REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 
Reklama

GOLDAP.INFO - z życia Gołdapi

Kandydaci zaproszeni do radiowej debaty

SUWAŁKI. Radio 5 zaprosiło do debaty na radiowej antenie kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza Gołdapi: Tomasza Luto i Marka Mirosa. Będzie jej można wysłuchać 4 listopada, początek o godzinie 11.15. W Gołdapi Radio 5 można odbierać na częstotliwości 107,5MHz FM.

CBA poprosiło Urząd Miejski o dokumenty

GOŁDAP. Centralne Biuro Antykorupcyjne otrzymało informacje o ewentualnych nieprawidłowościach w gminie Gołdap. Jak nieoficjalnie udało się nam ustalić, miałyby one dotyczyć udzielonych zwolnień i umorzeń podatkowych.

W Galwieciach walczą i się bawią

GALWIECIE. Pomimo tego, że od kilku miesięcy świetlica w Galwieciach pozostaje zamknięta (trwają rozmowy w sprawie przejęcia obiektu przez sołectwo), we wsi dzieje się dużo. Dzięki staraniom Stowarzyszenia „Fabryka Cudów" i nieformalnej grupy „Na Skraju Puszczy" uzyskano środki zewnętrzne na kilka ciekawych inicjatyw.

„Bezdomna kartka” III edycja

GOŁDAP. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas radości, zimowej refleksji i spotkań w gronie najbliższych. Już za dwa miesiące zasiądziemy przy rodzinnym stole, połamiemy opłatkiem, innym wyślemy bożonarodzeniową kartkę, a w niej świąteczne życzenia, m.in. nadziei i miłości. Wśród nas są jednak i tacy, którzy na co dzień czują się zapomniani, do których od wielu lat nie dochodzą żadne świąteczne życzenia. Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom" w Gołdapi wspólnie z Państwem chcą podarować chwilę szczęścia i świątecznych wzruszeń dorosłym mieszkańcom ośrodków dla bezdomnych, najuboższych oraz uzależnionych. Zapraszamy do udziału w naszej akcji!

Podsumowanie kadencji na sesji rady powiatu

GOŁDAP. Październikowa sesja rady powiatu, która odbyła się 24 października, była okazją do podsumowania mijającej kadencji. Zadania tego podjął się starosta gołdapski Andrzej Ciołek, który w prezentacji multimedialnej przedstawił, jak zmienił się powiat w ostatnich czterech latach.

Ostatnia sesja rady miejskiej

GOŁDAP. Ostatnia sesja rady miejskiej w Gołdapi w kadencji 2010-2014 odbyła się dziś po południu w sali widowiskowej Domu Kultury. Oprócz miejskich włodarzy wzięli w niej udział także wicemarszałek województwa Jarosław Słoma i wojewoda Marian Podziewski. Były podsumowania, podziękowania, ale i kampania wyborcza.

Stypendia z FRRG wręczone

GOŁDAP. W piątek w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów przyznanych w ramach Gołdapskiego Funduszu Stypendialnego prowadzonego przez Fundację Rozwoju Regionu Gołdap. Otrzymało je 24 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy oprócz wysokiej średniej muszą wykazać się także osiągnięciami bądź działalnością w innych niż nauka sferach życia.

Od piątku działania „Znicz 2014”

POWIAT GOŁDAPSKI. Od 31 października do 3 listopada na terenie powiatu gołdapskiego przeprowadzone zostaną działania „Znicz 2014". Miejscowi policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg, a także osób odwiedzających cmentarze.

Jutro koncert Filharmonii Narodowej

GOŁDAP. Filharmonia Narodowa zaprasza na koncert pt. „Trzy razy F – flet, fagot i fortepian". Odbędzie się on jutro w Państwowej Szkole Muzycznej w Gołdapi. Początek o godzinie 16.00, wstęp bezpłatny.

Związkowcy i przyjaciele świętowali Dzień Seniora

GOŁDAP. 1 października jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. 20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora, zaś 20 października Europejski Dzień Seniora. Gołdapscy seniorzy zrzeszeni w Związku Emerytów i Rencistów świętowali Dzień Seniora w miniony czwartek w restauracji Matrioszka.

Nagrody w "lidlowym" konkursie odebrane

GOŁDAP. Pani Dorota Kibitlewska (Pogorzel) oraz Małgorzata Bogdan (Barcie) zwyciężyli z konkursach, jakie przeprowadziliśmy pod koniec września na GOLDAP.INFO.

Zebrano 874kg żywności

GOŁDAP. „Podziel się posiłkiem" to hasło zbiórki żywności, która odbyła się w dniach 3 i 4 października. Jak co roku do tej akcji włączyli się wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3. Zbierali żywność w sklepach Tesco i Biedronka.

Październikowa akcja krwiodawcza

GOŁDAP. Podczas comiesięcznej akcji krwiodawczej, która odbyła się w dniach 16 i 17 października, krew oddały 53 osoby. Pozyskano 20380ml czerwonego płynu. Łącznie w tym roku gołdapscy krwiodawcy oddali już ponad 242 litry krwi.

Bezpłatne porady prawne w listopadzie

GOŁDAP. Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gołdapi zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich dla wszystkich dorosłych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Porady udzielane będą 18 i 25 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gołdapi.

Baza osób pochowanych w Gołdapi i Grabowie

GOŁDAP. Urząd Miejski w Gołdapi informuje o zmianie adresu strony internetowej wyszukiwarki osób pochowanych na cmentarzach komunalnych w Gołdapi i Grabowie. Aktualny adres strony internetowej: polski-cmentarz.com/goldap/grobonet.

Wizyta Ewy Tuwim-Woźniak w Gołdapi

GOŁDAP. 22 października salę koncertową Państwowej Szkoły Muzycznej I st. wypełnił tłum gołdapskich uczniów, nauczycieli, a przede wszystkim wielbicieli poezji Juliana Tuwima. To wszystko za sprawą wizyty Ewy Tuwim-Woźniak - córki wybitnego polskiego poety.

Jeszcze kilka dni na zgłoszenia

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza do udziału w III edycji konkursu fotograficznego pn. „Nasze gołdapskie". Pierwsza edycja miała miejsce w roku 2010 podczas obchodów 440-lecia Gołdapi. Chcemy kontynuować to szlachetne współzawodnictwo artystyczne co dwa lata.

Sekcja ASG ogłasza nabór

GOŁDAP. Sekcja ASG przy klubie 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego organizuje nabór do swoich szeregów. Sekcja działa przy Jednostce Wojskowej 4808 już od blisko ośmiu lat, w trakcie których aktywnie brała udział w imprezach organizowanych przez gołdapski pułk, zlotach i rozgrywkach ASG na terenie naszego miasta i poza jego granicami.

Wystawa fotografii J. Jasińskiego w Olsztynie

OLSZTYN. Wczoraj po południu w galerii Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie otwarta została wystawa pt. "3 razy Gołdap". Swoje fotografie prezentuje na niej Jarosław J. Jasiński, na co dzień instruktor fotografii w Domu Kultury w Gołdapi. W wernisażu wziął udział m.in. wicemarszałek województwa Jarosław Słoma.

Opłata uzdrowiskowa minimalnie w górę

GOŁDAP. O 2 grosze ma od 1 stycznia 2015 roku wzrosnąć opłata uzdrowiskowa w gminie Gołdap. Burmistrz Gołdapi zaproponował radzie miejskiej, by wynosiła ona 4,32zł od osoby za dzień. Obecnie jest to 4,30zł. Radni na posiedzeniach komisji pozytywnie zaopiniowali tę podwyżkę. Ostateczna decyzja zapadnie w najbliższy piątek na sesji.

Burmistrz na wręczeniu Oskarów Samorządowych

GOŁDAP/KRAJ. W dniach 19 i 20 października burmistrz Gołdapi Marek Miros był w Polsacie News 2, na wręczeniu samorządowych Oskarów oraz na Zarządzie ZMP.

Wygrajmy kampanię promocyjną dla Gołdapi

GOŁDAP/KRAJ. Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap serdecznie zaprasza mieszkańców oraz przyjaciół Gołdapi do głosowania na nasze miasto w drugiej edycji rankingu „Turniej Miast Zumi", organizowanego przez należący do Grupy Onet.pl serwis Zumi.pl.

Córka Juliana Tuwima w Gołdapi

Dużej wagi wydarzenie w Gołdapi planowane jest na najbliższą środę, 22.10.2014 roku. W dniach 22 i 23 października na zaproszenie burmistrza Gołdapi Marka Mirosa w naszym mieście będzie przebywała Ewa Tuwim Woźniak. Córka jednego z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku Juliana Tuwima.

Konkurs "Którędy do bezpieczeństwa" trwa

GOŁDAP. Starostwo Powiatowe w Gołdapi przypomina o trwajacym konkursie pn. „Którędy do bezpieczeństwa". Organizowany on jest w ramach projektu „On, ty i ja na tej samej drodze – II edycja". Nagrodami będą: tablety, nawigacje samochodowe i dyski zewnętrzne.

Wyróżnienie dla gminy Gołdap

KATOWICE. Wczoraj w kinoteatrze Rialto w Katowicach, zastępca burmistrza Gołdapi Jacek Morzy odebrał wyróżnienie przyznane gminie Gołdap przez redakcję Monitora Rynkowego ukazującego się w Gazecie Prawnej i Monitora Biznesu ukazującego się w Rzeczpospolitej - "Euro Symbol Polskiej Samorządności 2014".

Jesień oczami uczestników ŚDS

GOŁDAP. W ostatnim dniu września wybraliśmy się na spacer, aby czerpać radość ze wspólnego przebywania na łonie przyrody, która tego roku darowała nam cudowną, złotą jesień. Czas wypełniły nam rozmowy o tej barwnej porze w kalendarzu. Wspólnymi siłami zebraliśmy różnokolorowe liście, z których w ramach konkurencji układaliśmy malownicze, różnobarwne chodniki.

Październik miesiącem walki z rakiem piersi

GOŁDAP. Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Zachęcamy do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek. Dobrą okazją do zgłoszenia się na badanie jest miesiąc walki z rakiem piersi. Mammografię można będzie wykonać w dniach 28 i 29 października w Gołdapi. Mammobus będzie zaparkowany na pl. Zwycięstwa.

Podatki od nieruchomości minimalnie w górę

GOŁDAP. Komisje rady miejskiej opiniowały dziś projekt uchwały dotyczący podatków od nieruchomości, jakie będą obowiązywały na terenie miasta i gminy Gołdap w 2015 roku. Burmistrz Gołdapi Marek Miros w przedłożonym projekcie zaproponował w większości pozycji zastosowanie maksymalnych stawek podatkowych, jakie przewiduje Ministerstwo Finansów.

Akcja krwiodawcza - zapraszamy

GOŁDAP. Zbliża się kolejna akcja krwiodawcza. Najbliższa odbędzie się w dniach 16 i 17 października. Chcących podzielić się cząstką siebie zapraszamy do Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowego przy ul. Partyzantów 31.

Używajcie odblasków!

POWIAT GOŁDAPSKI. Serce chyba każdego kierowcy raduje się, gdy wieczorem lub w nocy mija się z pieszymi, których widać z daleka. Wszystko dlatego, że noszą elementy odblaskowe.

Strona 1 z 173