REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - na sygnale

Odpowie za kradzież z domku letniskowego

GOŁDAP. Zarzut kradzieży usłyszał 19-letni mieszkaniec Gołdapi, który z prywatnego domku letniskowego ukradł różnego rodzaju sprzęt oraz biżuterię o wartości ponad 1000 złotych. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Dni Gołdapi 2014 dotychczas bardzo spokojne

GOŁDAP. Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa podczas koncertowych „Dni Gołdapi 2014". Dwa pierwsze dni imprezy odbyły się bez zakłóceń. Mieszkańcy, turyści i przyjezdni goście mogli czuć się bezpiecznie. Funkcjonariusze interweniowali w nielicznych przypadkach zakłócenia ładu i porządku.

Szli ulicami miasta z... zakazaną rośliną

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci zatrzymali 18- i 21-latka, którzy szli ulicami miasta niosąc doniczkę z 50cm rośliną konopi indyjskiej. Hodowcom zakazanego ziela może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pijany uszkodził audi

GOŁDAP. Pod zarzutem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości do policyjnego aresztu trafił 58-letni mieszkaniec Gołdapi. Mężczyzna w nocy z 17 na 18 lipca na ul. Emilii Plater uszkodził zaparkowany tam pojazd, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Wypadek, 19-latka poważnie ranna

DROGA BANIE M. - WÓLKA. 19-letnia mieszkanka gminy Banie Mazurskie została poważnie ranna w wypadku. Do zdarzenia doszło około godziny 18.00 na drodze powiatowej między Baniami a Wólką. Jak poinformowała Radio 5 Anna Barszczewska, oficer prasowa gołdapskiej policji, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca seatem ibizą na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w drzewo.

Pijany rowerzysta złamał sądowy zakaz

BOTKUNY. Wczorajszego wieczoru podczas patrolu terenu gminy Gołdap został zatrzymany do kontroli drogowej rowerzysta. Okazało się, że kierujący jednośladem był pod wpływem alkoholu. Ma orzeczony przez sąd aktualny zakaz prowadzenia rowerów. Za popełnione czyny Paweł J. po raz kolejny odpowie przed sądem.

Przelewał przy garażu rosyjskie paliwo

GOŁDAP. Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Granicznego Referatu Zwalczania Przestępczości zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który przy swoim garażu przelewał paliwo przywiezione z obwodu kaliningradzkiego.

Wieczorna przejażdżka po alkoholu

GOŁDAP. W najbliższym czasie 26-letni gołdapianin usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Michał P. został zatrzymany wczoraj podczas wieczornej przejażdżki z kolegami na jednej z ulic miasta. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, ponadto nie posiada uprawnień do kierowania.

Staną przed sądem za kradzież

GOŁDAP. Policjanci wydziału kryminalnego przedstawili zarzuty podejrzanym o kradzież. 40-latka, 31- i 35-latek wykorzystując nieuwagę właściciela mieszkania dokonali kradzieży różnego rodzaju sprzętu elektronicznego. Anetta B., Marcin K. oraz Radosław S. zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Po alkoholu za kierownicę

POWIAT GOŁDAPSKI. W sobotę na terenie powiatu gołdapskiego policjanci zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Pomimo systematycznie prowadzonych działań zmierzających do ograniczenia ilości kierujących stwarzających potencjalne zagrożenie, niestety nie poprawia się świadomość społeczeństwa.

Znęcał się nad partnerką

GMINA GOŁDAP. Dariusz W. usłyszał zarzut znęcania się nad partnerką. Mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał kobietę, szarpał, popychał, uderzał oraz groził pozbawieniem życia.

Zniszczyli figurkę Matki Boskiej

ŻELAZKI. Gołdapscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o zniszczenie figurki Matki Boskiej w jednej z przydrożnych kapliczek w Żelazkach. Cała trójka w chwili zatrzymania była pijana, miała od 1 do 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wybiła mężczyźnie zęby

GOŁDAP. Prokuratura Rejonowa w Olecku zastosowała policyjny dozór wobec 49-latki z Gołdapi, która w poniedziałek, 30 czerwca w jednym z mieszkań na terenie miasta dokonała uszkodzenia ciała mieszkańca Gołdapi.

Zatrzymali trzech poszukiwanych

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych nakazami doprowadzenia do najbliższych zakładów karnych, wydanych przez Sąd Rejonowy w Olecku.

Wyrzucił psa z czwartego piętra

GOŁDAP. 65-letni gołdapianin zamiast opiekować się swoim czworonogiem, wolał się nad nim znęcać. Mężczyzna wyrzucił swojego psa przez balkon z czwartego piętra, co skończyło się uszkodzeniem tylnych łap i obrażeniami wewnętrznymi.

3 osoby ranne w porannym wypadku

GOŁDAP. Trzy osoby: kierowca i pasażerowie, zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło dziś nad ranem nad drodze wojewódzkiej 650 przy Osiedlu II. Kierujący volvo jadąc w kierunku obwodnicy zjechał na lewą stronę jezdni i dachując zatrzymał się na kołach w przydrożnym rowie.

Świadkowie włamania poszukiwani

GOŁDAP/KOZAKI. Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi prowadzi postępowanie w sprawie włamania do magazynu oraz kradzieży 100 sztuk butli napełnionej gazem. Do zdarzenia doszło między 21 a 23 czerwca br. w Kozakach. Policjanci zwracają się do ewentualnych świadków o pomoc w ustaleniu sprawców.

3,3 promila alkoholu w organizmie, a pod opieką dzieci

POWIAT GOŁDAPSKI. Gołdapscy policjanci interweniowali wobec 42-letniej mieszkanki powiatu gołdapskiego, która będąc pod wpływem alkoholu zajmowała się małoletnimi dziećmi. Kobieta miała 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Pokazała policjantom środkowy palec, była pijana

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci interweniowali wobec pijanej nastolatki. 17-letnia dziewczyna chcąc pokazać się przed znajomymi pokazała policjantom środkowy palec. Później tego żałowała.

Rowerzysta potrącił pieszą, oboje w szpitalu

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci ustalają okoliczności nietypowego wypadku, do którego doszło wczorajszego popołudnia na Pięknej Górze. Rowerzysta potrącił 17-letnią mieszkankę okolic Białegostoku. Oboje trafili do szpitali.

Znęcał się nad żoną, odpowie przed sądem

POWIAT GOŁDAPSKI. 55-letni Jan J. usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie, których wyzywał kobietę, szarpał, popychał, kopał i uderzał oraz groził pozbawieniem życia.

Kontrola zakończona wnioskiem do sądu

GOŁDAP. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który chcąc uniknąć kontroli wjechał samochodem pod zakaz wjazdu. Nie było to jedyne przewinienie kierowcy osobowego renault. Paweł D. kierował nie posiadając do tego uprawnień, a pojazd nie miał ważnej polisy ubezpieczeniowej. Nieodpowiedzialny kierowca będzie odpowiadał przed sądem.

Potrącił 17-latka na skuterze

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci wyjaśniają przyczyny nieuważnej jazdy 36–letniego kierowcy vw z Gołdapi, który dzisiaj około godz. 9.00 na jednej z ulic miasta potrącił motorowerzystę. W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Suwałkach.

Lepiej dmuchać na zimne

GMINA GOŁDAP. Prace społeczne to rodzaj kary, na jaką czasem skazują sądy niektórych przestępców. Skazani za drobne przestępstwa są kierowani m.in. do jednej z wiejskich szkół na terenie gminy Gołdap. I właśnie w sprawie pracy takiej osoby napisał ostatnio czytelnik na redakcyjny e-mail.

Jazda po oleju zakończona w rowie

GALWIECIE. Do niegroźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj około godziny 19.00 na drodze W651. Kierujący volvo zanieczyścił nawierzchnię drogi olejem napędowym, który wyciekał mu z pojazdu. Na skutek tego zanieczyszczenia na łuku drogi dwie obywatelki Litwy kierujące pojazdami marki vw passat wpadły w poślizg, po czym zjechały do przydrożnego rowu. Nikomu nic się nie stało.

Dwa zdarzenia drogowe

KONIKOWO/KOZAKI. Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku drogowym koło Gołdapi. W miejscowości Konikowo Volkswagen Golf zjechał do rowu. Autem jechały cztery osoby, dwie z ogólnymi potłuczeniami ciała zostały zabrane do szpitala.

Czołowe zderzenie audi i toyoty

KAMIONKI. Kilka minut po godzinie 19 na zakręcie drogi powiatowej Wilkasy-Grabowo doszło do czołowego zderzenia audi i toyoty. Wszyscy uczestnicy wypadku: kierujący audi oraz kierująca toyotą i jej dwójka dzieci zostali odwiezieni do szpitala.

Pijany nastolatek na rowerze

GALWIECIE. Gołdapscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu rowerzyście. 17-latka funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w Galwieciach. Nie radził on sobie z jazdą na rowerze, a na widok radiowozu próbował się oddalić.

Agresywna babcia trafiła do policyjnej celi

GOŁDAP. Policjanci zatrzymali 50-letnią kobietę, która zachowywała się agresywnie wobec swoich bliskich. Kobieta wyzywała domowników słowami wulgarnymi i wyganiała ich z domu, ponadto uderzyła w twarz jednego z członków rodziny.

Nielegalny towar w piecu i meblach

GMINA GOŁDAP. Funkcjonariusze straży granicznej przeszukali wspólnie z inspektorami urzędu kontroli skarbowej posesję mieszkańca małej przygranicznej wsi w gminie Gołdap. 42-letni mężczyzna w domowych meblach miał poukładane paczki papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości blisko 12,5 tys. zł. Natomiast w piecu funkcjonariusze odkryli susz rośliny przypominający marihuanę o łącznej wadze prawie 100g.

Strona 1 z 34