GOLDAP.INFO

Gołdapski Portal Internetowy

Z OPS do Urzędu Miejskiego

GOŁDAP. Agnieszka Iwanowska kończy swoja pracę na stanowisku dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi.


Tomasz Luto spotkał się z młodzieżą

GOŁDAP. Dziś w Liceum Ogólnokształcącym, w ramach projektu unijnego dot. edukacji obywatelskiej odbyło się spotkanie uczniów z burmistrzem Gołdapi.


Rozpoczęły się osiedlowe wybory

GOŁDAP. Rozpoczęły się zebrania i wybory do organów osiedli w Gołdapi. Wczoraj wybrano radę i zarząd osiedla nr I.


Schetynówka się sypie

KOLNISZKI/BOTKUNY. Droga Kolniszki-Botkuny, przebudowana kilka lat temu przez gminę Gołdap przy wsparciu finansowym z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, wygląda nieciekawie. Kilkuletnia jezdnia nadaje się już do remontu.


Dzień Myśli Braterskiej

GOŁDAP. Wczoraj przypadał Dzień Myśli Braterskiej. To święto przyjaźni obchodzone przez harcerzy i skautów na całym świecie.


Trwa kwalifikacja wojskowa

GOŁDAP. Od 16 lutego w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym w Gołdapi prowadzona jest kwalifikacja wojskowa. Przed komisją stają w tym roku przede wszystkim osoby z rocznika 1996.


Tito szuka domu

KOŚMIDRY. Tito to bardzo radosny i spokojny pies. Lubi przebywać z człowiekiem, z tęsknotą czeka na chwile zabawy. W schronisku każdego wita pełną gębą psiego uśmiechu.


Zwyciężyła Teresa Bondaruk

GOŁDAP. Turniej w karcianą grę 3-5-8 odbył się dziś w restauracji Turystyczna. Wzięło w nim udział 21 osób.


Rajd Polski w Gołdapi? Niekoniecznie

GOŁDAP. Podczas styczniowej sesji rady miejskiej zastępca burmistrza Jacek Morzy poinformował, że na początku lipca na terenie gminy Gołdap obędzie się samochodowy Rajd Polski. Okazuje się, ze wcale nie jest to jeszcze przesądzone.


Dożynki powiatowe będą w Baniach Maz.

GOŁDAP. Tegoroczne dożynki powiatowe planowane są na początku września. Jak dziś poinformował zarząd powiatu starosta Andrzej Ciołek, odbędą się one w Baniach Mazurskich.


Jubileuszowa akcja krwiodawcza

GOŁDAP. To właśnie dziś został oddany 2500 litr krwi. Taki jubileusz to piękne zwieńczenie 12 lat działalności członków Gołdapskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi.


Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym

GOŁDAP. W dniach 23-28 lutego gołdapska policja aktywnie włączy się w ogólnopolską akcję pn."Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". 


Bezrobocie najniższe w historii powiatu

GOŁDAP. 1991 osób bezrobotnych było zarejestrowanych 31 grudnia 2014 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gołdapi. To najniższe bezrobocie od 2002 roku, kiedy to powstał powiat gołdapski.


Sens Wielkiego Postu

GOŁDAP. Wchodzimy w okres Wielkiego Postu. Jest to czas zadumy, spokoju i wyrzeczeń. Jaki jest jednak głębszy sens tego przedświątecznego okresu?


W czwartek i piątek akcja krwiodawcza

GOŁDAP. Akcja krwiodawcza odbędzie się w tym tygodniu w Gołdapi. Zainteresowanych podzieleniem się cząstką siebie zapraszamy 19 lub 20 lutego do Państwowej Szkoły Muzycznej w Gołdapi.


Dzień Bezpiecznego Internetu 2015 w Gołdapi

GOŁDAP. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych.


Ostatnie dni karnawału

GOŁDAP. Zbliża się koniec karnawału. Już za niespełnia dwa dni Środa Popielcowa. Dziś zapytaliśmy mieszkańców, jak spędzają ostatki.


Warsztaty artystyczne w czasie ferii

GOŁDAP. W ramach projektu edukacyjnego „Średniowiecze - podróż w czasie", odbyły się w drugim tygodniu ferii warsztaty artystyczne dla uczniów klas 4-6 z SP3 w Gołdapi.


Najmłodsi z wizytą u gołdapskich policjantów

GOŁDAP. Dzieci z Domu św. Faustyny w Gołdapi gościli w piątek gołdapskiej Komendzie Powiatowej Policji. Podczas wycieczki najmłodsi mogli zapoznać się z codzienną pracą funkcjonariuszy.


Ostatki w Skoczach

SKOCZE. Zbliża się koniec karnawału. Z tej okazji w sobotę świetlicy wiejskiej w Skoczach odbyła się impreza integracyjna.


Dobre książki i kawa

GOŁDAP. „Biała mewa" Hanny Krall będzie kolejną książką omawianą podczas spotkania dyskusyjnego klubu książki w Bibliotece Publicznej w Gołdapi.


Samuraj szuka domu

GMINA GOŁDAP. Historia jakich wiele. Bezdomna suka „z kładką" wałęsała się po wsi. Znalazła się starsza pani z dobrym sercem, która ją przygarnęła.


Podsumowanie ferii z Domem Kultury

GOŁDAP. Od 26 stycznia do 3 lutego w ramach ferii w Domu Kultury odbywały się zajęcia artystyczne. Instruktorzy prowadzili bardzo wiele zróżnicowanych warsztatów, z których dzieci wychodziły uśmiechnięte i zadowolone.


Najwyższa pora na miłość

GRABOWO. Czytelniczki z dyskusyjnego klubu książki przy filii bibliotecznej w Grabowie spotkały się 13 lutego. Przedmiotem rozmowy była powieść Izabeli Degórskiej pt. "Najwyższa pora na miłość".


Barwy i słowa w pory roku zaklęte

GOŁDAP. O godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej odbyło się otwarcie wystawy akwareli pt. "Barwy i słowa w pory roku zaklęte" autorstwa Urszuli Wrzosek.


Podsumowanie ferii w Bibliotece Publicznej

GOŁDAP. Jak co roku w Bibliotece Publicznej zorganizowane zostały ferie dla dzieci. W tym roku trwały od wtorku do piątku przez dwa tygodnie zimowej przerwy w nauce. Zapisanych na zajęcia było ponad 30 osób.


Sprzedana narzeczona

GOŁDAP. Ostatni koncert Filharmonii Narodowej w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Gołdapi spotkał się z dużym zainteresowaniem gołdapskich melomanów.


Uwaga kierowcy - będą utrudnienia w ruchu

POWIAT GOŁDAPSKI. Zarząd Dróg Powiatowych w Gołdapi informuje, że jutro (piątek) w godzinach 6.00-12.00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na następujących ulicach w Gołdapi: Bagienna, Przytorowa, Plac Zwycięstwa (strona południowa) oraz w miejscowościach Łobody i Jagoczany.


Tłusty czwartek

GOŁDAP. Tłusty czwartek to czas rozpusty zarówno dla małych jak i dużych mieszkańców Gołdapi. Jest to również czas wytężonej pracy dla piekarzy i cukierników.


Biblioteka zaprasza na wystawę

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na wystawę pt. „Barwy i słowa w pory roku zaklęte". W holu biblioteki zaprezentowane zostaną prace gołdapianki Urszuli Wrzosek.