REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - z życia Gołdapi

Odblaskowa msza św. w Pogorzeli

POGORZEL. Wczoraj o godzinie 9.00 została jak zwykle odprawiona msza święta przez księdza Andrzeja Żychowskiego. Na jej zakończenie była jednak niespodzianka. Proboszcz rozdał dzieciom smycze i gadżety odblaskowe w ramach drugiej edycji projektu " On, ty i ja na tej samej drodze".

Autorodeo – wystąpiła grupa Streets Owners

GOŁDAP. Jazda samochodem na dwóch kołach, przejażdżka kaskadera na dachu samochodu i przeskakiwanie przez płonące koła, jazda motorami w stalowej kuli o średnicy 5 metrów – m.in. takie umiejętności zaprezentowali wczoraj kaskaderzy z czeskiej grupy Streets Owners.

Kabaret „Czwarta Fala” w Gołdapi

GOŁDAP. Wczoraj o godzinie 17.00 w centrum Gołdapi kabaret „Czwarta Fala" zabawiał gołdapian i turystów w ramach „Lata w mieście". Działająca już pięć lat już grupa mężczyzn z Kielc przedstawiła swoje najbardziej znane skecze.

IV Ogólnopolskie Święto Jajka za nami

GOŁDAP. Jajka królowały wczoraj nad jeziorem w Leśnym Zakątku. To za sprawą IV Ogólnopolskiego Święta Jajka, jakie zostało zorganizowane przez Gołdapska Radę Sportu w tym ośrodku wypoczynkowym. Impreza rozpoczęła się równo w południe i trwała do wieczora.

Czesuaf czeka - mamy zaproszenia!

GOŁDAP. Zapraszamy na dzisiejszy występ poznańskiego kabaretu Czesuaf. Wracają do Gołdapi z zadziwiającą regularnością, oczywiście dla najlepszej publiczności w tej części świata. Zaprezentują nowy repertuar niegrany jeszcze na deskach gołdapskiej sceny. Ci, którzy jeszcze nie zdążyli kupić tańszych biletów, mogą to zrobić jeszcze dziś do godziny 14.00. Bilety dostępne są jeszcze w Domu Kultury i Informacji Turystycznej. Zapraszamy, bo warto!

Wypadek między Jabramowem a Kozakami

DK65. Przed godziną na drodze krajowej nr 65 między Kozakami a Jabramowem doszło do wypadku drogowego. W kierunku Gołdapi jechał vw golf, a za nim audi. Po minięciu zakrętu kierowca drugiego auta rozpoczął manewr wyprzedzania. W tym samym czasie kierowca vw rozpoczął manewr skrętu w lewo na pobliskie pole. Doszło do zderzenia się aut.

Mała Holi szuka domu

GOŁDAP. Można by pomyśleć, że to zwykły mały kundelek, nic szczególnego. Ale to nie prawda! To młoda. grzeczna, super przytulaśna młoda suczka. Uwielbia się tulić, chodzi za człowiekiem jak cień. Ktoś ją chudą, zaniedbaną, brudną wyrzucił, zwyczajnie jak śmieć nikomu niepotrzebny. A ona potrafi kochać całym swoim szczenięcym serduchem i chce mieć kogo kochać. Tak na zawsze.

W niedzielę będzie królować jajko

GOŁDAP. IV Święto Jajka odbędzie się 27 lipca w „Leśnym Zakątku". Początek o godzinie 12.00. Od godziny 10.00 będzie bezpłatny dowóz z centrum miasta. W programie różne konkursy i zabawy, po południu zaś zaplanowano koncert zespołu Prekursor.

Święto Policji w Gołdapi

24 lipca 1919 roku powołana została Policja Państwowa. W rocznicę tego wydarzenia, na mocy znowelizowanej w 1995 roku ustawy o Policji, 24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Gołdapscy funkcjonariusze i pracownicy cywilni tej formacji świętowali dzisiaj.

Autorodeo w Gołdapi - rozdajemy bilety

Najbardziej ekstremalna rewia samochodowo-motocyklowa, wszystko na pełnej mocy, bez udawania, bez kompromisów, bez litości dla sprzętu – to czeka gołdapian w najbliższą niedzielę.

Most się sypie, będą duże ograniczenia w ruchu

DROGA GÓRNE-ZAWISZYN. Na granicy gmin Gołdap i Dubeninki, na drodze między Górnem a Zawiszynem jest drewniany most. Obowiązuje na nim zakaz ruchu pojazdów cięższych niż 10 ton. Niestety, kierowcy cięższych ciężarówek, np. jeżdżących z drewnem, ignorują go. I to przede wszystkim ten ciężki transport spowodował, że w ostatnim czasie stan techniczny mostu drastycznie się pogorszył.

Zmiana godzin pracy POP

GOŁDAP. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olecku informuje, że Punkt Obsługi Podatnika w Gołdapi od 31.07.2014 roku czynny będzie w godzinach 10.00-14.00.

„Nie” dla budowy przejścia na Żeromskiego

GOŁDAP. Miało powstać już w ubiegłym roku. Nie powstało. Były plany, by powstało w tym roku. Wczoraj zarząd powiatu powiedział „nie". O czym mowa? O budowie przejścia dla pieszych wraz z azylem na ulicy Żeromskiego w Gołdapi, by spowolnić na niej ruch pojazdów.

Czwarta Fala dotrze w niedzielę do Gołdapi

GOŁDAP. Kolejna niedziela z kabaretem przed nami. 27 lipca w centrum Gołdapi zaprezentuje się kabaret Czwarta Fala. Początek występu o godzinie 17.00.

Awansowali na wyższe stopnie

GOŁDAP. Sejm nowelizacjami ustaw zlikwidował niektóre stopnie wojskowe. 19 tysięcy żołnierzy rezerwy w całym kraju, którzy je posiadali, zostało awansowanych na wyższe stopnie. Dotyczy to m.in. 15 żołnierzy z gminy Gołdap, którzy dziś odebrali z rąk komendanta WKU z Giżycku ppłk. Tomasza Koprowskiego potwierdzenia tego faktu.

Radni proponują obniżkę podatku śmieciowego

GOŁDAP. Czy mieszkańcy miasta i gminy Gołdap zapłacą mniej za odbiór śmieci komunalnych? Burmistrz Marek Miros na jednej z ostatnich sesji odpowiadając na takie pytanie radnych poinformował, że nie ma na to szans. Radni jednak mają nieco odmienny pogląd na ten temat, czego dowód dali dziś na posiedzeniu komisji ds. obywatelskich i społecznych.

Czesuaf czeka na ciebie w poniedzialek

GOŁDAP. Kabaret Czesuaf powraca do Gołdapi z nowym repertuarem. Wystąpi w poniedziałek, 28 lipca o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Domu Kultury. Bilety są dostępne będą w sprzedaży w Domu Kultury i Informacji Turystycznej.

Bezpłatne porady prawne w sierpniu

GOŁDAP. Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gołdapi zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich dla wszystkich dorosłych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Porady udzielane będą 26 sierpnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gołdapi.

Autorodeo w Gołdapi - zapraszamy na stadion

Najbardziej ekstremalna rewia samochodowo-motocyklowa, wszystko na pełnej mocy, bez udawania, bez kompromisów, bez litości dla sprzętu – to czeka gołdapian w najbliższą niedzielę. Widowisko grupy Streets Owners będzie można zobaczyć na stadionie miejskim w Gołdapi. Impreza rozpocznie się o godzinie 20.00 i potrwa półtorej godziny.

Co zrobić z wiaderkiem gruzu?

GOŁDAP. Robisz w domu drobny remont, czego efektem jest m.in. wiadro gruzu? Pamiętaj – wyrzuć go razem z innymi śmieciami. Jak wystawisz do obioru oddzielnie to szanse, że ktoś to zabierze są małe. Dziwne? Być może, ale prawdziwe.

Wkrótce rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

GOŁDAP. 1 sierpnia przypada 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku jej obchody w Gołdapi będą bardziej rozbudowane niż w latach poprzednich.

Koniec prac na drodze krajowej nr 65

DROGA K65. Wykonawca rozbudowy drogi krajowej nr 65 Gołdap-Kowale Oleckie zgłosił zakończenie robót i gotowość do odbioru wykonanych prac.

Kolejne 29 osób oddało krew

GOŁDAP. Piątek był pierwszym Dniem tegorocznych Dni Gołdapi, ale nie tylko. Był też drugim dniem comiesięcznej akcji krwiodawczej. W piątek na akcję zgłosiło się 30 osób, krew oddało 29. Łącznie w ciągu 2 dni udało się pozyskać ponad 23 litry krwi.

3 sierpnia będzie tegoroczne Kartaczewo

GOŁDAP. Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo 2014 odbędzie się 3 sierpnia w centrum Gołdapi. Program imprezy nie zaskakuje, jest niemal identyczny jak w poprzednich latach. Odbędą się ponownie konkursy: „Mistrz kartaczy", „Mistrz kartaczy – kartacze domowe" oraz „Mistrzostwa świata w jedzeniu kartaczy".

Burmistrz był gościem Radia 5

SUWAŁKI. Burmistrz Gołdapi Marek Miros był dziś gościem Radia 5. Podczas porannej audycji odpowiadał na pytania redaktora Andrzeja Łukowskiego.

Roztańczona Gołdap

GOŁDAP. Kolejną atrakcją z okazji Dni Gołdapi była niedzielna impreza w centrum Gołdapi pn. „Roztańczona Gołdap" czyli wspólny taniec zumby przez mieszkańców miasta i przybyłych gości.

Pocztówki i ciekawe opowiadania w nowej książce

GOŁDAP. Promocja książki Ryszarda Dutkiewicza i Sławy Tarasiewicz pt. „Obrazy czasów minionych. Opowieści z Puszczy Rominckiej" odbyła się wczoraj w ramach tegorocznych Dni Gołdapi w Galerii K-2. Zapowiada się ciekawa publikacja dla osób interesujących się latami minionymi naszego miniregionu, w tym przede wszystkim terenami, które są na północ od Gołdapi, po rosyjskiej stronie granicy.

Marek Miros gościem Kisiela

WARSZAWA. 18 lipca burmistrz Gołdapi był gościem Programu 2 Polskiego Radia. Bardzo ciekawy wywiad z Markiem Mirosem przeprowadził znany polski dziennikarz Jerzy Kisielewski, syn słynnego Kisiela Stefana Kisielewskiego.

Dni Gołdapi 2014 – koncertowa sobota

Drugi dzień Dni Gołdapi 2014 i zarazem ostatni z koncertami na targowicy za nami. Na scenie wystąpili dziś: Ukryta Strona Miasta, Photony i Bracia. W pamięci publiczności najdłużej zapadnie zapewne koncert drugiego zespołu.

Dni Gołdapi 2014 – koncertowy piątek

GOŁDAP. Pierwszy dzień tegorocznych Dni Gołdapi za nami. Impreza rozpoczęła się na targowicy o godzinie 18.00. Na scenie wystąpili: Romantyk, Infactor i Extazy. Na zakończenie dnia była dyskoteka pod gwiazdami, którą prowadzili didżeje: Simon, Hołek i Djtomsky.

Strona 1 z 166