REDAKCJA: 19-500 Gołdap, ul. Partyzantów 16D (pon-pt 10.00-16.00) | tel. 504-475-522, 87-427-25-87 | fax 22-349-25-25 | redakcja@goldap.info

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru? A może posiadasz ciekawe informacje? Powiadom nas o tym! Zadzwoń (wyślij SMS/MMS) pod numer 504-475-522 lub napisz na adres redakcja@goldap.info.
 
Reklama
Reklama

GOLDAP.INFO - na sygnale

Podpalił drzwi lecznicy dla zwierząt

GOŁDAP. Do policyjnego aresztu trafił 23-latek z Gołdapi. Nietrzeźwy mężczyzna podpalił drzwi lecznicy weterynaryjnej.

Psy powodem zjechania do rowu

MARCINOWO. Dwa psy były przyczyną zdarzenie drogowego, które miało miejsce dziś około 9.20 w Marcinowie. Wyskoczyły one na drogę wojewódzką nr 650 przed jadącego w kierunku Gołdapi fiata punto. 23-letnia mieszkanka gminy Gołdap nie uderzyła w nie, jednak z ich powodu straciła panowanie nad samochodem i zjechała do rowu.

Uciekał samochodem alejkami parku

GOŁDAP. W sobotę, kilka minut przed północą na ul. Suwalskiej, partol policji chciał zatrzymać do kontroli vw golfa. Jego kierowca zignorował jednak dawany sygnał i jechał dalej. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Gdy kierujący dotarł do centrum Gołdapi, wjechał na parkowe alejki i nimi uciekał przed radiowozem.

Palą się sadze w kominie

GOŁDAP. Trwa akcja ratownicza w budynku przy ul. Partyzantów w Gołdapi. Godzinę temu mieszkańcy zauważyli, że dzieje się coś niedobrego w ich mieszkaniach i powiadomili straż pożarną. Okazało się, że zapaliły się sadze w kominie.

Kolejnych pięciu kierowców pod wpływem alkoholu

POWIAT GOŁDAPSKI. Patrole policji oraz straży granicznej zatrzymali pięciu kierowców pod wpływem alkoholu. Tym razem było trzech kierujących samochodami, motorowerzysta i rowerzysta. Wszyscy staną przed sądem. Dwaj cykliści będą musieli liczyć się z karą aresztu bądź grzywny, natomiast kierujący pojazdami z karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Zjechał do rowu

WRONKI WIELKIE. Wczoraj około 14.55 we Wronkach Wielkich, 20-letni kierujący vw golfem chciał wyprzedzić inny pojazd. Niestety, nie zachował ostrożności przy wykonywaniu manewru i zjechał do rowu. Na szczęście ani jemu, ani pasażerowi vw nic się nie stało.

Zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo

DROGA W650. Mnóstwo szczęścia miał 32-letni kierowca bmw, który w nocy z 14 na 15 sierpnia na trasie Boćwinka - Banie Mazurskie zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo. Z wypadku wyszedł bez szwanku. Był pijany, miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Drzewo spadło na samochód

BABKI. Drzewo spadło dziś po południu na jadącego volkswagena passata. Kierowca i pasażerka auta mogą mówić o dużym szczęściu, nikomu nic się nie stało. Samochód został poważnie uszkodzony, straty oszacowano na około 30 tysięcy złotych.

Czy dziecko zostało pobite przez ojca?

POWIAT GOŁDAPSKI. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, w konsekwencji którego 11-letni chłopiec trafił do szpitala. Zaniepokojone mieszkanki gminy przywiozły do dzielnicowej prawdopodobnie pobite dziecko. O spowodowanie obrażeń podejrzany jest 51-letni ojciec, który usłyszał już zarzut.

Znęcał się nad żoną

POWIAT GOŁAPSKI. Eugeniusz S. usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie, których wyzywał kobietę, szarpał, popychał oraz groził pozbawieniem życia.

Podawali fałszywe dane

GOŁDAP. Wczoraj około godz. 19.00 policjanci pełniąc służbę na terenie miasta w rejonie ulicy Górnej zauważyli grupę trzech osób spożywających alkohol, w tym, jak się okazało, byli dwaj 16-latkowie.

Areszt dla sprawców śmiertelnego pobicia

GOŁDAP/OLECKO. Olecki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 16, 18 i 32-latka. Cała trójka odpowie za pobicie pięciu osób, w tym za pobicie, którego skutkiem była śmierć człowieka.

Policjanci odnaleźli zaginionego 12-latka

GOŁDAP. W ciągu dwóch godzin gołdapscy policjanci odnaleźli małoletniego mieszkańca miasta. O zaginięciu 12-latka powiadomiła policjantów jego prawna opiekunka.

Weekendowi rowerzyści z promilami

POWIAT GOŁDAPSKI. W miniony weekend w ręce gołdapskich policjantów wpadli trzej nietrzeźwi rowerzyści. 36, 38 i 53-latek kierowali jednośladami mając od 1 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Chciał mieć całą drogę dla siebie

ZATYKI. Przedwczoraj dzięki pomocy jednego z kierowców, gołdapscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę vw passata. W Zatykach jadąc całą szerokością jezdni uniemożliwiał on jazdę innym uczestnikom ruchu drogowego. Ponadto spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Tragedia w Broniszach

BRONISZE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj pod wieczór w Broniszach. Czterdziestokilkuletni mężczyzna podczas prac na rusztowaniu spadł z niego. Pomimo udzielonej mu pomocy, mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Odpowie za kradzież z domku letniskowego

GOŁDAP. Zarzut kradzieży usłyszał 19-letni mieszkaniec Gołdapi, który z prywatnego domku letniskowego ukradł różnego rodzaju sprzęt oraz biżuterię o wartości ponad 1000 złotych. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Dni Gołdapi 2014 dotychczas bardzo spokojne

GOŁDAP. Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa podczas koncertowych „Dni Gołdapi 2014". Dwa pierwsze dni imprezy odbyły się bez zakłóceń. Mieszkańcy, turyści i przyjezdni goście mogli czuć się bezpiecznie. Funkcjonariusze interweniowali w nielicznych przypadkach zakłócenia ładu i porządku.

Szli ulicami miasta z... zakazaną rośliną

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci zatrzymali 18- i 21-latka, którzy szli ulicami miasta niosąc doniczkę z 50cm rośliną konopi indyjskiej. Hodowcom zakazanego ziela może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pijany uszkodził audi

GOŁDAP. Pod zarzutem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości do policyjnego aresztu trafił 58-letni mieszkaniec Gołdapi. Mężczyzna w nocy z 17 na 18 lipca na ul. Emilii Plater uszkodził zaparkowany tam pojazd, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Wypadek, 19-latka poważnie ranna

DROGA BANIE M. - WÓLKA. 19-letnia mieszkanka gminy Banie Mazurskie została poważnie ranna w wypadku. Do zdarzenia doszło około godziny 18.00 na drodze powiatowej między Baniami a Wólką. Jak poinformowała Radio 5 Anna Barszczewska, oficer prasowa gołdapskiej policji, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca seatem ibizą na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w drzewo.

Pijany rowerzysta złamał sądowy zakaz

BOTKUNY. Wczorajszego wieczoru podczas patrolu terenu gminy Gołdap został zatrzymany do kontroli drogowej rowerzysta. Okazało się, że kierujący jednośladem był pod wpływem alkoholu. Ma orzeczony przez sąd aktualny zakaz prowadzenia rowerów. Za popełnione czyny Paweł J. po raz kolejny odpowie przed sądem.

Przelewał przy garażu rosyjskie paliwo

GOŁDAP. Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Granicznego Referatu Zwalczania Przestępczości zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który przy swoim garażu przelewał paliwo przywiezione z obwodu kaliningradzkiego.

Wieczorna przejażdżka po alkoholu

GOŁDAP. W najbliższym czasie 26-letni gołdapianin usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Michał P. został zatrzymany wczoraj podczas wieczornej przejażdżki z kolegami na jednej z ulic miasta. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, ponadto nie posiada uprawnień do kierowania.

Staną przed sądem za kradzież

GOŁDAP. Policjanci wydziału kryminalnego przedstawili zarzuty podejrzanym o kradzież. 40-latka, 31- i 35-latek wykorzystując nieuwagę właściciela mieszkania dokonali kradzieży różnego rodzaju sprzętu elektronicznego. Anetta B., Marcin K. oraz Radosław S. zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Po alkoholu za kierownicę

POWIAT GOŁDAPSKI. W sobotę na terenie powiatu gołdapskiego policjanci zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Pomimo systematycznie prowadzonych działań zmierzających do ograniczenia ilości kierujących stwarzających potencjalne zagrożenie, niestety nie poprawia się świadomość społeczeństwa.

Znęcał się nad partnerką

GMINA GOŁDAP. Dariusz W. usłyszał zarzut znęcania się nad partnerką. Mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał kobietę, szarpał, popychał, uderzał oraz groził pozbawieniem życia.

Zniszczyli figurkę Matki Boskiej

ŻELAZKI. Gołdapscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o zniszczenie figurki Matki Boskiej w jednej z przydrożnych kapliczek w Żelazkach. Cała trójka w chwili zatrzymania była pijana, miała od 1 do 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wybiła mężczyźnie zęby

GOŁDAP. Prokuratura Rejonowa w Olecku zastosowała policyjny dozór wobec 49-latki z Gołdapi, która w poniedziałek, 30 czerwca w jednym z mieszkań na terenie miasta dokonała uszkodzenia ciała mieszkańca Gołdapi.

Zatrzymali trzech poszukiwanych

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych nakazami doprowadzenia do najbliższych zakładów karnych, wydanych przez Sąd Rejonowy w Olecku.

Strona 1 z 34