północą na ul. Suwalskiej, partol policji chciał zatrzymać do kontroli vw golfa. Jego kierowca zignorował jednak dawany sygnał i jechał dalej. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Gdy kierujący dotarł do centrum Gołdapi, wjechał na parkowe alejki i nimi uciekał przed radiowozem.

Powiat chce termomodernizować ZSZ i ZPEW

GOŁDAP. Starostwo Powiatowe w Gołdapi chce pozyskać zewnętrzne środki na termomodernizację budynków Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Łącznie na ten cel ma być wydane 910 tysięcy złotych, z czego dotacja wynieść może 712 tysięcy złotych.

W sobotę festyn w Widgirach

WIDGIRY. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza na festyn w Widgirach. Odbędzie się on 30 sierpnia, początek o godzinie 15.00. W programie gry, zabawy i konkursy rodzinne, a wieczorem zabawa taneczna przy muzyce zespołu Selit.

Będzie turniej sołectw

BANIE MAZ. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza sołectwa do udziału w turnieju sołectw, który odbędzie się 7 września podczas gminnych dożynek na stadionie w Baniach Mazurskich.

Projekt programu współpracy do konsultacji

GOŁDAP. Zarząd powiatu przyjął wczoraj projekt Programu współpracy powiatu gołdapskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust 3. ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2015. Przewiduje on 9 priorytetów, które najprawdopodobniej będą wspierane w przyszłym roku przez samorząd powiatowy.

Bezpłatne porady prawne we wrześniu

GOŁDAP. Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gołdapi zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich dla wszystkich dorosłych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Porady udzielane będą 2 września w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gołdapi.

Kondolencje


Stanisławowi i Halinie Sawickim
wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci

Ojca i Teścia
składają

Burmistrz Gołdapi i pracownicy Urzędu Miejskiego 


Drugi dzień akcji krwiodawczej

GOŁDAP. Drugiego dnia sierpniowej akcji krwiodawczej, w miniony piątek, do autobusu zaparkowanego przy Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym zgłosiły się 32 osoby. Lekarz pozwolił oddać krew dla 29. Pozyskano jej tego dnia prawie 13 litrów.

Pogoń przed startem ligi

BANIE MAZ. Już tylko kilka dni pozostało do startu ligi w B klasie, w której występuje Pogoń Banie Mazurskie. Pierwszy mecz Banie rozegrają na wyjeździe w Orzyszu.

Jutro ligowy mecz z Puszczą

GOŁDAP. Jutro seniorzy Rominty Gołdap przed własną publicznością zmierzą się z Puszczą Hajnówka. Początek ligowego spotkania o godzinie 17.00.

Goście z Kałmucji i Kazachstanu w powiecie gołdapskim

POWIAT GOŁDAPSKI. W powiecie gołdapskim gościła delegacja z Kałmucji i Kazachstanu, w której znaleźli się m.in. przedstawiciele administracji, organizacji pozarządowych oraz doradca prezydenta Kałmucji.

Szkoła Pływania "Rybka" zaprasza

Szkoła Pływania "Rybka" zaprasza na naukę i doskonalenie pływania dzieci, młodzież i dorosłych. Zapraszamy 01.09.2014. Zapisy przyjmują: Jurek Grzelka (tel. 517-853-580) i Paweł Mackiewicz (tel. 606-726-146).

Strona 1 z 221