REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - z życia Gołdapi

Trylogia będzie słyszana w całej Polsce

GOŁDAP. Samorząd gminny i powiatowy po raz kolejny weźmie czynny udział w Narodowym Czytaniu – akcji zainicjowanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. 6 września w całym kraju będzie czytana Trylogia Henryka Sienkiewicza.

Kabaret „DKD” pożegnał lato w mieście

GOŁDAP. Niedzielny występ kabaretu „DKD" zakończył organizowany przez gołdapski Dom Kultury wakacyjny cykl imprez ph. „Lato w mieście". Specjalnie na tę okazję czteroosobowa grupa zaprosiła do Gołdapi artystów z całego świata m.in. Jointa Lenona, Kayah, Majtkela Jacksona i wielu innych.

Pyzia szuka domu

GOŁDAP. 3-miesięczny szczeniak szuka domu. Pyzia jest niewielką suczką mocnej budowy. Gdy dorośnie będzie sięgać niewiele za kostkę. Jest bardzo miła, przyjacielska, lgnie do ludzi. Szukamy jej odpowiedzialnych opiekunów na całe jej życie.

Deszcz w krainie łagodności

GOŁDAP. Sobotniego wieczoru na gołdapskiej plaży miejskiej, długo zapowiadany koncert pt. „Ach niech wróci ogniska żar" zgromadził niemałe grono gołdapian i turystów. Niestety pogoda pokrzyżowała plany wszystkim przybyłym, a z wędrownych trubadurów zdążyli wystąpić jedynie Krzysztof Szczerbowski z dwoma solistkami.

Dni z kulturą białoruską

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi oraz Muzeum Ziemi Gołdapskiej zapraszają 10 i 11 września na dni z kulturą białoruską.

Jutro w parku wystąpi kabaret DKD

GOŁDAP. Kończą się wakacyjne spotkania z kabaretami w centrum Gołdapi. Jutro ostatni występ, gołdapianie i goście będą mogli obejrzeć występ kabaretu DKD. Zapraszamy o godzinie 17.00 do parku.

Kolejni wyróżnieni za zasługi dla powiatu

GOŁDAP. Starostwa gołdapski Andrzej Ciołek wyróżnił wczoraj kolejne dwie osoby Medalem za Zasługi dla Powiatu Gołdapskiego. Otrzymali je funkcjonariusz policji Artur Matysiak i funkcjonariusz SG Bogusław Jakubowski.

Muzyka zabrzmi jutro na plaży miejskiej

GOŁDAP. Przyjaciele z Gołdapi i Olecka, Dom Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają muzyczne spotkanie w klimacie muzyki Leonarda Cohena, SDM, Stachury pt. „A niech wróci ogniska żar". 30 sierpnia, godzina 18.00, plaża miejska w Gołdapi.

"Zachodni wariant" - druga książka Jana Stecia

GOŁDAP. „Zachodni wariant" to tytuł drugiej książki, jaką napisał Jan Steć. Ukazała się ona niedawno w sprzedaży. 14 sierpnia w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie z autorem, połączone z promocją książki.

Wkrótce otwarcie wystawy fotograficznej Jana Racisa

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na wystawę archiwalnych fotografii Jana Racisa. Wernisaż odbędzie się 5 września o godzinie 17.00 w galerii w holu biblioteki. W programie jest też projekcja krótkich filmów o Gołdapi.

Otrzymali odznaki "Za zasługi dla sportu"

GOŁDAP. Podczas sesji rady powiatu, która dziś w południe odbyła się w Starostwie Powiatowym, Łukasz Tarasiewicz, Adam Kozłowski i Leszek Retel odebrali z rąk starosty brązowe odznaki za „Zasługi dla sportu". Zostały one przyznane przez ministra sportu Andrzeja Biernata.

Kontakty z Rosją – utrzymać czy zawiesić?

Gmina Gołdap ma podpisane umowy partnerskie z kilkoma miastami na świecie, w tym z dwoma rosyjskimi: Gusiewiem i Dubną. Stosunki z nimi są dobre, są wymiany młodzieży, wzajemne odwiedziny różnych osób. Czy jednak w czasie wojny, jaką Rosjanie prowadzą z Ukrainą, nadal powinniśmy podtrzymywać te kontakty?

Powiat chce termomodernizować ZSZ i ZPEW

GOŁDAP. Starostwo Powiatowe w Gołdapi chce pozyskać zewnętrzne środki na termomodernizację budynków Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Łącznie na ten cel ma być wydane 910 tysięcy złotych, z czego dotacja wynieść może 712 tysięcy złotych.

Projekt programu współpracy do konsultacji

GOŁDAP. Zarząd powiatu przyjął wczoraj projekt Programu współpracy powiatu gołdapskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust 3. ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2015. Przewiduje on 9 priorytetów, które najprawdopodobniej będą wspierane w przyszłym roku przez samorząd powiatowy.

Bezpłatne porady prawne we wrześniu

GOŁDAP. Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gołdapi zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich dla wszystkich dorosłych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Porady udzielane będą 2 września w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gołdapi.

Drugi dzień akcji krwiodawczej

GOŁDAP. Drugiego dnia sierpniowej akcji krwiodawczej, w miniony piątek, do autobusu zaparkowanego przy Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym zgłosiły się 32 osoby. Lekarz pozwolił oddać krew dla 29. Pozyskano jej tego dnia prawie 13 litrów.

Goście z Kałmucji i Kazachstanu w powiecie gołdapskim

POWIAT GOŁDAPSKI. W powiecie gołdapskim gościła delegacja z Kałmucji i Kazachstanu, w której znaleźli się m.in. przedstawiciele administracji, organizacji pozarządowych oraz doradca prezydenta Kałmucji.

Klakier i Klakson szukają domów

GOŁDAP. Dwa bardzo miłe i oswojone kocurki szukają domów. Mają ok. 3 miesięcy, załatwiają swoje potrzeby do kuwety. Czekaja tylko na kogoś, kto je przygarnie, da dom, którego nie mają.

„Inaczej” podczas deszczu

GOŁDAP. Niedzielnego wieczoru białostocki kabaret „Inaczej" i grupa improwizacji kabaretowych „ŻBIK" zabawiali gołdapian i turystów. Mimo deszczu i niskiej temperatury widzowie z uśmiechem na ustach oglądali występ „trzech mężczyzn o niezbyt nachalnej urodzie, za to z dużym dystansem i poczuciem humoru".

Rock pożegnał tegoroczne wakacje

GOŁDAP. Piątkowego wieczoru 5 zespołów rockowych pożegnało tegoroczne wakacje. Blind Street, Epitaphium, Hysteria, O! i Be Heavy zagrało rockowy koncert w sali widowiskowej gołdapskiego Domu Kultury. Wystąpiły zespoły, których członkowie grają ze sobą od kilkudziesięciu lat, wystąpiły te kilkumiesięczne, a również te, które powstały wyłącznie na potrzeby koncertu.

IV Święto Chleba w Kozakach

Na odśnieżanie będzie, na łatanie dziur nie

GOŁDAP. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych potrzebuje jeszcze 240 tys. zł. na bieżące utrzymanie dróg powiatowych (w tym zimowe) w 2014 roku. Zwrócił się z wnioskiem o zabezpieczenie tych środków w budżecie powiatu. Niestety, tam tych pieniędzy nie ma.

Ekologiczny festyn w Górnem

GÓRNE. Festyn ekologiczny „Jestem EKO" odbędzie się 30 sierpnia przy remizie OSP w Górnem. W programie m.in. bieg do Europy, konkurs kulinarny na ekologiczny deser, spotkanie edukacyjne z leśnikiem oraz producentem miodu ekologicznego, konkurs na ekologiczne przebranie, konkurs segregowania odpadów i wiele innych atrakcji.

Nie będzie pieniędzy na wynagrodzenia w LO

GOŁDAP. Dla Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi brakuje 293 tysiące złotych, by zamknąć budżet placówki w 2014 roku. Chodzi przede wszystkim o środki na płace. Dyrektor złożył wniosek do zarządu powiatu o przekazanie tej kwoty. Budżet powiatu jest jednak prawie pusty.

Pierwszy dzień akcji krwiodawczej za nami

25 osób się zgłosiło pierwszego dnia do udziału w sierpniowej akcji krwiodawczej. Lekarz pozwolił oddać krew dla 23. Jutro drugi dzień akcji. Zapraszamy chętnych od godziny 9.30 do autobusu zaparkowanego przy Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym.

Bezrobocie spada

GOŁDAP. Zarząd powiatu wysłuchał wczoraj informacji Powiatowego Urzędu Pracy na temat bezrobocia w I półroczu 2014 roku w naszym powiecie. 30 czerwca zarejestrowanych było 1983 bezrobotnych, w tym 1166 kobiet i 115 osób niepełnosprawnych. To o 174 osoby bezrobotne mniej niż 30 czerwca ubiegłego roku.

Inaczej będzie w centrum Gołdapi

GOŁDAP. W niedzielę, w parku miejskim o godzinie 17.00 wystąpi kabaret „Inaczej". Trzej mężczyźni tworzący formację, o niezbyt nachalnej urodzie, tydzień temu zdobyli drugie miejsce i nagrodę publiczności na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry.

Koncertowe pożegnanie wakacji

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na koncert rockowych pokoleń ph. „Pożegnanie wakacji". Impreza odbędzie się na dziedzińcu DK 22 sierpnia. Początek o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Za kilka dni akcja krwiodawcza

GOŁDAP. Zapraszamy do udziału w comiesięcznej akcji krwiodawczej. Krew będzie można oddać 21 i 22 sierpnia w autobusie zaparkowanym przy Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym. Zarówno w czwartek jak i w piątek zapraszamy od godziny 9.30.

Święto chleba powraca

KOZAKI. Impreza w Kozakach z chlebem w roli głównej powraca „do życia" po kilku latach przerwy. IV Festyn Chleba odbędzie się w najbliższy piątek przy świetlicy wiejskiej. W programie m.in. różne pokazy i konkursy, a także wieczorna zabawa z zespołem InPuls.

Strona 1 z 169