REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - wszystkie wiadomości

Wystawa Tadeusza Krzywickiego w Šakiai

ŠAKIAI. Gołdapski fotograf Tadeusz Krzywicki pokazuje swoje prace w zaprzyjaźnionym z Gołdapią Šakiai (Litwa). Otwarcie wystawy pt. „Taki pejzaż" w holu tamtejszego ratusza odbyło się 24 lipca.

Policjanci odnaleźli zaginionego 12-latka

GOŁDAP. W ciągu dwóch godzin gołdapscy policjanci odnaleźli małoletniego mieszkańca miasta. O zaginięciu 12-latka powiadomiła policjantów jego prawna opiekunka.

Od piątku na pływalnię

Kompleks Sportowo-Rekreacyjny w Gołdapi zaprasza po przerwie technicznej na pływalnię. Otwieramy już w piątek! Przez cały sierpień dzieci i młodzież zapłacą za godzinę jedynie 3zł. Dodatkowo w dniach 1-3 sierpnia wszystkie karnety doładowywane będą z dodatkowym bonusem nawet do 60% wartości doładowania.

Odblaskowa msza św. w Pogorzeli

POGORZEL. Wczoraj o godzinie 9.00 została jak zwykle odprawiona msza święta przez księdza Andrzeja Żychowskiego. Na jej zakończenie była jednak niespodzianka. Proboszcz rozdał dzieciom smycze i gadżety odblaskowe w ramach drugiej edycji projektu " On, ty i ja na tej samej drodze".

Autorodeo – wystąpiła grupa Streets Owners

GOŁDAP. Jazda samochodem na dwóch kołach, przejażdżka kaskadera na dachu samochodu i przeskakiwanie przez płonące koła, jazda motorami w stalowej kuli o średnicy 5 metrów – m.in. takie umiejętności zaprezentowali wczoraj kaskaderzy z czeskiej grupy Streets Owners.

Półmaraton na wrotkach i nartorolkach

GOŁDAP. 27 lipca o godz. 12.00 w centrum Gołdapi, rolkarze i nartorolkarze rozpoczęli zmagania w Letnim Biegu Jaćwingów. Do rywalizacji przystąpiło około 120 zawodników z całej Polski i z zagranicy. Mieli oni do pokonania trzy okrążenia, których trasa przebiegała m.in. przez ul. Wojska Polskiego, Gubińską, Mazurską i Okrężną. Najlepszym rolkarzami okazali się Wojciech Baran i Agnieszka Kościowska, natomiast najlepszymi nartorolkarzami zostali Daniel Iwan Iwanowski i Anna Staręga.

Weekendowi rowerzyści z promilami

POWIAT GOŁDAPSKI. W miniony weekend w ręce gołdapskich policjantów wpadli trzej nietrzeźwi rowerzyści. 36, 38 i 53-latek kierowali jednośladami mając od 1 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Kabaret „Czwarta Fala” w Gołdapi

GOŁDAP. Wczoraj o godzinie 17.00 w centrum Gołdapi kabaret „Czwarta Fala" zabawiał gołdapian i turystów w ramach „Lata w mieście". Działająca już pięć lat już grupa mężczyzn z Kielc przedstawiła swoje najbardziej znane skecze.

Chciał mieć całą drogę dla siebie

ZATYKI. Przedwczoraj dzięki pomocy jednego z kierowców, gołdapscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę vw passata. W Zatykach jadąc całą szerokością jezdni uniemożliwiał on jazdę innym uczestnikom ruchu drogowego. Ponadto spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia.

IV Ogólnopolskie Święto Jajka za nami

GOŁDAP. Jajka królowały wczoraj nad jeziorem w Leśnym Zakątku. To za sprawą IV Ogólnopolskiego Święta Jajka, jakie zostało zorganizowane przez Gołdapska Radę Sportu w tym ośrodku wypoczynkowym. Impreza rozpoczęła się równo w południe i trwała do wieczora.

Czesuaf czeka - mamy zaproszenia!

GOŁDAP. Zapraszamy na dzisiejszy występ poznańskiego kabaretu Czesuaf. Wracają do Gołdapi z zadziwiającą regularnością, oczywiście dla najlepszej publiczności w tej części świata. Zaprezentują nowy repertuar niegrany jeszcze na deskach gołdapskiej sceny. Ci, którzy jeszcze nie zdążyli kupić tańszych biletów, mogą to zrobić jeszcze dziś do godziny 14.00. Bilety dostępne są jeszcze w Domu Kultury i Informacji Turystycznej. Zapraszamy, bo warto!

Tragedia w Broniszach

BRONISZE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj pod wieczór w Broniszach. Czterdziestokilkuletni mężczyzna podczas prac na rusztowaniu spadł z niego. Pomimo udzielonej mu pomocy, mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Wypadek między Jabramowem a Kozakami

DK65. Przed godziną na drodze krajowej nr 65 między Kozakami a Jabramowem doszło do wypadku drogowego. W kierunku Gołdapi jechał vw golf, a za nim audi. Po minięciu zakrętu kierowca drugiego auta rozpoczął manewr wyprzedzania. W tym samym czasie kierowca vw rozpoczął manewr skrętu w lewo na pobliskie pole. Doszło do zderzenia się aut.

Mała Holi szuka domu

GOŁDAP. Można by pomyśleć, że to zwykły mały kundelek, nic szczególnego. Ale to nie prawda! To młoda. grzeczna, super przytulaśna młoda suczka. Uwielbia się tulić, chodzi za człowiekiem jak cień. Ktoś ją chudą, zaniedbaną, brudną wyrzucił, zwyczajnie jak śmieć nikomu niepotrzebny. A ona potrafi kochać całym swoim szczenięcym serduchem i chce mieć kogo kochać. Tak na zawsze.

W niedzielę będzie królować jajko

GOŁDAP. IV Święto Jajka odbędzie się 27 lipca w „Leśnym Zakątku". Początek o godzinie 12.00. Od godziny 10.00 będzie bezpłatny dowóz z centrum miasta. W programie różne konkursy i zabawy, po południu zaś zaplanowano koncert zespołu Prekursor.

DANVERA zatrudni...

DANVERA PRZEMYSŁAW DANISEWICZ ul. Lwowska 2/22; 19-500 Gołdap zatrudni:

  • SZWACZKI, KRAWCOWE, MODELARKI do pracy na szwalni
  • PRACOWNIKA BIUROWEGO z dobrą znajomością systemu WINDOWS i MS OFFICE (preferowane kobiety)

Więcej informacji pod numerem telefonu 531-108-333. Osoba kontaktowa: Elżbieta Zielkowska.

Maxi Taxi Gołdap - nowa taksówka w mieście

Maxi Taxi Gołdap to nowa usługa na gołdapskim rynku. Przestronne wygodne auto typu bus jest w stanie pomieścić 8 pasażerów. Dodatkowo pozwala zabrać na pokład dużą liczbę bagaży, również rzeczy o sporych gabarytach. Auto wyposażone jest w klimatyzację, dostęp do internetu poprzez wi-fi oraz dodatki ułatwiające wsiadanie i wysiadanie osobom starszym lub niepełnosprawnym. Na życzenie klienta dostępne są foteliki dla dzieci. Wygodnym dodatkiem jest możliwość płatności kartą za usługę.

Święto Policji w Gołdapi

24 lipca 1919 roku powołana została Policja Państwowa. W rocznicę tego wydarzenia, na mocy znowelizowanej w 1995 roku ustawy o Policji, 24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Gołdapscy funkcjonariusze i pracownicy cywilni tej formacji świętowali dzisiaj.

Uwaga na fikcyjnych masażystów - oszustów

GOŁDAP. W Gołdapi pojawili się oszuści działający metodą opisaną tutaj i tutaj. Metoda ich działania polega na tym, że z książki telefonicznej wybierają numer, podają, że chcą wykonać masaż za darmo, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Później przyjeżdża osoba, która podaje się za masażystę i powtarza się scenariusz, o którym mowa w powyższych linkach.

Rolkowy półmaraton w Gołdapi

GOŁDAP. Półmaraton na rolkach i nartorolkach odbędzie się w najbliższą niedzielę w Gołdapi. Początek zawodów o godzinie 12.00. Start i meta umiejscowione będą w centrum miasta przy Urzędzie Miejskim. Trasa będzie wiodła ulicami: Plac Zwycięstwa, Wolności, Wojska Polskiego, obwodnica Gołdapi, Gumbińska, Mazurska, Okrężna, Lipowa i ponownie Plac Zwycięstwa (3 okrążenia).

Autorodeo w Gołdapi - rozdajemy bilety

Najbardziej ekstremalna rewia samochodowo-motocyklowa, wszystko na pełnej mocy, bez udawania, bez kompromisów, bez litości dla sprzętu – to czeka gołdapian w najbliższą niedzielę.

Spłonęło 5ha łaki

WIDGIRY. Przy prawie trzydziestostopniowym upale strażacy z powiatu gołdapskiego gasili pożar nieużytków w Widgirach. Informację o pożarze dyżurny straży w Gołdapi przyjął wczoraj parę minut po godzinie 12. Natychmiast na miejsce zadysponował strażaków z gołdapskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz strażaków ochotników z Bań Mazurskich, Lis oraz Grabowa.

Iryd Sp. z o. o. zatrudni

IRYD Sp. z o.o. ul. Ekonomiczna 5 19-500 Gołdap zatrudni:

PRACOWNIKÓW FIZYCZNYCH NA ZAKŁAD DREWNIANY
(STOLARZ – MONTER) w systemie pracy trzyzmianowej

Wymagania:
    - mile widziany staż pracy, doświadczenie przy produkcji
    - umiejętność organizacji pracy, dyspozycyjność
Więcej informacji pod numerem telefonu 087 615 05 72 wew. 23 lub osobiście w siedzibie firmy. Osoby kontaktowe – dyrektorzy zakładu drewnianego.

Uwaga - ulice czasowo wyłączone z ruchu

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, organizator Półmaratonu w jeździe szybkiej na wrotkach i nartorolkach informuje wszystkich użytkowników dróg, że dnia 27.07.2014r. (niedziela) od godz. 11:30 do godz. 14:30 ulice w Gołdapi : Plac Zwycięstwa, Wolności, Wojska Polskiego, obwodnica, Gumbińska, Mazurska, Okrężna i Lipowa będą czasowo wyłączone z ruchu kołowego za co serdecznie przepraszamy oraz prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Terminy meczów w Gołdapi seniorów Rominty

GOŁDAP. Przedstawiamy terminarz spotkań, jakie MKS Rominta Gołdap (seniorzy, III liga) rozegra w Gołdapi w sezonie 2014/2015 w rundzie jesiennej. Pierwszy mecz odbędzie się już 9 sierpnia o godzinie 14.00. Przeciwnikiem będzie Płomień Ełk.

Harmonogram odbioru śmieci [28.07-03.08]

Przedstawiamy państwu harmonogram obioru odpadów od mieszkańców miasta i gminy Gołdap na kolejny tydzień (28 lipca – 3 sierpnia 2014).

Uwaga na barszcz Sosnowskiego

NIEDRZWICA. Witam. Mam pytanie od nośnie barszczu Sosnowskiego. Żeby nie informacje na naszych regionalnych stronach nie miałabym pojęcia, co to jest. Wracając ze sklepu mięsnego w Niedrzwicy spostrzegłam spore tego ilości. Rosną ogromne kilkumetrowe pojedyncze rośliny wzdłuż pobocza oraz spora ilość w kilkumetrowej odległości od budynku mieszkalnego. Podejrzewam, że ludzie tam mieszkający nie hodują tego, bo jest to prawnie zabronione, ale może też nie mają pojęcia w pobliżu jakiego zagrożenia mieszkają.

Zamiast wakacji zdobywają doświadczenie zawodowe

GOŁDAP. Nie wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi odpoczywają w wakacje. 34 z nich odbywa płatne staże współfinansowane przez UE w ramach projektu „Dobrze mieć zawód". Udział w czterotygodniowych stażach daje młodzieży możliwość praktycznego przygotowania się do wykonywania zawodu.

Most się sypie, będą duże ograniczenia w ruchu

DROGA GÓRNE-ZAWISZYN. Na granicy gmin Gołdap i Dubeninki, na drodze między Górnem a Zawiszynem jest drewniany most. Obowiązuje na nim zakaz ruchu pojazdów cięższych niż 10 ton. Niestety, kierowcy cięższych ciężarówek, np. jeżdżących z drewnem, ignorują go. I to przede wszystkim ten ciężki transport spowodował, że w ostatnim czasie stan techniczny mostu drastycznie się pogorszył.

Mazurskie podróże w czasie

KLEWINY. Przyjedź w mazurskie Góry Klewińskie i rozpocznij „podróż w czasie". Czas: 9 sierpnia, godz. 14.00. Miejsce: Dwór i Park w Klewinach. W otoczeniu wiekowych drzew czekają gry i zabawy historyczne dla dzieci i dorosłych, walki jaćwingów i wikingów, tradycyjne potrawy, warsztaty i pokazy dawnych rzemiosł, muzyka ludowa i etniczna.

Zmiana godzin pracy POP

GOŁDAP. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olecku informuje, że Punkt Obsługi Podatnika w Gołdapi od 31.07.2014 roku czynny będzie w godzinach 10.00-14.00.

„Nie” dla budowy przejścia na Żeromskiego

GOŁDAP. Miało powstać już w ubiegłym roku. Nie powstało. Były plany, by powstało w tym roku. Wczoraj zarząd powiatu powiedział „nie". O czym mowa? O budowie przejścia dla pieszych wraz z azylem na ulicy Żeromskiego w Gołdapi, by spowolnić na niej ruch pojazdów.

Czwarta Fala dotrze w niedzielę do Gołdapi

GOŁDAP. Kolejna niedziela z kabaretem przed nami. 27 lipca w centrum Gołdapi zaprezentuje się kabaret Czwarta Fala. Początek występu o godzinie 17.00.

Awansowali na wyższe stopnie

GOŁDAP. Sejm nowelizacjami ustaw zlikwidował niektóre stopnie wojskowe. 19 tysięcy żołnierzy rezerwy w całym kraju, którzy je posiadali, zostało awansowanych na wyższe stopnie. Dotyczy to m.in. 15 żołnierzy z gminy Gołdap, którzy dziś odebrali z rąk komendanta WKU z Giżycku ppłk. Tomasza Koprowskiego potwierdzenia tego faktu.

Radni proponują obniżkę podatku śmieciowego

GOŁDAP. Czy mieszkańcy miasta i gminy Gołdap zapłacą mniej za odbiór śmieci komunalnych? Burmistrz Marek Miros na jednej z ostatnich sesji odpowiadając na takie pytanie radnych poinformował, że nie ma na to szans. Radni jednak mają nieco odmienny pogląd na ten temat, czego dowód dali dziś na posiedzeniu komisji ds. obywatelskich i społecznych.

Dziś kolejny sparing Rominty

GOŁDAP. O godzinie 18.00 na stadionie miejskim odbędzie się kolejny mecz sparingowy zawodników Rominty. Przeciwnikiem gołdapian będzie ekipa Granicy Kętrzyn.

Kolejny udany start gołdapianki w triathlonie

GOŁDAP. W minioną sobotę w Górznie odbył się Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 Ironman (0.95 km pływania, 45 km roweru, 10,55 km biegu). Start był bardzo wymagający, ponieważ trasa była górzysta, do tego dobieg do strefy zmian po wyjściu z wody był po 200 schodach, a termometr pokazywał 30 stopni. W zawodach tych bardzo dobrze wypadła reprezentantka Łowców Przygód Gołdap Emilia Wołyniec.

Czesuaf czeka na ciebie w poniedzialek

GOŁDAP. Kabaret Czesuaf powraca do Gołdapi z nowym repertuarem. Wystąpi w poniedziałek, 28 lipca o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Domu Kultury. Bilety są dostępne będą w sprzedaży w Domu Kultury i Informacji Turystycznej.

Kolejny turniej piłkarski w Baniach

BANIE MAZ. Turniej piłkarski organizują na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich miejscowy Gminny Ośrodek Kultury i Promocji oraz LKS Pogoń Banie Mazurskie. Odbędzie się on 27 lipca.

Bezpłatne porady prawne w sierpniu

GOŁDAP. Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gołdapi zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich dla wszystkich dorosłych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Porady udzielane będą 26 sierpnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gołdapi.

Autorodeo w Gołdapi - zapraszamy na stadion

Najbardziej ekstremalna rewia samochodowo-motocyklowa, wszystko na pełnej mocy, bez udawania, bez kompromisów, bez litości dla sprzętu – to czeka gołdapian w najbliższą niedzielę. Widowisko grupy Streets Owners będzie można zobaczyć na stadionie miejskim w Gołdapi. Impreza rozpocznie się o godzinie 20.00 i potrwa półtorej godziny.

Kondolencje


Iwonie i Marianowi Podziewskim
wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci

Ojca i Teścia
składają

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wraz z pracownikami


TAMPA REX zatrudni elektromontera lub elektronika

TAMPA REX Sp. z o.o. m. Zatyki 1A, 19-500 Gołdap zatrudni: Elektromontera lub Elektronika. Wymagany status bezrobotnego. Termin i miejsce składania aplikacji: od 22 lipca do 4 sierpnia br. w biurze firmy Z.E. WOLT (ul. Nadbrzeżna 4, 19-500 Gołdap) lub na e-maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Rozmowy kwalifikacyjne będą przeprowadzane po dn. 4 sierpnia  z wybranymi kandydatami. Wybrani kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie o dniu i godzinie przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej.

Turniej koszykówki na orliku

GOŁDAP. Turniej Koszykówki o Puchar Dyrektora OSiR w Gołdapi odbędzie się 30 lipca na orliku przy SP1 w Gołdapi. Początek gier o godzinie 11.00. Zapisy chętnych do udziału przyjmowane są do 29 lipca do godziny 15.00 pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Organizatorem zawodów jest OSiR.

Co zrobić z wiaderkiem gruzu?

GOŁDAP. Robisz w domu drobny remont, czego efektem jest m.in. wiadro gruzu? Pamiętaj – wyrzuć go razem z innymi śmieciami. Jak wystawisz do obioru oddzielnie to szanse, że ktoś to zabierze są małe. Dziwne? Być może, ale prawdziwe.

Wkrótce rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

GOŁDAP. 1 sierpnia przypada 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku jej obchody w Gołdapi będą bardziej rozbudowane niż w latach poprzednich.

Kondolencje


Iwonie i Marianowi Podziewskim
wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci

Ojca i Teścia
składają

Ryszard Zieliński Wójt Gminy Dubeninki wraz z pracownikami Urzędu Gminy
oraz Przewodniczący Rady Gminy wraz z radnymi


Koniec prac na drodze krajowej nr 65

DROGA K65. Wykonawca rozbudowy drogi krajowej nr 65 Gołdap-Kowale Oleckie zgłosił zakończenie robót i gotowość do odbioru wykonanych prac.

Kondolencje


Panu
Pawłowi Furtanowi

wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci

Ojczyma
składają

współpracownicy Urzędu Gminy Dubeninki


Ostateczny podział na klasy i grupy

WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej podał komunikat w sprawie ostatecznego podziału na klasy i grupy rozgrywkowe w rozgrywkach piłkarskich w sezonie 2014/15.

Strona 1 z 218