REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 
Reklama

GOLDAP.INFO - z życia Gołdapi

Październikowa akcja krwiodawcza

GOŁDAP. Podczas comiesięcznej akcji krwiodawczej, która odbyła się w dniach 16 i 17 października, krew oddały 53 osoby. Pozyskano 20380ml czerwonego płynu. Łącznie w tym roku gołdapscy krwiodawcy oddali już ponad 242 litry krwi.

Bezpłatne porady prawne w listopadzie

GOŁDAP. Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gołdapi zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich dla wszystkich dorosłych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Porady udzielane będą 18 i 25 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gołdapi.

Baza osób pochowanych w Gołdapi i Grabowie

GOŁDAP. Urząd Miejski w Gołdapi informuje o zmianie adresu strony internetowej wyszukiwarki osób pochowanych na cmentarzach komunalnych w Gołdapi i Grabowie. Aktualny adres strony internetowej: polski-cmentarz.com/goldap/grobonet.

Wizyta Ewy Tuwim-Woźniak w Gołdapi

GOŁDAP. 22 października salę koncertową Państwowej Szkoły Muzycznej I st. wypełnił tłum gołdapskich uczniów, nauczycieli, a przede wszystkim wielbicieli poezji Juliana Tuwima. To wszystko za sprawą wizyty Ewy Tuwim-Woźniak - córki wybitnego polskiego poety.

Jeszcze kilka dni na zgłoszenia

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza do udziału w III edycji konkursu fotograficznego pn. „Nasze gołdapskie". Pierwsza edycja miała miejsce w roku 2010 podczas obchodów 440-lecia Gołdapi. Chcemy kontynuować to szlachetne współzawodnictwo artystyczne co dwa lata.

Sekcja ASG ogłasza nabór

GOŁDAP. Sekcja ASG przy klubie 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego organizuje nabór do swoich szeregów. Sekcja działa przy Jednostce Wojskowej 4808 już od blisko ośmiu lat, w trakcie których aktywnie brała udział w imprezach organizowanych przez gołdapski pułk, zlotach i rozgrywkach ASG na terenie naszego miasta i poza jego granicami.

Wystawa fotografii J. Jasińskiego w Olsztynie

OLSZTYN. Wczoraj po południu w galerii Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie otwarta została wystawa pt. "3 razy Gołdap". Swoje fotografie prezentuje na niej Jarosław J. Jasiński, na co dzień instruktor fotografii w Domu Kultury w Gołdapi. W wernisażu wziął udział m.in. wicemarszałek województwa Jarosław Słoma.

Opłata uzdrowiskowa minimalnie w górę

GOŁDAP. O 2 grosze ma od 1 stycznia 2015 roku wzrosnąć opłata uzdrowiskowa w gminie Gołdap. Burmistrz Gołdapi zaproponował radzie miejskiej, by wynosiła ona 4,32zł od osoby za dzień. Obecnie jest to 4,30zł. Radni na posiedzeniach komisji pozytywnie zaopiniowali tę podwyżkę. Ostateczna decyzja zapadnie w najbliższy piątek na sesji.

Burmistrz na wręczeniu Oskarów Samorządowych

GOŁDAP/KRAJ. W dniach 19 i 20 października burmistrz Gołdapi Marek Miros był w Polsacie News 2, na wręczeniu samorządowych Oskarów oraz na Zarządzie ZMP.

Wygrajmy kampanię promocyjną dla Gołdapi

GOŁDAP/KRAJ. Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap serdecznie zaprasza mieszkańców oraz przyjaciół Gołdapi do głosowania na nasze miasto w drugiej edycji rankingu „Turniej Miast Zumi", organizowanego przez należący do Grupy Onet.pl serwis Zumi.pl.

Córka Juliana Tuwima w Gołdapi

Dużej wagi wydarzenie w Gołdapi planowane jest na najbliższą środę, 22.10.2014 roku. W dniach 22 i 23 października na zaproszenie burmistrza Gołdapi Marka Mirosa w naszym mieście będzie przebywała Ewa Tuwim Woźniak. Córka jednego z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku Juliana Tuwima.

Konkurs "Którędy do bezpieczeństwa" trwa

GOŁDAP. Starostwo Powiatowe w Gołdapi przypomina o trwajacym konkursie pn. „Którędy do bezpieczeństwa". Organizowany on jest w ramach projektu „On, ty i ja na tej samej drodze – II edycja". Nagrodami będą: tablety, nawigacje samochodowe i dyski zewnętrzne.

Wyróżnienie dla gminy Gołdap

KATOWICE. Wczoraj w kinoteatrze Rialto w Katowicach, zastępca burmistrza Gołdapi Jacek Morzy odebrał wyróżnienie przyznane gminie Gołdap przez redakcję Monitora Rynkowego ukazującego się w Gazecie Prawnej i Monitora Biznesu ukazującego się w Rzeczpospolitej - "Euro Symbol Polskiej Samorządności 2014".

Jesień oczami uczestników ŚDS

GOŁDAP. W ostatnim dniu września wybraliśmy się na spacer, aby czerpać radość ze wspólnego przebywania na łonie przyrody, która tego roku darowała nam cudowną, złotą jesień. Czas wypełniły nam rozmowy o tej barwnej porze w kalendarzu. Wspólnymi siłami zebraliśmy różnokolorowe liście, z których w ramach konkurencji układaliśmy malownicze, różnobarwne chodniki.

Październik miesiącem walki z rakiem piersi

GOŁDAP. Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Zachęcamy do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek. Dobrą okazją do zgłoszenia się na badanie jest miesiąc walki z rakiem piersi. Mammografię można będzie wykonać w dniach 28 i 29 października w Gołdapi. Mammobus będzie zaparkowany na pl. Zwycięstwa.

Podatki od nieruchomości minimalnie w górę

GOŁDAP. Komisje rady miejskiej opiniowały dziś projekt uchwały dotyczący podatków od nieruchomości, jakie będą obowiązywały na terenie miasta i gminy Gołdap w 2015 roku. Burmistrz Gołdapi Marek Miros w przedłożonym projekcie zaproponował w większości pozycji zastosowanie maksymalnych stawek podatkowych, jakie przewiduje Ministerstwo Finansów.

Akcja krwiodawcza - zapraszamy

GOŁDAP. Zbliża się kolejna akcja krwiodawcza. Najbliższa odbędzie się w dniach 16 i 17 października. Chcących podzielić się cząstką siebie zapraszamy do Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowego przy ul. Partyzantów 31.

Używajcie odblasków!

POWIAT GOŁDAPSKI. Serce chyba każdego kierowcy raduje się, gdy wieczorem lub w nocy mija się z pieszymi, których widać z daleka. Wszystko dlatego, że noszą elementy odblaskowe.

Zwyciężyli aktorzy z Wilna

GOŁDAP. Przestawienie pt. „Miłość bez śmierci na wydmach" w wykonaniu Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Wilnie zostało najwyżej ocenione przez jury podczas XIII Międzynarodowego Przeglądu Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych, jaki odbył się wczoraj w Gołdapi.

Niech wróci ogniska żar

GOŁDAP. W ostatnią wrześniową, piątkową noc zawładnęła Gołdapią kraina łagodności. I chociaż wydarzyło się to pod dachem Arti, to ogniskowy żar dogrzewał. To był fantastyczny klubowy koncert z cyklu "Ach, niech wróci ogniska żar". Najpierw zagrał Waldemar Snarski, prawdziwy mistrz pieśni bardów i gitary. Po nim wystąpił Arek Szulc ze swoim gołdapsko-gdańskim bandem.

Alkometr i alkogogle w rękach policjantów

GOŁDAP. Alkometr i alkogogle, zakupione w ramach drugiej edycji projektu „On, ty i ja na tej samej drodze", trafiły we wrześniu do gołdapskich policjantów. Ich łączna wartość wynosi ponad 12 tysięcy złotych.

Wizyta w norweskich bibliotekach

NORWEGIA. W ramach realizowanego projektu „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur" biblioteki partnerstwa gołdapskiego uczestniczyły w wyjeździe do partnerskich bibliotek w Norwegii. W okresie od 23 do 25 września zwiedziliśmy i zapoznaliśmy się z działalnością Biblioteki Publicznej w Oslo (Deichmanske Bibliotek), Biblioteki Wielojęzycznej, Biblioteki Publicznej w Holmlia, Biblioteki Publicznej w Bergen, Biblioteki Okręgowej w Hordaland, Biblioteki Publicznej w Fjell oraz Szkole Podstawowej w Sædalen.

Nowe pracownie w DK

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza młodzież i dorosłych do pracowni witrażu i pracowni rysunku.

Nowa wystawa w Bibliotece Publicznej

GOŁDAP. Do końca października w Bibliotece Publicznej w Gołdapi będzie można oglądać wystawę pt. „Puszcza Romincka: szczęśliwe historie". Jej otwarcie odbyło się w miniony piątek.

Licytuj i pomagaj – zgarnij sery

Od członków stowarzyszenia Żytkiejmska Struga otrzymaliśmy kilka własnoręcznie wykonanych przez nich wyrobów i gadżetów. Za pośrednictwem GOLDAP.INFO mają być one zlicytowane, a dochód przeznaczony na rzecz Julii Korenkiewicz.

Do sprzedaży mamy dziś trzy smaczne sery podpuszczkowe (łącznie prawie kilogram), przygotowane w tradycyjny sposób. Cena wywoławcza – 20zł. Zapraszamy do licytacji!

Most po remoncie, ograniczenie pozostaje

DROGA GÓRNE-MARLINOWO. Most na drodze powiatowej Górne-Marlinowo jest już po pilnym powierzchownym remoncie, który kosztował prawie 20 tysięcy złotych. Wymieniono jego część elementów drewnianych. pomimo remontu nadal obowiązywać będzie na nim zakaz przejazdu dla samochodów o masie rzeczywistej większej niż 2,5 tony.

W Grabowie powstał dyskusyjny klub książki

GRABOWO. W ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki, będącego adaptacją brytyjskiej idei reading clubs - wspólnego czytania i rozmów o książkach, powstał w filii bibliotecznej w Grabowie dyskusyjny klub książki dla czytelników dorosłych.

Licytuj i pomagaj – zgarnij sękacza

Od członków stowarzyszenia Żytkiejmska Struga otrzymaliśmy kilka własnoręcznie wykonanych przez nich wyrobów i gadżetów. Za pośrednictwem GOLDAP.INFO mają być one zlicytowane, a dochód przeznaczony na rzecz Julki Korenkiewicz. Licytacje odbędą się w najbliższych kilku dniach.

Do sprzedaży mamy dziś bardzo smacznego sękacza, pieczonego w tradycyjny sposób na drewnie. Cena wywoławcza – 50zł. Zapraszamy do licytacji!

godz. 16.00 - licytacja zakończona

Złote gody – trzy pary wyróżnione

GOŁDAP. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, wręczył dziś trzem parom burmistrz Marek Miros. Otrzymali je: Kinga i Stanisław Kalinowscy, Irena i Wiktor Dzienisowie oraz Bogusława i Leon Stefanowscy.

Kolejny supermarket w Gołdapi otwarty

GOŁDAP. Wczoraj otwarty został kolejny supermarket w Gołdapi. Do Tesco i dwóch Biedronek dołączył niemiecki Lidl. Sklep znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego.

Strona 1 z 172