REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - z życia Gołdapi

Most się sypie, będą duże ograniczenia w ruchu

DROGA GÓRNE-ZAWISZYN. Na granicy gmin Gołdap i Dubeninki, na drodze między Górnem a Zawiszynem jest drewniany most. Obowiązuje na nim zakaz ruchu pojazdów cięższych niż 10 ton. Niestety, kierowcy cięższych ciężarówek, np. jeżdżących z drewnem, ignorują go. I to przede wszystkim ten ciężki transport spowodował, że w ostatnim czasie stan techniczny mostu drastycznie się pogorszył.

Zmiana godzin pracy POP

GOŁDAP. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olecku informuje, że Punkt Obsługi Podatnika w Gołdapi od 31.07.2014 roku czynny będzie w godzinach 10.00-14.00.

„Nie” dla budowy przejścia na Żeromskiego

GOŁDAP. Miało powstać już w ubiegłym roku. Nie powstało. Były plany, by powstało w tym roku. Wczoraj zarząd powiatu powiedział „nie". O czym mowa? O budowie przejścia dla pieszych wraz z azylem na ulicy Żeromskiego w Gołdapi, by spowolnić na niej ruch pojazdów.

Czwarta Fala dotrze w niedzielę do Gołdapi

GOŁDAP. Kolejna niedziela z kabaretem przed nami. 27 lipca w centrum Gołdapi zaprezentuje się kabaret Czwarta Fala. Początek występu o godzinie 17.00.

Awansowali na wyższe stopnie

GOŁDAP. Sejm nowelizacjami ustaw zlikwidował niektóre stopnie wojskowe. 19 tysięcy żołnierzy rezerwy w całym kraju, którzy je posiadali, zostało awansowanych na wyższe stopnie. Dotyczy to m.in. 15 żołnierzy z gminy Gołdap, którzy dziś odebrali z rąk komendanta WKU z Giżycku ppłk. Tomasza Koprowskiego potwierdzenia tego faktu.

Radni proponują obniżkę podatku śmieciowego

GOŁDAP. Czy mieszkańcy miasta i gminy Gołdap zapłacą mniej za odbiór śmieci komunalnych? Burmistrz Marek Miros na jednej z ostatnich sesji odpowiadając na takie pytanie radnych poinformował, że nie ma na to szans. Radni jednak mają nieco odmienny pogląd na ten temat, czego dowód dali dziś na posiedzeniu komisji ds. obywatelskich i społecznych.

Czesuaf czeka na ciebie w poniedzialek

GOŁDAP. Kabaret Czesuaf powraca do Gołdapi z nowym repertuarem. Wystąpi w poniedziałek, 28 lipca o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Domu Kultury. Bilety są dostępne będą w sprzedaży w Domu Kultury i Informacji Turystycznej.

Bezpłatne porady prawne w sierpniu

GOŁDAP. Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gołdapi zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich dla wszystkich dorosłych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Porady udzielane będą 26 sierpnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gołdapi.

Autorodeo w Gołdapi - zapraszamy na stadion

Najbardziej ekstremalna rewia samochodowo-motocyklowa, wszystko na pełnej mocy, bez udawania, bez kompromisów, bez litości dla sprzętu – to czeka gołdapian w najbliższą niedzielę. Widowisko grupy Streets Owners będzie można zobaczyć na stadionie miejskim w Gołdapi. Impreza rozpocznie się o godzinie 20.00 i potrwa półtorej godziny.

Co zrobić z wiaderkiem gruzu?

GOŁDAP. Robisz w domu drobny remont, czego efektem jest m.in. wiadro gruzu? Pamiętaj – wyrzuć go razem z innymi śmieciami. Jak wystawisz do obioru oddzielnie to szanse, że ktoś to zabierze są małe. Dziwne? Być może, ale prawdziwe.

Wkrótce rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

GOŁDAP. 1 sierpnia przypada 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku jej obchody w Gołdapi będą bardziej rozbudowane niż w latach poprzednich.

Koniec prac na drodze krajowej nr 65

DROGA K65. Wykonawca rozbudowy drogi krajowej nr 65 Gołdap-Kowale Oleckie zgłosił zakończenie robót i gotowość do odbioru wykonanych prac.

Kolejne 29 osób oddało krew

GOŁDAP. Piątek był pierwszym Dniem tegorocznych Dni Gołdapi, ale nie tylko. Był też drugim dniem comiesięcznej akcji krwiodawczej. W piątek na akcję zgłosiło się 30 osób, krew oddało 29. Łącznie w ciągu 2 dni udało się pozyskać ponad 23 litry krwi.

3 sierpnia będzie tegoroczne Kartaczewo

GOŁDAP. Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo 2014 odbędzie się 3 sierpnia w centrum Gołdapi. Program imprezy nie zaskakuje, jest niemal identyczny jak w poprzednich latach. Odbędą się ponownie konkursy: „Mistrz kartaczy", „Mistrz kartaczy – kartacze domowe" oraz „Mistrzostwa świata w jedzeniu kartaczy".

Burmistrz był gościem Radia 5

SUWAŁKI. Burmistrz Gołdapi Marek Miros był dziś gościem Radia 5. Podczas porannej audycji odpowiadał na pytania redaktora Andrzeja Łukowskiego.

Roztańczona Gołdap

GOŁDAP. Kolejną atrakcją z okazji Dni Gołdapi była niedzielna impreza w centrum Gołdapi pn. „Roztańczona Gołdap" czyli wspólny taniec zumby przez mieszkańców miasta i przybyłych gości.

Pocztówki i ciekawe opowiadania w nowej książce

GOŁDAP. Promocja książki Ryszarda Dutkiewicza i Sławy Tarasiewicz pt. „Obrazy czasów minionych. Opowieści z Puszczy Rominckiej" odbyła się wczoraj w ramach tegorocznych Dni Gołdapi w Galerii K-2. Zapowiada się ciekawa publikacja dla osób interesujących się latami minionymi naszego miniregionu, w tym przede wszystkim terenami, które są na północ od Gołdapi, po rosyjskiej stronie granicy.

Marek Miros gościem Kisiela

WARSZAWA. 18 lipca burmistrz Gołdapi był gościem Programu 2 Polskiego Radia. Bardzo ciekawy wywiad z Markiem Mirosem przeprowadził znany polski dziennikarz Jerzy Kisielewski, syn słynnego Kisiela Stefana Kisielewskiego.

Dni Gołdapi 2014 – koncertowa sobota

Drugi dzień Dni Gołdapi 2014 i zarazem ostatni z koncertami na targowicy za nami. Na scenie wystąpili dziś: Ukryta Strona Miasta, Photony i Bracia. W pamięci publiczności najdłużej zapadnie zapewne koncert drugiego zespołu.

Dni Gołdapi 2014 – koncertowy piątek

GOŁDAP. Pierwszy dzień tegorocznych Dni Gołdapi za nami. Impreza rozpoczęła się na targowicy o godzinie 18.00. Na scenie wystąpili: Romantyk, Infactor i Extazy. Na zakończenie dnia była dyskoteka pod gwiazdami, którą prowadzili didżeje: Simon, Hołek i Djtomsky.

Burmistrz będzie gościem Radia 5

SUWAŁKI. W poniedziałek, 21 lipca o godzinie 10.15 gościem audycji w Radiu 5 będzie burmistrz Gołdapi Marek Miros. Zachęcamy do słuchania.

Pierwszy dzień akcji krwiodawczej za nami

GOŁDAP. 24 osoby były chętne, dla 23 stan zdrowia pozwolił oddać krew. Pobrano jej ponad 10 litrów. To wynik pierwszego dnia comiesięcznej akcji krwiodawczej, organizowanej przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi. Jutro drugi dzień akcji. Uwaga, nastąpiła pewna zmiana planów. Jutro, podobnie jak dziś,  punkt poboru będzie znajdować się w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym (ul. Partyzantów 31 , II piętro).

Święto Jajka po raz czwarty

GOŁDAP. IV Święto Jajka odbędzie się 27 lipca w „Leśnym Zakątku". Początek o godzinie 12.00. Od godziny 10.00 będzie bezpłatny dowóz z centrum miasta. W programie różne konkursy i zabawy, po południu zaś zaplanowano koncert zespołu Prekursor.

"Dar serca 3"

GOŁDAP. 29 maja odbył się trzeci już koncert charytatywny pod hasłem „Dar serca" na rzecz uzdolnionych artystycznie uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi. Dochód był przeznaczony na nagrody na koniec roku szkolnego dla szkolnych miłośników sztuki. Koncert został przygotowany przez nauczycieli, uczniów, absolwentów i przyjaciół ZSZ oraz nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej.

Beagel szuka właściciela

GMINA GOŁDAP. Wczoraj około 23 znaleziono psa rasy beagel. Jest to samiec około 1-2 lat, przyjazny, troszkę wystraszony. Miał na szyi czarna obrożę. Psiak jest zaczipowany, ale niestety nie funkcjonuje w krajowej bazie danych. Pies jest obecnie bezpieczny i przebywa w domu tymczasowym. Prosimy o pomoc w odnalezieniu właściciela.

Dni Gołdapi tuż, tuż

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Dni Gołdapi. Odbędą się one w dniach 18-20 lipca. Zaplanowano dwa koncertowe wieczory na targowicy, imprezy sportowe oraz promocję książki i wystawę przedwojennych pocztówek.

Burmistrz na żywo w programie 2 Polskiego Radia

GOŁDAP/WARSZAWA. 18 lipca o godzinie 18 w drugim programie Polskiego Radia znany dziennikarz Jerzy Kisielewski (syn słynnego Stefana Kisielewskiego „Kisiela") będzie gościł w swoim autorskim programie Marka Mirosa, burmistrza Gołdapi.

Konkurs „Działaj Lokalnie VIII” rozstrzygnięty

GOŁDAP. Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny rozstrzygnęło tegoroczny konkurs grantowy w ramach programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny.

Policja apeluje

GOŁDAP. W ostatnim czasie na terenie Gołdapi doszło do kilku kradzieży z włamaniem na terenach budowy domków jednorodzinnych. Przeważnie łupem sprawców padał sprzęt i materiały budowlane oraz drobne elektronarzędzia. Dlatego też policjanci apelują przede wszystkim do właścicieli takich obiektów o nieprzechowywanie wartościowych przedmiotów oraz o właściwe zabezpieczenie terenu budowy, aby nie dawać okazji złodziejom do działania.

Wakacje z Centrum Wolontariatu w Gołdapi

GOŁDAP. Centrum Wolontariatu Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk informuje, iż w okresie wakacyjnym nastąpiła zmiana godzin pracy w biurze Centrum Wolontariatu. Obecnie czynne jest w poniedziałki w godz. 14.30-18.30 oraz we wtorki w godz. 11.00-13.00 oraz 14.30-16.30.

Strona 1 z 166