REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - na sygnale

Pijany kierowca, pasażer poszukiwany listem gończym

GMINA GOŁDAP. W przydrożnym rowie zakończył swoją jazdę fordem 20-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego, który 19 września doprowadził do tego zdarzenia na trasie Kośmidry-Skocze. Obecni na miejscu policjanci stwierdzili, że sprawca jest pod wpływem alkoholu. Ponadto z 20-latkiem podróżował o 3 lata starszy kolega, poszukiwany listem gończym przez olecki sąd.

Rozbił skradzione auto i uciekł

GOŁDAP-JURKISZKI. Wczoraj kilkanaście minut przed godziną 21 gołdapscy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli hondę na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca jednak nie posłuchał dawanych sygnałów i zaczął uciekać. Na DW651 przed wiaduktem kolejowym w Jurkiszkach stracił panowanie nad autem i wyleciał z drogi, po czym natychmiast pod osłoną nocy  oddalił się z miejsca zdarzenia.

Okradł własną babcię

GMINA GOŁDAP. Gołdapscy policjanci przedstawili zarzut kradzieży 22-letniemu Damianowi S., który skradł swojej babci pieniądze. Ponadto młody mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie środki odurzające.

Wypadek z udziałem 3 aut na obwodnicy

GOŁDAP. Do bardzo poważnego wypadku doszło kilkanaście minut po godzinie 9 na skrzyżowaniu obwodnicy Gołdapi i ulicy Wojska Polskiego. Powodem było prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierowców. Nie żyje 65-letnia kobieta.

Wspólne picie zakończone rozbojem

OLECKO/GOŁDAP. Zarzut rozboju usłyszał 23-letni mieszkaniec Gołdapi. Mężczyzna podejrzany jest o zaatakowanie kompana, z którym wcześniej pił alkohol. Pokrzywdzony z obrażeniami twarzy zgłosił sprawę na policję.

Motocyklista wjechał w barierkę

DROGA K65. Gołdapscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj popołudniu na trasie Regiele-Pogorzel. Kierujący motocyklem uderzył w przydrożną barierkę.

Okradł starszą kobietę

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Mrągowa ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w Gołdapi okradł starszą kobietę, zabierając jej kopertę z pieniędzmi. Sprawca proponując usługę wymiany drzwi zauważył, gdzie kobieta trzyma pieniądze. Gdy poprosił ją o poczęstowanie kawą, wykorzystał okazję i ukradł 4 tysiące złotych.

Pijane nastolatki

GOŁDAP/SZCZYTNO. Sąd rodzinny i nieletnich zadecyduje o dalszym losie 12-letniej mieszkanki gminy Szczytno oraz 14-letniej mieszkanki Gołdapi. Młodsza z dziewczyn w stanie upojenia alkoholowego została przywieziona przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Szczytnie. Podczas badania okazało się, że 12-latka miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Starsza miała tych promili nieco mniej, bo 1,5.

Staranował znaki drogowe

GOŁDAP. Wczoraj około 7.30 kierujący vw golfem wjechał na wysepkę wyłączoną z ruchu i uderzył w znaki drogowe na skrzyżowaniu obwodnicy Gołdapi z ulicą Warszawską. Wybrał to rozwiązanie zamiast uderzenia w dostawczego busa, który wymusił na nim pierwszeństwo wyjeżdżając z ulicy Warszawskiej.

Ponad 70 sprawdzonych, jeden trafiony

DW650/GOŁDAP. „On, ty i ja na tej samej drodze – II edycja" to projekt Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i Starostwa Powiatowego w Gołdapi, w skład którego chodzą nie tylko działania promujące noszenie odblasków, ale i inne. Jednym z nich jest sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących i eliminowanie z ruchu tych, którzy jeżdżą na dwóch gazach.

Trwają kontrole autobusów szkolnych i rejsowych

GOŁDAP. Od rana na ulicach Gołdapi trwają kontrole autobusów dowożących dzieci do szkól oraz rejsowych. Prowadzi je Inspekcja Transportu Drogowego przy wsparciu gołdapskich policjantów. Wyniki nie są najlepsze.

Wypadek w Marcinowie, zginął motorowerzysta

MARCINOWO. Około 20.15 na drodze wojewódzkiej nr 650 w Marcinowie doszło do tragicznego wypadku drogowego. Na miejscu zginął motorowerzysta, mieszkaniec gminy Gołdap. Okoliczności tragedii będzie wyjaśniać policja pod nadzorem prokuratora.

Wypadek motorowerzysty

DROGA KAMIONKI-WILKASY. Do wypadku drogowego doszło dziś około godziny 21 między Wilkasami a Kamionkami. Poszkodowanym jest motorowerzysta, który został zabrany przez pogotowie do szpitala. Jak wynika z jego słów, gdy jechał to przed jednośladem wyskoczyło mu jakieś zwierzę. Niestety, stracił równowagę i się wywrócił.

Papierosy w kominie

GOŁDAP. Wczoraj funkcjonariusze z gołdapskiej Placówki Straży Granicznej zabezpieczyli wyroby akcyzowe z przemytu o wartości 22000zł. Do posiadania ujawnionego towaru przyznał się mieszkaniec Gołdapi.

Kierowca i świadkowie proszeni o kontakt z policją

5 sierpnia br. około godziny 17.00 w Gołdapi na ulicy Żeromskiego, przy wjeździe do budynków należących do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem 10-letniego rowerzysty.

Podpalił drzwi lecznicy dla zwierząt

GOŁDAP. Do policyjnego aresztu trafił 23-latek z Gołdapi. Nietrzeźwy mężczyzna podpalił drzwi lecznicy weterynaryjnej.

Psy powodem zjechania do rowu

MARCINOWO. Dwa psy były przyczyną zdarzenie drogowego, które miało miejsce dziś około 9.20 w Marcinowie. Wyskoczyły one na drogę wojewódzką nr 650 przed jadącego w kierunku Gołdapi fiata punto. 23-letnia mieszkanka gminy Gołdap nie uderzyła w nie, jednak z ich powodu straciła panowanie nad samochodem i zjechała do rowu.

Uciekał samochodem alejkami parku

GOŁDAP. W sobotę, kilka minut przed północą na ul. Suwalskiej, partol policji chciał zatrzymać do kontroli vw golfa. Jego kierowca zignorował jednak dawany sygnał i jechał dalej. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Gdy kierujący dotarł do centrum Gołdapi, wjechał na parkowe alejki i nimi uciekał przed radiowozem.

Palą się sadze w kominie

GOŁDAP. Trwa akcja ratownicza w budynku przy ul. Partyzantów w Gołdapi. Godzinę temu mieszkańcy zauważyli, że dzieje się coś niedobrego w ich mieszkaniach i powiadomili straż pożarną. Okazało się, że zapaliły się sadze w kominie.

Kolejnych pięciu kierowców pod wpływem alkoholu

POWIAT GOŁDAPSKI. Patrole policji oraz straży granicznej zatrzymali pięciu kierowców pod wpływem alkoholu. Tym razem było trzech kierujących samochodami, motorowerzysta i rowerzysta. Wszyscy staną przed sądem. Dwaj cykliści będą musieli liczyć się z karą aresztu bądź grzywny, natomiast kierujący pojazdami z karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Zjechał do rowu

WRONKI WIELKIE. Wczoraj około 14.55 we Wronkach Wielkich, 20-letni kierujący vw golfem chciał wyprzedzić inny pojazd. Niestety, nie zachował ostrożności przy wykonywaniu manewru i zjechał do rowu. Na szczęście ani jemu, ani pasażerowi vw nic się nie stało.

Zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo

DROGA W650. Mnóstwo szczęścia miał 32-letni kierowca bmw, który w nocy z 14 na 15 sierpnia na trasie Boćwinka - Banie Mazurskie zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo. Z wypadku wyszedł bez szwanku. Był pijany, miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Drzewo spadło na samochód

BABKI. Drzewo spadło dziś po południu na jadącego volkswagena passata. Kierowca i pasażerka auta mogą mówić o dużym szczęściu, nikomu nic się nie stało. Samochód został poważnie uszkodzony, straty oszacowano na około 30 tysięcy złotych.

Czy dziecko zostało pobite przez ojca?

POWIAT GOŁDAPSKI. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, w konsekwencji którego 11-letni chłopiec trafił do szpitala. Zaniepokojone mieszkanki gminy przywiozły do dzielnicowej prawdopodobnie pobite dziecko. O spowodowanie obrażeń podejrzany jest 51-letni ojciec, który usłyszał już zarzut.

Znęcał się nad żoną

POWIAT GOŁAPSKI. Eugeniusz S. usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie, których wyzywał kobietę, szarpał, popychał oraz groził pozbawieniem życia.

Podawali fałszywe dane

GOŁDAP. Wczoraj około godz. 19.00 policjanci pełniąc służbę na terenie miasta w rejonie ulicy Górnej zauważyli grupę trzech osób spożywających alkohol, w tym, jak się okazało, byli dwaj 16-latkowie.

Areszt dla sprawców śmiertelnego pobicia

GOŁDAP/OLECKO. Olecki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 16, 18 i 32-latka. Cała trójka odpowie za pobicie pięciu osób, w tym za pobicie, którego skutkiem była śmierć człowieka.

Policjanci odnaleźli zaginionego 12-latka

GOŁDAP. W ciągu dwóch godzin gołdapscy policjanci odnaleźli małoletniego mieszkańca miasta. O zaginięciu 12-latka powiadomiła policjantów jego prawna opiekunka.

Weekendowi rowerzyści z promilami

POWIAT GOŁDAPSKI. W miniony weekend w ręce gołdapskich policjantów wpadli trzej nietrzeźwi rowerzyści. 36, 38 i 53-latek kierowali jednośladami mając od 1 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Chciał mieć całą drogę dla siebie

ZATYKI. Przedwczoraj dzięki pomocy jednego z kierowców, gołdapscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę vw passata. W Zatykach jadąc całą szerokością jezdni uniemożliwiał on jazdę innym uczestnikom ruchu drogowego. Ponadto spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Strona 1 z 35