REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - z życia Gołdapi

Będzie debata o bezpieczeństwie

GOŁDAP. Przewodniczący komisji bezpieczeństwa i porządku Andrzej Ciołek oraz komendant powiatowy policji w Gołdapi mł. insp. Andrzej Żyliński zapraszają seniorów oraz wszystkie zainteresowane osoby na otwartą debatę społeczną pt. „Bezpieczeństwo publiczne i jego stan w opinii mieszkańców - w trosce o dobro seniora". Odbędzie się ona 24 września o godz. 13.00 w sali konferencyjnej starostwa w Gołdapi.

Teatr ognia w centrum Gołdapi

GOŁDAP. 21 września o godzinie 20.00 w parku w centrum miasta odbędzie się spektakl w wykonaniu teatru ognia "Flash Zone" z Domu Kultury w Gołdapi, przygotowany na podstawie symboli i wydarzeń z życia Gołdapi.

Nocne bieganie po lesie Kumiecie

GOŁDAP. Zapraszamy miłośników biegania na wspaniałą imprezę integracyjną ph. "Nocne bieganie, a nie chrapanie". Będzie to trening nocny z latarkami przez las kumiecki, nie zawody.

Maleńka Babcia szuka swojego właściciela

GOŁDAP. W poniedziałek w godzinach rannych koło ul. Wąskiej znaleziono maleńką starszą sunię. Waży może z 5kg. Weterynarz ocenił jej wiek na ponad 10 lat. Mamy nadzieję, że suczka jednak się zgubiła i ktoś na nią czeka, bo ona bardzo tęskni i jest przerażona.

W piątek akcja krwiodawcza

GOŁDAP. Comiesięczna akcja krwiodawcza odbędzie się w najbliższych piątek. Chętnych do podzielenia się sobą zapraszamy od godziny 9.30 do Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowego przy ul. Partyzantów 31.

Chcą i nie chcą przejęcia świetlicy

GOŁDAP/GALWIECIE. Czy świetlicą wiejską w Galwieciach będzie zajmować się nadal Dom Kultury w Gołdapi czy miejscowa rada sołecka? Od mieszkańców sołectwa wpłynął wniosek o jej przekazanie. Gdy jednak doszło do konkretów i potrzebna była osoba materialnie za nią odpowiadająca po przejęciu, sprawa się skomplikowała.

Integracyjne spotkanie ph. "Sposób na życie"

GOŁDAP. Na zaproszenie Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń" z Kowali Oleckich wzięliśmy udział w Integracyjnym Spotkaniu Osób Niepełnosprawnych „Sposób na życie". Na wspólną zabawę do „Leśnego Zakątka" w Gołdapi przybyły również domy pomocy społecznej z Łomży, Gniewu, Suwałk, Nowej Wsi Ełckiej, Kowali Oleckich oraz Nasielska.

Gminne inwestycje w Rożyńsku

ROŻYŃSK MAŁY. W najbliższą sobotę o godzinie 11.00 w Rożyńsku Małym odbędzie się uroczyste otwarcie dwóch nowych inwestycji: asfaltowej drogi od Sokołów do końca Rożyńska Małego oraz zagospodarowanej we wsi wyspy.

Zafir szuka domu

GMINA GOŁDAP. Zafir to młodziutki, ok. 1,5-roczny psiak o bardzo mądrym i przyjacielskim spojrzeniu. Został wyrzucony przez właścicieli. Pies ma ok 24kg, sięga lekko za kolano, potrafi zachować czystość, nieźle chodzi na smyczy. To pogodny i przyjacielski pies, dogaduje się z innymi psami i z kotami również nie najgorzej.

Bal charytatywny dla Julii Korenkiewicz

27 września w hotelu Arti odbędzie się bal charytatywny na rzecz Julii Korenkiewicz. Sprzedaż biletów w Informacji Turystycznej rozpocznie się 11 września i potrwa do 22 września. W tym samym czasie będą też zbierane gadżety i fanty na aukcje oraz loterie, które zaplanowano w trakcie balu.

„Bóg Niżyński" w Domu Kultury

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na spektakl teatralny pt. „Bóg Niżyński". Wystawiony on zostanie dziś o godzinie 18.00 na deskach sali widowiskowej DK. Bilety w cenie 20zł są jeszcze do nabycia.

Biała niedziela

GOŁDAP. Piknik pod hasłem „Biała niedziela" odbył się dziś w południe w centrum Gołdapi. Zorganizowała go spółka GoldMedica.

Promocja bezpiecznych zachowań na dożynkach

GOŁDAP. Dziś w Gołdapi odbyły się dożynki powiatowe. W ich trakcie funkcjonariuszki policji oraz pracownice Starostwa Powiatowego promowały projekt „On, ty i ja na tej samej drodze – II edycja". Można było otrzymać gadżety odblaskowe zakupione w ramach projektu, jednak nie za darmo.

Dożynki powiatowe w Gołdapi

Powiatowe dożynki odbyły się dziś w Gołdapi. Rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną za uzyskane plony w kościele NMP MK. Później jej uczestnicy przeszli na plac Zwycięstwa, gdzie około 13.30 rozpoczął sie festyn dożynkowy. Przeprowadzono różne konkursy, były występy artystyczne na scenie.

Pierwsze urodziny Słonecznego Domu

GOŁDAP. Środowiskowy Dom Samopomocy "Słoneczny Dom" w Gołdapi świętował dziś swoje pierwsze urodziny. W uroczystości, która odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi, oprócz podopiecznych placówki wzięli udział też m.in. goście ze środowiskowych domów samopomocy w Kowalach Oleckich, Wronkach i Nowej Wsi Ełckiej, przedstawiciele władz samorządowych oraz osoby w różny sposób wspierające „Słoneczny Dom".

„Opowiem ci bajkę…” – konkurs rozstrzygnięty

GOŁDAP. „Opowiem ci bajkę..." to konkurs literacki dla seniorów. Zorganizowali go policjanci i Biblioteka Publiczna w Gołdapi przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Baniach Mazurskich oraz Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach w ramach kampanii „Kieruj się rozsądkiem".

Podsumowanie inwestycji na DK65

GOŁDAP. Konferencja zamykająca projekt „Rozbudowa drogi krajowej nr 65 na odcinku Gołdap – Kowale Oleckie" odbyła się 8 września w Hotelu Ventus w Gołdapi. Inwestycja zrealizowana była w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013.

Pokaz filmowy w Muzeum Ziemi Gołdapskiej

GOŁDAP. Drugi dzień „Białoruskich Wieczorów" nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem jak recital poezji śpiewanej Tatiany Bielanohaj. Zaledwie kilka osób przyszło, aby zobaczyć pokaz filmów laureatów Warszawskiego Festiwalu Filmów Białoruskich Bulbamovie.

Recital Tatiany Bielanohaj

GOŁDAP. Wczoraj w Muzeum Ziemi Gołdapskiej odbyło się pierwsze spotkanie z dwudniowego cyklu „Białoruskie wieczory". Poznawanie kultury białoruskiej rozpoczęto recitalem Tatiany Bielanohaj.

W sobotę dożynki powiatowe

GOŁDAP. Dożynki powiatowe odbędą się w najbliższa sobotę w Gołdapi. O godzinie 12.00 zaplanowano mszę świętą w kościele NMP MK. Półtorej godziny później w centrum miasta rozpocznie się festyn.

Warsztaty teatralne - Dom Kultury zaprasza

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na profesjonalne warsztaty teatralne w ramach projektu Teatr Polska organizowane przez Teatr Wierszalin i prowadzone przez Miłosza Pietruski. Jest on pedagogiem i asystentem Akademii Teatralnej na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Warsztaty odbędą się 15 września w godz. 15.00-17.00 w Domu Kultury w Gołdapi.

Wkrótce otwarcie sklepu Lidl

GOŁDAP. Kończy się budowa kolejnego supermarketu w Gołdapi. Przy ulicy Wojska Polskiego już za trzy tygodnie klienci będą mogli robić zakupy w Lidlu.

Rozmawiano o dopłat rolniczych

GOŁDAP. W Urzędzie Miejskim odbyło się wczoraj spotkanie, na który poruszano tematykę dopłat rolniczych w 2015 roku. Zorganizowała je ARiMR w Gołdapi. Wiadomo, że będą zmiany w stosunku do lat ubiegłych, ale szczegóły nie są na razie dokładnie znane.

Odblaskowo w "Słonecznym Domu"

GOŁDAP. 9 września w Środowiskowym Domu Samopomocy „Słoneczny Dom" odbyło się spotkanie policjantki z jego podopiecznymi. Była pogadanka o bezpieczeństwa, podopieczni i pracownicy ŚDS otrzymali też odblaski, które obiecali zawsze nosić po zmierzchu.

Uwaga - zmiana organizacji ruchu

13 września w Gołdapi odbędą się Dożynki Powiatu Gołdapskiego, których gospodarzem jest Gmina Gołdap. W związku z powyższym nastąpi czasowe wyłączenie z ruchu kołowego w godz. 7.00 – 22.00 gołdapskiej drogi powiatowej: północnej strony Plac Zwycięstwa (od ronda skrzyżowania ul. Podgórnej i ul. Krótkiej do Ronda Kombatantów RP i BWP) oraz zachodniej strony Plac Zwycięstwa (od ronda skrzyżowania ul. Podgórnej i ul. Krótkiej do ul. Matejki).

Bal charytatywny dla Julii Korenkiewicz

27 września w hotelu Arti odbędzie się bal charytatywny na rzecz Julii Korenkiewicz. Sprzedaż biletów w Informacji Turystycznej rozpocznie się 11 września i potrwa do 22 września. W tym samym czasie będą też zbierane gadżety i fanty na aukcje oraz loterie, które zaplanowano w trakcie balu.

Stypendia przyznane

GOŁDAP. Gołdapski Fundusz Lokalny przyznał stypendia w ramach programu „Agrafka Agory - Aktywny Student". Komisja kwalifikacyjna, w skład której weszli przedstawiciele darczyńców i instytucji pomocy społecznej z terenu powiatu gołdapskiego, 8 września oceniła 21 wniosków o stypendium. Postanowiła przyznać ich 9: 4 stypendia studentom rozpoczynającym studia i 5 stypendiów studentom kontynuującym naukę.

Tyrka szuka domu

GOŁDAP. Trafiła do nas ta niewielka suczka w wieku ok. 3-4 lat. Już w piątek wędrowała po ulicach Gołdapi (koło nowo budowanego Lidla), ale myślałam, że to kolejny właściciel wypuścił swojego pupila bez dozoru. W sobotę ta suczka leżała pod domem pewnych ludzi, prosiła o jedzenie. Nie wiemy skąd się wzięła i jakie były jej losy. Nie jest chuda, ma tylko dwie rany na grzbiecie. Jest bardzo miła, spokojna, w domu grzeczna i prawie jej „nie ma" (nie narzuca się).

Odpust i dożynki parafialne u „Leona”

GOŁDAP. Odpust i dożynki parafialne w rzymskokatolickiej parafii św. Leona i św. Bonifacego w Gołdapi rozpoczęły się wczoraj o godzinie 12.30 uroczystą mszą św. Nabożeństwu towarzyszyła procesja i poświęcenie wieńców oraz koszy dożynkowych. Tuż po mszy, na parkingu przy plebanii rozpoczął się piknik, na którym wystąpiły parafialne wspólnoty oraz miejscowi muzycy.

Świętowali weterani

GOŁDAP. Dzień Weterana świętowany był w sobotę w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi. Na uroczystość zorganizowaną przez Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych przy wsparciu Szkoły podstawowej nr 2 przybyli żołnierze starszego jak i młodszego pokolenia, przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego, rodziny, zaproszeni goście.

Strona 1 z 170