REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - z życia Gołdapi

Wigilia u seniorów

GOŁDAP. W siedzibie gołdapskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, znajdującej się w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym w Gołdapi, odbyło się spotkanie wigilijne. Miłej atmosferze towarzyszył poczęstunek oraz występ chóru Wrzos.

XV Spotkanie Opłatkowe Gołdap 2014

GOŁDAP. W sali widowiskowej Domu Kultury odbyło się dziś przed południem coroczne, piętnaste już Spotkanie Opłatkowe, organizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Wiaty czekają na otwarcie

BOTKUNY/JUCHNAJCIE. Kolejne wiaty rekreacyjne na wsiach czkają otwarcie. W Juchnajciach nastąpi to 21 grudnia, w Botkunach 20 grudnia. Okolicznościowe festyny w obu tych miejscowościach zaplanowano w godzinach 12.00-16.00.

Wigilia w Słonecznym Domu

GOŁDAP. Spotkanie wigilijne odbyło się dziś w Środowiskowym Domu Samopomocy „Słoneczny Dom". Wzięli w nim udział podopieczni domu, a także goście, którzy skorzystali z zaproszenia.

Comiesięczna akcja krwiodawcza

GOŁDAP. Jutro i pojutrze odbędą się comiesięczna akcja krwiodawcza. Cząstką siebie będzie można podzielić się na II piętrze Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowego przy ul. Partyzantów 31. Podczas akcji zbierane będą słodycze, które zostaną później przekazane dzieciom z Domu Dziecka w Pawłówce.

SM szuka właściciela psa

GOŁDAP. Straż miejska w Gołdapi poszukuje właściciela przedstawionego na zdjęciu psa. Jeśli ktoś jest w stanie go wskazać, proszony jest o kontakt ( tel. 87-615-03-00, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Powstała wiata rekreacyjna w Skoczach

SKOCZE. W niedzielę uroczyście oddana do użytku została wiata rekreacyjna w Skoczach. Została wybudowana przy odradzającej się świetlicy wiejskiej.

Zanim wejdziesz na lód

KRAJ/POWIAT GOŁDAPSKI. Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło kolejną edycję akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Bezpieczna woda" dotyczącą promowania bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży w rejonach zamarzniętych zbiorników wodnych. działania informacyjno-edukacyjne są również w Gołdapi.

W niedzielę zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy

GOŁDAP. W najbliższą niedzielę odbędzie się tegoroczna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego. Początek o godzinie 11.00.

Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin O. Kolberga

GOŁDAP. 5 grudnia w Państwowej Szkole Muzycznej odbył się multimedialny montaż słowno-muzyczny pt. „Muzyka ludowa w twórczości polskiego etnografa Oskara Kolberga".

"44 Scotland Street" nie porywa

GRABOWO. W przedświątecznej atmosferze i wesołym nastroju 13 grudnia odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki w filii bibliotecznej w Grabowie. Tematem była książka pt. "44 Scotland Street", której autorem jest Alexander McCall Smith.

Fajerwerki jednak będą

GOŁDAP. Radni miejscy kilka dni temu zdecydowanie sprzeciwili się organizacji noworocznego pokazu sztucznych ogni. Ten jednak się odbędzie.

Urocza Labka szuka domu

KOŚMIDRY. Los tej miłej suczki tak się potoczył, że od kilku miesięcy mieszka w schronisku dla zwierząt w Kośmidrach. Tak miłej i zabawnej suczki dawno tu nie było. Wulkan pozytywnej energii, pieszczoch jakich mało. Uczucia okazuje całą sobą, co widać na zdjęciach. Ma coś z labradora, ale jest o połowę mniejsza, sięga do kolana. Ładnie chodzi na smyczy.

Przyjdź i zobacz prace C. Buczyńskiej-Buzy

GOŁDAP. Od ponad dwóch tygodni w holu Biblioteki Publicznej w Gołdapi można oglądać wystawę pt. „Oswajanie natury". Prezentowane na niej są prace malarki Cecylii Buczyńskiej-Buzy, przede wszystkim obrazy na szkle, ale nie tylko. Można też m.in. zobaczyć... zdobione jajka.

Mikołajkowe krasnoludki?

GOŁDAP. Mikołajkowe krasnoludki? Tak, to właśnie one 6 grudnia w Gołdapi rozdawały mieszkańcom upominki. Od czego się zaczęło? A no od tego, że Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieżowych w zeszłym roku zorganizowało mikołajkową inicjatywę społeczną i w tym roku nie mogło jej również zabraknąć.

51 tysięcy dla organizacji pozarządowych

GOŁDAP. 51 tysięcy złotych będą mogły uzyskać w 2015 roku organizacje pozarządowe od Starostwa Powiatowego na wsparcie realizacji zadań publicznych powiatu. W piątek zarząd powiatu zdecydował o ogłoszeniu konkursu.

Szkolenie dot. pisania wniosków o dotacje

GOŁDAP. Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu gołdapskiego na szkolenie pt. „Jak wypełnić wniosek o dotację do gminy, powiatu, województwa?". Odbędzie się ono 17 grudnia o godz. 16.30 w siedzibie GFL.

Mikołajkowa wycieczka

GOŁDAP/BIAŁYSTOK. 6 grudnia o ósmej rano wychowankowie Domu Świętej Faustyny "Nie lękajcie się" wyjechali na wycieczkę do Białegostoku, aby tam spędzić mikołajki. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie białostockiego zoo. Na nasz widok ożywiły się wszystkie zwierzaki, nawet zaspany miś wyszedł, żeby nas powitać.

Wystawa prac uczestników „Słonecznego Domu”

GALWIECIE. 4 grudnia w godzinach popołudniowych Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom" w Gołdapi na chwilę rozświetlił wnętrza świetlicy wiejskiej w Galwieciach. Stało się to za sprawą kolorowej wystawy prac domowników.

Bociany sobie poradzą

POWIAT GOŁDAPSKI. Odebrałem w ostatnich dniach kilka sygnałów o bocianach latajacych i przebywajacych w naszym powiecie. Każdy z dzwoniących uważał, że powinno się coś z nimi zrobić. Wbrew pozorom i powszechnej opinii bociany świetnie znoszą ujemne temperatury dochodzące nawet do -25 stopni Celsjusza, a uszczęsliwianie ich na siłę może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Wigilijna opowieść w DK

GOŁDAP. Państwowa Szkoła Muzyczna w Gołdapi zaprasza na „Opowieść wigilijną". Zaprezentowana ona zostanie 19 grudnia w sali widowiskowej Domu Kultury. Początek o godzinie 17.00.

Przestępczość i demoralizacja nieletnich

GOŁDAP. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zorganizowali otwartą debatę społeczną pt. „Przestępczość i demoralizacja nieletnich". Spotkanie odbyło się w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym, a jego celem było m.in. omówienie zjawiska demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz podsumowanie dotychczasowej współpracy z podmiotami ustawowo powołanymi w tym zakresie.

Zebranie członków PZW w Gołdapi

GOŁDAP. Jutro w restauracji „Turystyczna" w Gołdapi odbędzie się walne zebranie członków gołdapskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Początek o godzinie 16.00. Zapraszamy.

Oficjalnie raz w miesiącu, nieoficjalnie codziennie

GOŁDAP. Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto zmienił podany wcześniej oficjalny termin dyżurów, podczas których będzie przyjmował interesantów w sprawach skarg i wniosków. Obecnie zainteresowani powinni przychodzić do Urzędu Miejskiego w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca z w godzinach 14.30-16.00.

Ceny wody na razie się nie zmienią

GOŁDAP. Przez najbliższe pół roku ceny za dostarczanie wody mieszkańcom gminy Gołdap przez PWiK się nie zmienią. Wczoraj na wspólnym posiedzeniu komisji rady miejskiej poinformował o tym Tomasz Luto. To efekt rozmów, jakie w ostatnich dniach burmistrz Gołdapi przeprowadził z prezesem PWiK.

PESEL i NIP w adresie?

GOŁDAP. Bardzo poważną wpadkę zaliczyli urzędnicy Urzędu Miejskiego w Gołdapi. Do mieszkanki Gołdapi wysłali list. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie sposób jego zaadresowania.

Radni zdecydowanie przeciwni pokazowi fajerwerków

GOŁDAP. Przed bardzo trudnym wyborem stoi Tomasz Luto po wczorajszym wspólnym posiedzeniem komisji rady miejskiej. Gdy w ubiegłym tygodniu zapytałem o noworoczny pokaz sztucznych ogni, burmistrz Gołdapi był gotów go zorganizować. Wczoraj radni zapytani o opinię tej sprawie powiedzieli zdecydowane „nie".

Świętowali wolontariusze

GOŁDAP. 5 grudnia przypadał Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Gołdapscy wolontariusze świętowali dziś. Wzorem lat ubiegłych spotkali się w sali widowiskowej Domu Kultury.

Jarmarkowe konkursy – zgłoś się!

GOŁDAP. VI Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w niedzielę, 21 grudnia w centrum Gołdapi. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 15.00. Organizatorzy planują przeprowadzenie 3 konkursów: na najładniejsze stoisko, najciekawsze przebranie i najsmaczniejszą zupę.

Andrzejki w Żelazkach

ŻELAZKI. 28 listopada w świetlicy wiejskiej w Żelazkach odbyły się andrzejki. Dzieci i młodzież przybyły na imprezę, aby dowiedzieć się co nieco o swojej przyszłości. Instruktor kultury pani Małgorzata zorganizowała dla uczestników wróżby, różnorakie konkursy oraz mini zawody w tenisa stołowego i piłkarzyki.

Strona 1 z 177