REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - na sygnale

W bagażniku i garażu

GOŁDAP. Mężczyznę sprzedającego paliwo, celnicy z gołdapskiej grupy mobilnej wypatrzyli na jednym z okolicznych bazarów w miniony czwartek. Patrol SC i biorący udział w akcji pogranicznicy sprawdzili zawartość bagażnika pojazdu, należącego do mężczyzny. Wewnątrz znajdowało się 120 litrów paliwa.

Zwłoki przy ul. Nadbrzeżnej

GOŁDAP. Ciało prawdopodobnie bezdomnego człowieka znaleziono dziś przy ul. Nadbrzeżnej w Gołdapi. Nie wiadomo na razie, czy śmierć nastąpiła z powodu wychłodzenia organizmu, czy z przyczyn naturalnych.

Pijany wiózł pijanych

GOŁDAP. Blisko 2,5 promila miał w organizmie kierowca audi, którego zatrzymali gołdapscy dzielnicowi. Pijani okazał się być również jego dwaj pasażerowie, u których badanie alkomatem wykazało po prawie 2,5 i 3 promile alkoholu. Kierowca stracił prawo jazdy. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

Poprzewracane kosze i porozrzucane śmieci

GOŁDAP. We wtorek nad ranem dwaj mieszkańcy Gołdapi postanowili rozładować nadmiar emocji przewracając kosze na śmieci wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Sprawa Mateusza J. i Macieja P. znajdzie swój finał w sądzie.

Siedziała w barze z trójką dzieci i piła alkohol

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci interweniowali wobec 31-letniej mieszkanki Gołdapi, która piła alkohol w jednym z gołdapskich lokali w obecności trójki swoich dzieci. Kobieta w tym czasie miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. O całym zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

Spłonął dom

KOŁKOWO. Do pożaru domu, w którym mieszkała jedna osoba, doszło dziś przed godziną 9.00 w Kołkowie. Ogień gasili strażacy z PSP w Gołdapi oraz ochotnicy z Dubeninek i Górnego.

Zapaliło się od instalacji elektrycznej

GOŁDAP. Zwarcie instalacji elektrycznej było powodem dzisiejszej interwencji straży pożarnej w bloku przy ul. Plac Zwycięstwa 11. Do zdarzenia doszło około godziny 14.30.

Dwa pierwsze dni akcji "Znicz 2014"

POWIAT GOŁDAPSKI. Gołdapscy policjanci podsumowali dwa pierwsze dni akcji "Znicz 2014" na terenie naszego powiatu(31.10-01.11). W działaniach wzięło udział 10 policjantów.

Jechał ponad 90km/h na ograniczeniu do 30km/h

GOŁDAP. Konsekwencje w postaci 600 złotowego mandatu oraz 12 punktów karnych spotkały dzisiaj młodego kierowcę hondy, który pędził ulicami Gołdapi ponad 90 km/h.

Pożar w Broniszach

BRONISZE. Do pożaru doszło dziś około godziny 15.00 w piwnicy jednego z domów jednorodzinnych w Broniszach. Najprawdopodobniej od palącego się pieca zajęły się leżące w pobliżu różne szmaty.

Pijany uciekał przed policją przez dwa powiaty

POWIAT GOŁDAPSKI/POWIAT SUWALSKI. Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się w miniony weekend na drogach naszego regionu. Przez dwa powiaty: gołdapski i suwalski policjanci ścigali pijanego kierowcę forda. Po zatrzymaniu okazało się, że 35-letni mieszkaniec gminy Gołdap ma 1,7 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Paliło się na cmentarzu

GOŁDAP. Dziś około godziny 13.00 palił się śmietnik na gołdapskim cmentarzu komunalnym przy ul. Gumbińskiej. Apelujemy do odwiedzających cmentarze i sprzątających groby. Pamiętajcie, by nie wyrzucać świeżo zgaszonych lub jeszcze palących się zniczy do śmietników!

Potracił pieszą na przejściu

GOŁDAP. Około godziny 12.40 po wschodniej stronie Placu Zwycięstwa doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez jezdnię. Kierujący fiatem sieną jadąc od strony ronda pod górę nie zauważył przechodzącej po pasach kobiety i uderzył ją lewą stroną swojego pojazdu.

Po pożarze trafił do aresztu

GOŁDAP. Właściciel mieszkania przy ul. Warszawskiej, które wczoraj się spaliło, był w chwili zaistnienia pożaru nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Groził pracownikom OPS

GOŁDAP. We wtorek gołdapscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca miasta, który wyzywał i groził pracownicom Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pożar w mieszkaniu przy ul. Warszawskiej

GOŁDAP. Do pożaru doszło dziś około godziny 16 w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Warszawskiej 3. Spaliła się kuchnia i przedpokój. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał.

Zjechała do rowu

MARCINOWO. Wczoraj około godziny 13.00 w Marcinowie, na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 650, 47-letnia kierująca peugeotem straciła panowanie nad autem, zjechała na lewą stronę jezdni i zakończyła podróż w przydrożnym rowie.

Efekty działań „Dyskoteka”

POWIAT GOŁDAPSKI. W sobotni wieczór nocy policjanci z gołdapskiej drogówki przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pn. „Dyskoteka". Wśród ponad 66 skontrolowanych kierowców jeden zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Był to 20-letni mieszkaniec gminy Filipów.

Ukradli kable

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci zatrzymali dwoje mieszkańców Gołdapi podejrzanych o kradzież. Łupem 43-letniej kobiety i 28-letniego mężczyzny miały paść przewody elektryczne warte 600 złotych.

Włamała się do szpitalnych szafek

GOŁDAP. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali 40-letnią kobietę, która w miejscowym szpitalu okradła pielęgniarki. Kobieta wykorzystując nieuwagę personelu włamała się do kilku szafek, skąd ukradła ubrania.

Uwaga na oszustów

POWIAT GOŁDAPSKI. Słuchacz Radia 5 w audycji „Telefon dla ciebie" przestrzegł dziś przed osobami, które jeżdżą w ostatnim czasie po powiecie gołdapskim i oferują rzekomo do sprzedaży złoto. Jak zauważył, choć ze złotem ich towar nie ma nic wspólnego, niektórzy mogą dać się oszukać.

Rowerzyści z promilami

POWIAT GOŁDAPSKI. W miniony weekend w ręce gołdapskich policjantów wpadli trzej nietrzeźwi rowerzyści. 46, 50 i 62-latek kierowali jednośladami mając od 2 do ponad 3,5 promili alkoholu w organizmie.

Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina

GOŁDAP. Kolejna akcja „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina" za nami. Wczoraj dzieci ponownie przyglądały się pieszym, nagradzając tych, którzy przechodzili przez jezdnię prawidłowo i karząc tych, którzy robili to źle.

Pijany operator równiarki

GALWIECIE. Pijanego operatora równiarki drogowej zatrzymali gołdapscy policjanci. 55-latek kierował ciężkim sprzętem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zauważony wczoraj przed godziną 15. Jechał całą szerokością jezdni.

Obaj kierowali, obaj pijani

GMINA GOŁDAP. 35-letni mieszkaniec gminy Gołdap i 32-letni mieszkaniec Gołdapi, kompletnie pijani, postanowili na zmianę odwozić siebie i dwoje pasażerów do domu. Ich rajd zakończył się w przydrożnym rowie.

Zaginęła ***

GOŁDAP. Policjanci i rodzina proszą o pomoc w odnalezieniu gołdapianki, 16-letniej ***. 28 września około godziny 12.00 wyszła ona z mieszkania i do chwili obecnej nie powróciła do domu ani nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Okradł matkę swojego kolegi

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci zatrzymali 18-letniego Norberta, który okradł matkę swojego kolegi. Młody mężczyzna wykorzystując chwilę nieuwagi gospodarza, wyniósł z mieszkania portfel z pieniędzmi w kwocie 470 złotych.

Mężczyzna ranny w porannym wypadku

DROGA POGORZEL-WILKASY. Mężczyzna został ranny w wypadku koło Gołdapi. Dziś przed godziną 5.00 rano na trasie Pogorzel-Wilkasy peugeot partner, którym kierował, zjechał z drogi i uderzył w drzewo - poinformował Radio 5 dyżurny gołdapskiej straży pożarnej.

Pijany kierowca, pasażer poszukiwany listem gończym

GMINA GOŁDAP. W przydrożnym rowie zakończył swoją jazdę fordem 20-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego, który 19 września doprowadził do tego zdarzenia na trasie Kośmidry-Skocze. Obecni na miejscu policjanci stwierdzili, że sprawca jest pod wpływem alkoholu. Ponadto z 20-latkiem podróżował o 3 lata starszy kolega, poszukiwany listem gończym przez olecki sąd.

Rozbił skradzione auto i uciekł

GOŁDAP-JURKISZKI. Wczoraj kilkanaście minut przed godziną 21 gołdapscy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli hondę na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca jednak nie posłuchał dawanych sygnałów i zaczął uciekać. Na DW651 przed wiaduktem kolejowym w Jurkiszkach stracił panowanie nad autem i wyleciał z drogi, po czym natychmiast pod osłoną nocy  oddalił się z miejsca zdarzenia.

Strona 1 z 36