REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
 
Reklama
Reklama
Reklama
 
Reklama

GOLDAP.INFO - na sygnale

Po pożarze trafił do aresztu

GOŁDAP. Właściciel mieszkania przy ul. Warszawskiej, które wczoraj się spaliło, był w chwili zaistnienia pożaru nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Groził pracownikom OPS

GOŁDAP. We wtorek gołdapscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca miasta, który wyzywał i groził pracownicom Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pożar w mieszkaniu przy ul. Warszawskiej

GOŁDAP. Do pożaru doszło dziś około godziny 16 w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Warszawskiej 3. Spaliła się kuchnia i przedpokój. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał.

Zjechała do rowu

MARCINOWO. Wczoraj około godziny 13.00 w Marcinowie, na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 650, 47-letnia kierująca peugeotem straciła panowanie nad autem, zjechała na lewą stronę jezdni i zakończyła podróż w przydrożnym rowie.

Efekty działań „Dyskoteka”

POWIAT GOŁDAPSKI. W sobotni wieczór nocy policjanci z gołdapskiej drogówki przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pn. „Dyskoteka". Wśród ponad 66 skontrolowanych kierowców jeden zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Był to 20-letni mieszkaniec gminy Filipów.

Ukradli kable

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci zatrzymali dwoje mieszkańców Gołdapi podejrzanych o kradzież. Łupem 43-letniej kobiety i 28-letniego mężczyzny miały paść przewody elektryczne warte 600 złotych.

Włamała się do szpitalnych szafek

GOŁDAP. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali 40-letnią kobietę, która w miejscowym szpitalu okradła pielęgniarki. Kobieta wykorzystując nieuwagę personelu włamała się do kilku szafek, skąd ukradła ubrania.

Uwaga na oszustów

POWIAT GOŁDAPSKI. Słuchacz Radia 5 w audycji „Telefon dla ciebie" przestrzegł dziś przed osobami, które jeżdżą w ostatnim czasie po powiecie gołdapskim i oferują rzekomo do sprzedaży złoto. Jak zauważył, choć ze złotem ich towar nie ma nic wspólnego, niektórzy mogą dać się oszukać.

Rowerzyści z promilami

POWIAT GOŁDAPSKI. W miniony weekend w ręce gołdapskich policjantów wpadli trzej nietrzeźwi rowerzyści. 46, 50 i 62-latek kierowali jednośladami mając od 2 do ponad 3,5 promili alkoholu w organizmie.

Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina

GOŁDAP. Kolejna akcja „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina" za nami. Wczoraj dzieci ponownie przyglądały się pieszym, nagradzając tych, którzy przechodzili przez jezdnię prawidłowo i karząc tych, którzy robili to źle.

Pijany operator równiarki

GALWIECIE. Pijanego operatora równiarki drogowej zatrzymali gołdapscy policjanci. 55-latek kierował ciężkim sprzętem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zauważony wczoraj przed godziną 15. Jechał całą szerokością jezdni.

Obaj kierowali, obaj pijani

GMINA GOŁDAP. 35-letni mieszkaniec gminy Gołdap i 32-letni mieszkaniec Gołdapi, kompletnie pijani, postanowili na zmianę odwozić siebie i dwoje pasażerów do domu. Ich rajd zakończył się w przydrożnym rowie.

Zaginęła ***

GOŁDAP. Policjanci i rodzina proszą o pomoc w odnalezieniu gołdapianki, 16-letniej ***. 28 września około godziny 12.00 wyszła ona z mieszkania i do chwili obecnej nie powróciła do domu ani nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Okradł matkę swojego kolegi

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci zatrzymali 18-letniego Norberta, który okradł matkę swojego kolegi. Młody mężczyzna wykorzystując chwilę nieuwagi gospodarza, wyniósł z mieszkania portfel z pieniędzmi w kwocie 470 złotych.

Mężczyzna ranny w porannym wypadku

DROGA POGORZEL-WILKASY. Mężczyzna został ranny w wypadku koło Gołdapi. Dziś przed godziną 5.00 rano na trasie Pogorzel-Wilkasy peugeot partner, którym kierował, zjechał z drogi i uderzył w drzewo - poinformował Radio 5 dyżurny gołdapskiej straży pożarnej.

Pijany kierowca, pasażer poszukiwany listem gończym

GMINA GOŁDAP. W przydrożnym rowie zakończył swoją jazdę fordem 20-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego, który 19 września doprowadził do tego zdarzenia na trasie Kośmidry-Skocze. Obecni na miejscu policjanci stwierdzili, że sprawca jest pod wpływem alkoholu. Ponadto z 20-latkiem podróżował o 3 lata starszy kolega, poszukiwany listem gończym przez olecki sąd.

Rozbił skradzione auto i uciekł

GOŁDAP-JURKISZKI. Wczoraj kilkanaście minut przed godziną 21 gołdapscy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli hondę na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca jednak nie posłuchał dawanych sygnałów i zaczął uciekać. Na DW651 przed wiaduktem kolejowym w Jurkiszkach stracił panowanie nad autem i wyleciał z drogi, po czym natychmiast pod osłoną nocy  oddalił się z miejsca zdarzenia.

Okradł własną babcię

GMINA GOŁDAP. Gołdapscy policjanci przedstawili zarzut kradzieży 22-letniemu Damianowi S., który skradł swojej babci pieniądze. Ponadto młody mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie środki odurzające.

Wypadek z udziałem 3 aut na obwodnicy

GOŁDAP. Do bardzo poważnego wypadku doszło kilkanaście minut po godzinie 9 na skrzyżowaniu obwodnicy Gołdapi i ulicy Wojska Polskiego. Powodem było prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierowców. Nie żyje 65-letnia kobieta.

Wspólne picie zakończone rozbojem

OLECKO/GOŁDAP. Zarzut rozboju usłyszał 23-letni mieszkaniec Gołdapi. Mężczyzna podejrzany jest o zaatakowanie kompana, z którym wcześniej pił alkohol. Pokrzywdzony z obrażeniami twarzy zgłosił sprawę na policję.

Motocyklista wjechał w barierkę

DROGA K65. Gołdapscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj popołudniu na trasie Regiele-Pogorzel. Kierujący motocyklem uderzył w przydrożną barierkę.

Okradł starszą kobietę

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Mrągowa ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w Gołdapi okradł starszą kobietę, zabierając jej kopertę z pieniędzmi. Sprawca proponując usługę wymiany drzwi zauważył, gdzie kobieta trzyma pieniądze. Gdy poprosił ją o poczęstowanie kawą, wykorzystał okazję i ukradł 4 tysiące złotych.

Pijane nastolatki

GOŁDAP/SZCZYTNO. Sąd rodzinny i nieletnich zadecyduje o dalszym losie 12-letniej mieszkanki gminy Szczytno oraz 14-letniej mieszkanki Gołdapi. Młodsza z dziewczyn w stanie upojenia alkoholowego została przywieziona przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Szczytnie. Podczas badania okazało się, że 12-latka miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Starsza miała tych promili nieco mniej, bo 1,5.

Staranował znaki drogowe

GOŁDAP. Wczoraj około 7.30 kierujący vw golfem wjechał na wysepkę wyłączoną z ruchu i uderzył w znaki drogowe na skrzyżowaniu obwodnicy Gołdapi z ulicą Warszawską. Wybrał to rozwiązanie zamiast uderzenia w dostawczego busa, który wymusił na nim pierwszeństwo wyjeżdżając z ulicy Warszawskiej.

Ponad 70 sprawdzonych, jeden trafiony

DW650/GOŁDAP. „On, ty i ja na tej samej drodze – II edycja" to projekt Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i Starostwa Powiatowego w Gołdapi, w skład którego chodzą nie tylko działania promujące noszenie odblasków, ale i inne. Jednym z nich jest sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących i eliminowanie z ruchu tych, którzy jeżdżą na dwóch gazach.

Trwają kontrole autobusów szkolnych i rejsowych

GOŁDAP. Od rana na ulicach Gołdapi trwają kontrole autobusów dowożących dzieci do szkól oraz rejsowych. Prowadzi je Inspekcja Transportu Drogowego przy wsparciu gołdapskich policjantów. Wyniki nie są najlepsze.

Wypadek w Marcinowie, zginął motorowerzysta

MARCINOWO. Około 20.15 na drodze wojewódzkiej nr 650 w Marcinowie doszło do tragicznego wypadku drogowego. Na miejscu zginął motorowerzysta, mieszkaniec gminy Gołdap. Okoliczności tragedii będzie wyjaśniać policja pod nadzorem prokuratora.

Wypadek motorowerzysty

DROGA KAMIONKI-WILKASY. Do wypadku drogowego doszło dziś około godziny 21 między Wilkasami a Kamionkami. Poszkodowanym jest motorowerzysta, który został zabrany przez pogotowie do szpitala. Jak wynika z jego słów, gdy jechał to przed jednośladem wyskoczyło mu jakieś zwierzę. Niestety, stracił równowagę i się wywrócił.

Papierosy w kominie

GOŁDAP. Wczoraj funkcjonariusze z gołdapskiej Placówki Straży Granicznej zabezpieczyli wyroby akcyzowe z przemytu o wartości 22000zł. Do posiadania ujawnionego towaru przyznał się mieszkaniec Gołdapi.

Kierowca i świadkowie proszeni o kontakt z policją

5 sierpnia br. około godziny 17.00 w Gołdapi na ulicy Żeromskiego, przy wjeździe do budynków należących do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem 10-letniego rowerzysty.

Strona 1 z 35