REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - z życia Gołdapi

Otrzymali odznaki "Za zasługi dla sportu"

GOŁDAP. Podczas sesji rady powiatu, która dziś w południe odbyła się w Starostwie Powiatowym, Łukasz Tarasiewicz, Adam Kozłowski i Leszek Retel odebrali z rąk starosty brązowe odznaki za „Zasługi dla sportu". Zostały one przyznane przez ministra sportu Andrzeja Biernata.

Kontakty z Rosją – utrzymać czy zawiesić?

Gmina Gołdap ma podpisane umowy partnerskie z kilkoma miastami na świecie, w tym z dwoma rosyjskimi: Gusiewiem i Dubną. Stosunki z nimi są dobre, są wymiany młodzieży, wzajemne odwiedziny różnych osób. Czy jednak w czasie wojny, jaką Rosjanie prowadzą z Ukrainą, nadal powinniśmy podtrzymywać te kontakty?

Powiat chce termomodernizować ZSZ i ZPEW

GOŁDAP. Starostwo Powiatowe w Gołdapi chce pozyskać zewnętrzne środki na termomodernizację budynków Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Łącznie na ten cel ma być wydane 910 tysięcy złotych, z czego dotacja wynieść może 712 tysięcy złotych.

Projekt programu współpracy do konsultacji

GOŁDAP. Zarząd powiatu przyjął wczoraj projekt Programu współpracy powiatu gołdapskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust 3. ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2015. Przewiduje on 9 priorytetów, które najprawdopodobniej będą wspierane w przyszłym roku przez samorząd powiatowy.

Bezpłatne porady prawne we wrześniu

GOŁDAP. Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gołdapi zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich dla wszystkich dorosłych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Porady udzielane będą 2 września w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gołdapi.

Drugi dzień akcji krwiodawczej

GOŁDAP. Drugiego dnia sierpniowej akcji krwiodawczej, w miniony piątek, do autobusu zaparkowanego przy Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym zgłosiły się 32 osoby. Lekarz pozwolił oddać krew dla 29. Pozyskano jej tego dnia prawie 13 litrów.

Goście z Kałmucji i Kazachstanu w powiecie gołdapskim

POWIAT GOŁDAPSKI. W powiecie gołdapskim gościła delegacja z Kałmucji i Kazachstanu, w której znaleźli się m.in. przedstawiciele administracji, organizacji pozarządowych oraz doradca prezydenta Kałmucji.

Klakier i Klakson szukają domów

GOŁDAP. Dwa bardzo miłe i oswojone kocurki szukają domów. Mają ok. 3 miesięcy, załatwiają swoje potrzeby do kuwety. Czekaja tylko na kogoś, kto je przygarnie, da dom, którego nie mają.

„Inaczej” podczas deszczu

GOŁDAP. Niedzielnego wieczoru białostocki kabaret „Inaczej" i grupa improwizacji kabaretowych „ŻBIK" zabawiali gołdapian i turystów. Mimo deszczu i niskiej temperatury widzowie z uśmiechem na ustach oglądali występ „trzech mężczyzn o niezbyt nachalnej urodzie, za to z dużym dystansem i poczuciem humoru".

Rock pożegnał tegoroczne wakacje

GOŁDAP. Piątkowego wieczoru 5 zespołów rockowych pożegnało tegoroczne wakacje. Blind Street, Epitaphium, Hysteria, O! i Be Heavy zagrało rockowy koncert w sali widowiskowej gołdapskiego Domu Kultury. Wystąpiły zespoły, których członkowie grają ze sobą od kilkudziesięciu lat, wystąpiły te kilkumiesięczne, a również te, które powstały wyłącznie na potrzeby koncertu.

IV Święto Chleba w Kozakach

Na odśnieżanie będzie, na łatanie dziur nie

GOŁDAP. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych potrzebuje jeszcze 240 tys. zł. na bieżące utrzymanie dróg powiatowych (w tym zimowe) w 2014 roku. Zwrócił się z wnioskiem o zabezpieczenie tych środków w budżecie powiatu. Niestety, tam tych pieniędzy nie ma.

Ekologiczny festyn w Górnem

GÓRNE. Festyn ekologiczny „Jestem EKO" odbędzie się 30 sierpnia przy remizie OSP w Górnem. W programie m.in. bieg do Europy, konkurs kulinarny na ekologiczny deser, spotkanie edukacyjne z leśnikiem oraz producentem miodu ekologicznego, konkurs na ekologiczne przebranie, konkurs segregowania odpadów i wiele innych atrakcji.

Nie będzie pieniędzy na wynagrodzenia w LO

GOŁDAP. Dla Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi brakuje 293 tysiące złotych, by zamknąć budżet placówki w 2014 roku. Chodzi przede wszystkim o środki na płace. Dyrektor złożył wniosek do zarządu powiatu o przekazanie tej kwoty. Budżet powiatu jest jednak prawie pusty.

Pierwszy dzień akcji krwiodawczej za nami

25 osób się zgłosiło pierwszego dnia do udziału w sierpniowej akcji krwiodawczej. Lekarz pozwolił oddać krew dla 23. Jutro drugi dzień akcji. Zapraszamy chętnych od godziny 9.30 do autobusu zaparkowanego przy Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym.

Bezrobocie spada

GOŁDAP. Zarząd powiatu wysłuchał wczoraj informacji Powiatowego Urzędu Pracy na temat bezrobocia w I półroczu 2014 roku w naszym powiecie. 30 czerwca zarejestrowanych było 1983 bezrobotnych, w tym 1166 kobiet i 115 osób niepełnosprawnych. To o 174 osoby bezrobotne mniej niż 30 czerwca ubiegłego roku.

Inaczej będzie w centrum Gołdapi

GOŁDAP. W niedzielę, w parku miejskim o godzinie 17.00 wystąpi kabaret „Inaczej". Trzej mężczyźni tworzący formację, o niezbyt nachalnej urodzie, tydzień temu zdobyli drugie miejsce i nagrodę publiczności na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry.

Koncertowe pożegnanie wakacji

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na koncert rockowych pokoleń ph. „Pożegnanie wakacji". Impreza odbędzie się na dziedzińcu DK 22 sierpnia. Początek o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Za kilka dni akcja krwiodawcza

GOŁDAP. Zapraszamy do udziału w comiesięcznej akcji krwiodawczej. Krew będzie można oddać 21 i 22 sierpnia w autobusie zaparkowanym przy Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym. Zarówno w czwartek jak i w piątek zapraszamy od godziny 9.30.

Święto chleba powraca

KOZAKI. Impreza w Kozakach z chlebem w roli głównej powraca „do życia" po kilku latach przerwy. IV Festyn Chleba odbędzie się w najbliższy piątek przy świetlicy wiejskiej. W programie m.in. różne pokazy i konkursy, a także wieczorna zabawa z zespołem InPuls.

Święto Wojska Polskiego w 15 pplot

GOŁDAP. Uroczystości Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się odwiedzinami na grobach naszych kolegów poległych w Afganistanie. Wystawiony został posterunek honorowy, złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. W samo południe przy porywistym wietrze rozpoczął się uroczysty apel.

Ślicznotki szukają domów

GMINA GOŁDAP. Są prześliczne, milusińskie, łaszą się jak to małe kocięta (są oswojone, wychowane przez człowieka). Ale mimo szopy, którą zamieszkują są bezdomne. Dostaliśmy zgłoszenie, że kociaki zostały same, właścicielka gospodarstwa, bardzo chora została zabrana przez rodzinę, a one zostały.

Coś niedobrego dzieje się nad zalewem

GOŁDAP. Martwe rybitwy, śnięte ryby, do tego martwy bóbr. O zdechłych zwierzętach nad gołdapskim zalewem informują gołdapscy radni. Temat pojawił się wczoraj na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej.

Radni odwiedzili schronisko dla zwierząt

GOŁDAP. Ponad 80 psów przebywa na zlecenie gminy w schronisku dla zwierząt w Kośmidrach. W ubiegłym tygodniu schronisko już kolejny raz odwiedzili członkowie wszystkich komisji rady miejskiej. Z jego bieżącą działalnością zapoznał włodarzy właściciel Józef Brzeziński.

„Nasze gołdapskie” po raz trzeci

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza do udziału w III edycji konkursu fotograficznego pn. „Nasze gołdapskie". Pierwsza edycja miała miejsce w roku 2010 podczas obchodów 440-lecia Gołdapi. Chcemy kontynuować to szlachetne współzawodnictwo artystyczne co dwa lata.

Obywatele paraliżują pracę urzędu

GOŁDAP. Praca połowy Urzędu Miejskiego w Gołdapi jest sparaliżowana. Tak stwierdził w lipcu na sesji rady miejskiej burmistrz Marek Miros. Z jakiego powodu? Urzędnicy odpowiadają na różnego rodzaju wnioski o udzielenie informacji publicznej, które wpływają od dwóch młodych mieszkańców Gołdapi.

Młodzież na obozie strażackim w Kikitach

KIKITY. 27 lipca członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych z OSP w Górnem, Grabowie i Dunajku wyruszyli na dwutygodniowy obóz szkoleniowo-wypoczynkowy w Kikitach.

Odwiedź JW4808

GOŁDAP. Dowódca JW4808 zaprasza dzieci, młodzież i mieszkańców Gołdapi do skorzystania z Dnia Otwartych Koszar i odwiedzenia jednostki. 14 sierpnia będzie można m.in. zapoznać się z uzbrojeniem oraz postrzelać na trenażerze, zwiedzić Salę Tradycji oraz uczestniczyć w uroczystej zbiórce z okazji Święta Wojska Polskiego.

Ekologiczny festyn w Górnem

GÓRNE. Festyn ekologiczny „Jestem EKO" odbędzie się 30 sierpnia przy remizie OSP w Górnem. W programie m.in. bieg do Europy, konkurs kulinarny na ekologiczny deser, spotkanie edukacyjne z leśnikiem oraz producentem miodu ekologicznego, konkurs na ekologiczne przebranie, konkurs segregowania odpadów i wiele innych atrakcji.

Wyjątkowy funkcjonariusz z Gołdapi

GOŁDAP. Mjr SG Andrzej Sztuk, na co dzień pełniący służbę w PSG w Gołdapi, został bohaterem cyklu artykułów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pn. "Wyjątkowy funkcjonariusz" (link).

Strona 1 z 168